Újvidéki AC - Újpest FC 2 : 2 13:45

2015.05.22, 18:57
    Szemerkélő esőben és felázott csúszós talajon folyt le Ujvidéken a mérkőzés, amelynek első félidejében jobbára mezőnyjáték folyt némi Ujpest fölénnyel. Az 5. percben Zsengellér Szuszát ugrasztotta ki, akinek lövését Bátki érintette ugyan, de a labda beperdült a hálóba. 0:1. Csapkodó játék folyt ezután a pályán, a játékosok sokat csúszkáltak, a helyi csapat némi fölénye alakult ki, de csatárai nem voltak képesek eredményt elérni.
    Szünet után óriási UAC fölény alakult ki és a vendégcsapat emiatt csak három ízben tudott támadásba átmenni, amelynek egyikéből gólt szerzett. A 22. percben a nyomasztó fölényből felszabadult az Ujpest, Zsengellér Pozsonyit szöktette, aki éles lövéssel a második gólt is megszerezte. Az UAC tovább folytatta az ostromot és a 25. percben Mézes beadását Welker a hálóba fejelte (1:2), míg a 32. percben ugyancsak Mézes Welker akcióból utóbbi kiegyenlített. 2:2. Az ujvidéki csapat fölényét a sarokrúgások 8:2 aránya is mutatta.