MTK-Hungária FC - Nagykanizsa FC 6 : 0 20:00

2017.11.02, 14:36
    2000. augusztus 5. szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., alapszakasz, 3. forduló, B-csoport:

MTK Hungária FC-Nagykanizsa 6-0 (1-0)
    Hungária krt., 1000 néző, V: Sóthy
    gólszerző: Jezdimirovic (4.), Illés (51., 60., 68.), Buzsáky (85.), Füzi Á. (87.)
    sárga lap: Jezdimirovic (26.), illetve Mikler (35.), Kovács (77.)

MTK Hungária FC:
    Vlaszák - Schindler, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar, Erős (Buzsáky, 63.), Jezdimirovic, Illés, Füzi Á. - Ferenczi (Kincses, 63.)

Nagykanizsa:
    Gelencsér - Pálfi (Farkas, 89.), Toleski, Buza, Mikler - Usvat (Bognár, 57.), Nagy Cs., Kovács, Kocsis - Zahorecz, Lukács (Ugochukwu, 61.)

4. perc: Jezdimirovic 30 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát, és a labda a meglepett Gelencsér mellett a kapu jobb alsó sarkába vágódott (1-0).
    28. perc: Illés-Ferenczi-Illés összjáték után a kék-fehérek középpályása 10 m-ről lőhetett, de Gelencsér nagy bravúrral a kapu fölé tolta a labdát.
    40. perc: Erős ugrott ki a jobbösszekötő helyén, keresztbe gurított, Füzi Á. egyből visszatette a labdát Ferenczi elé, aki 6 m-ről szemben a kapuval óriási helyzetben mellé lőtt.
    51. perc: Madar nagyszerű csellel húzott el a bal szélen, élesen középre adta a labdát, amit Illés 7 m-ről a léc alá vágott (2-0).
    60. perc: Madar jobb oldali partdobása után Erős egyből középre gurított, és Illés most 3 m-ről továbbított a kapuba (3-0).
    68. perc: az MTK lemásolta az előző gólt, ezúttal Madar húzott el a jobb oldalon, az alapvonalról visszagurított, és Illés ismét 4 m-ről, ismét jobbal laposan a kapu közepébe helyezett (4-0).
    83. perc: Buzsáky ügyes cselt követően a jobboldali kapufát találta el.
    85. perc: Buzsáky 20 m-ről ballal ritkán látható nagy bombát zúdított a bal felső sarokba (5-0).
    87. perc: Kincses ment el a bal oldalon, s középreadását Füzi átvette, majd jobbal laposan az ötösről a kapuba lőtte (6-0).

Az MTK álmos első félidő után elsősorban jólsikerült cseréjének köszönhetően a szünet után valósággal leiskolázta a Nagykanizsát, és ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.