Megyeri út, 2000 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Orescsuk (45.), Korolovszky (50.), Terjék (60.)
    sárga lap: Szélesi (26.), illetve Turján (6.), Bernáth (24.)

Újpest:
    Bíró I. - Medgyesi, Urbán (Pest K. 85.), Tamási, Lőw - Kőhalmi, Korolovszky (Tokody 68.), Dvéri, Szélesi - Orescsuk (Terjék 53.), Herczeg

Debrecen:
    Téglási - Frida, Vadicska, Turján, Szatmári - Bernáth, Radojicic (Paróczai 76.), Szabó II, Siklósi, Bajzát (Schmidt 68.), Kerekes

15. perc: Dvéri végzett el szabadrúgást a 16-os oldalvonala mellől, élesen a kapu elé csavart és a labda a meglepett Téglási mellett a bal sarokban kötött ki. A lilák már ünnepelek, amikor Bukovics játékvezető - valószínűsíthetően lökés miatt - kifelé ítélt szabadrúgást.
    36. perc: Korolovszky nagyszerű cselekkel játszotta magát tisztára, 13 m-ről kapura lőtt, a labda már túljutott a vetődő Téglásin, ám a kapus utána ugrott, és a gólvonalon megkaparintotta azt a berobbanó Herczeg elől.
    45. perc: Tamási a 16-osról tovább perdítette a labdát, Orescsuk lefordult védőjéről, majd 7 m-ről jobbal a bal felső sarokba bombázott (1-0).
    50. perc: Korolovszky szerzett labdát a debreceni térfél közepén, két cselt követően 18 m-ről jobbal a bal felső sarokba lőtt (2-0).
    60. perc: Dvéri átadásával Terjék ugrott ki, lefutotta védőjét, majd ballal 8 m-ről kissé kisodródva a hosszú sarokba gurított (3-0).
    72. perc: Terjéket Turján buktatta, a megítélt 11-est Urbán toronymagasan a kapu fölé bombázta.

Gyenge első félidőt követően feljavult a hazai együttes, s akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna az önbizalom és hit nélkül futballozó debreceniekkel szemben.