Ferenczvárosi TC - MUE 3 : 5 16:00

2020.04.10, 00:28
    Bajnoki football mérkőzés.
    A ferencvárosi Torna Club pályáján a Magyar Úszó Egyesület és a Ferencvárosi Torna Club csapatai mérkőztek.
    Az első csapatok bajnoki küzdelme 4 órakor vette kezdetét.
    A csapatok összeállítása a következő volt.
    Kapuvéd : Juhász II.
    Hátvédek: Fekete, Bodor.
    Fedezetek: Kiss, Vipityom, Klein.
    Csatárok: Podász, Relle, Békés, Weidlinger, Erdőteleky.
    Ferencvárosi Torna Club: Kapuvéd : Protschkó.
    Hátvédek: Berán, Gabrovitz.
    Fedezetek: Fekete, Békés, Horn.
    Csatárok: Borbás, Kovács, Pokorny, Malaki, Bíró.

A M. U. E. választ térfelet s igy a ferencvárosiak kezdenek. Kezdés után alig hat perc alatt már két goalt csinálnak a ferencvárosiak. Ekkor a M. U. E. kezd támadni s bár folyton az ellenfél kapuját ostromolja, nem sikerül goalt csinálnia s igy félidőig 2:0 az F. T. C. javára.
    Ujabb kezdés után a M. U. E. elkeseredetten támad s öt-hat perc múlva már 2: 2 az eredmény. Ezután kissé alább hagy a „tempó“ mig végre a M. U. E. a harmadik goalt csinálja meg. A ferencvárosiak ekkor minden erejüket összeszedik, hogy legalább kiegyenlítsék az eredményt. Szép pasz játékkal lerohannak a M. U. E. kapuja elé, hol Pokorny a goalra lő. Juhász II. kivédi a lövést, de a biró szerint a kiütés pillanatában már a kapun belül volt a lapda. Ekkor 3:3 az eredmény.
    Az igazi játék csak most kezdődik. Mindkét fél teljes erejével belefekszik, hogy a döntő goalt elérhesse.
    Mintegy 5 perccel a befejezés előtt Friedmannak sikerül a negyedik goalt a ferencvárosiak kapujába rúgni. Két perccel a befejezés előtt Erdőteleky még egy goalt lő s igy a végeredmény 5:3 a M. Ü. E. javára.

A mérkőzés egyike volt a legszebb játékoknak, melyet ezen saisonban láttunk. Az összjáték mindkét csapatban nagyon szépen mutatkozott s kellő training után, teljes bizalommal nézhetünk nevezett egyletek következő mérkőzései elé.

Pesti Hírlap, 1901. április 22. (Arcanum DT)