Nemzeti Nehézipari Munkások Kinizsi SC - Újpest FC 3 : 5 15:00

1. avatar: fgymat
    2023.06.21, 21:06 (szerk.: 2023.06.21, 21:10)
    A súlyosan sérült Aknavölgyi után a vidéken lévő Dósayról is le kellett mondanunk az utolsó pillanatban. Ugyanez volt a helyzet Németh Tónival is. ígéretet kaptam, hogy Munkácsról hazajöhet a mérkőzésre, mégis nélkülöznünk kellett őt is. Kitűnő leventekapusunkat csak öt nap múlva játszathatjuk, mert pillanatnyilag még nem igazolható, így azután Horváthnak, a kézilabdacsapatunk kapusának kellett védenie, aki 35 éves fejjel, komoly edzés nélkül, igazán csak az egyesület iránti szeretésből vállalta el a védést.

Sporthírlap
    1944.06.07

2015.05.22, 19:06
    Az Ujpest nagy küzdelem után biztosan győzte le az ellenfelét. A Kinizsi a mérkőzés folyamán sokat támadott, de csatárai jó helyzetekben hibáztak. Az 1. félidő 29. percében Jenőfi a Kinizsinek szerezte meg a vezetést. 1:0. A 36. percben Szusza révén egyenlített az Ujpest. 1:1. A félidő hátralévő részében jobbára változatos küzdelem folyt a pályán.
    Szünet után az Ujpest fokozta az iramot s a 13. percben Sárdi révén vezetéshez jutott. 1:2. A 20. percben Balogh II. 11-es büntetőrúgásból újabb gólt szerzett. 1:3 a 28. percben Zsengellér gólja már 4:1-re alakította az eredményt. A 30. percben ismét a Kinizsi lendült támadásba, 11-es büntetőrúgáshoz jutott, amelyet Pósa értékesített. 2:4. A gólra az Ujpest heves támadásokkal válaszolt és a 40. percben Várnai lövésével szemben a kapus tehetetlennek bizonyult. 2:5. A Kinizsi még nem adta fel a harcot és a 43. percben Tóth II. a mérkőzés utolsó gólját rúgta. 3:5.