Diósgyőri FC - Dunaferr SE 0 : 3* 17:00 * 1-2-nél félbeszakadt

2017.11.07, 11:45
    A PNB 34. fordulójában szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt a Diósgyőr-Dunaferr bajnoki mérkőzés.

Diósgyőri FC-Dunaferr SE 2-1 félbeszakadt
    Diósgyőr, 3500 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Lippai (3.), illetve Rósa (15.), Nicsenko (17.)
    sárga lap: Rósa (11.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Takács V., Harnócz, Kunzo - Szakos, Lipták, Lippai, Pozder, Kákóczki - Cupik, Konyha

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy. - Zavadszky, Orosz, Lengyel, Rósa - Nicsenko, Tököli

3. perc: Éger röviden szabadított fel, Lippai lecsapott a labdára, majd 12 m-ről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
    15. perc: Zavadszky egyedül lépett ki a védők közül, 15 m-ről a kifutó Nagy Z.-be lőtt, a kipattanó labda Rósa elé került, aki 22 m-ről az üres kapuba emelt (1-1).
    17. perc: Molnár magasan ívelt a diósgyőri kapu elé, Nagy Z. rosszul futott ki, Tököli a bal oldalról a kapu elé lőtt, és Nicsenko három lépésről az üres kapuba továbbított (1-2).
    23. perc: Harminc-negyven diósgyőri szurkoló átugrált a kerítésen, és berohant a pályára. Hajdó játékvezető félbeszakította az összecsapást, a játékosok az öltözőbe menekültek. A pályát a rohamrendőrök szállták meg. Hajdó tanácskozott a rendőrség vezetőivel, valamint a rendezőkkel, majd 7-8 perces várakozás után lefújta a mérkőzést.

Amikor a csapatok az öltözőbe vonultak, a hazai drukkerek egy része elkezdte a korlátokat rángatni, néhányat ki is szaggatott a helyéből. A rendőrség készenléti egysége a pálya közepén felsorakozva várta a fejleményeket.

Eközben a játékvezetői öltözőben elkészítették a mérkőzés jegyzőkönyvét, majd Ferencz Gyula, a szövetség ellenőre a következőket nyilatkozta:

- A találkozó egyértelműen a hazai csapat hibájából szakadt félbe. Kilenc percig állt a játék. A rendőrség és a rendezőség együttes erővel sem volt képes helyreállítani a rendet, ezért a játékvezető teljesen jogosan vetett véget a mérkőzésnek. Mivel a rendező klub a vétkes, ezért a fegyelmi bizottság az érvényes
    szabályok értelmében 3-0-ás gólkülönbséggel a három pontot a Dunaferrnek ítéli. Szeretném hangsúlyozni, hogy ez csak magánvélemény. Elképzelhető, hogy - az ügy teljes kivizsgálása után - más határozat születik. Ennek azonban csekély a valószínűsége.

Az eseményekről Kaposvári Lajos alezredes, a Miskolc Városi Rendőrkapitányság közrendvédelmi osztályvezetője a következő tájékoztatást adta:

- Senkit nem vettünk őrizetbe és nem állítottunk elő. Meggyőződésünk, hogy előre megtervezett, szándékos provokáció történt és ennek elkövetőit egyetlen szándék vezérelte: a mérkőzés félbeszakításával akarták elérni, hogy felhívják a figyelmet a szakadékba taszított diósgyőri labdarúgás kilátástalan helyzetére. Néhány néző a 20. perc táján szétverte a lelátó alatti mellékhelyiséget, ezért a rendfenntartó erők a pálya környékéről odavonultak. A szektorban lévők erre a pillanatra vártak, húszan harmincan beugráltak a pályára és ezzel lehetetlenné tették a találkozó folytatását.

A mérkőzés után a stadionból néhány százan a miskolci Városháza elé vonultak. Először éltették a labdarúgócsapatot, majd szidalmazták az önkormányzat vezetőit, illetve a képviselőket.

A demonstráción nem történt különösebb atrocitás, a rendőrök felszólítására a tömeg rendben szétoszlott.

2. avatar: pirospont
    2015.01.28, 16:26
    Szurkolói rendbontás miatt.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2015.01.28, 15:45
    A találkozó 1-2-es állásnál félbeszakadt. Az MLSZ a meccs 3 pontját a vétlen Dunaferrnek ítélte 3-0-ás gólkülönbséggel.