Ganz-MÁVAG SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 0 13:30

2020.07.17, 21:27 (szerk.: 2020.10.31, 21:10)
    Ganz-MÁVAG - Békéscsabai Előre Spartacus 2:0 (1:0)

Kőbányai út, 1200 néző. V: Szávó
    Ganz-MÁVAG: Meyer — Horváth, Monostori, Marcell, Balogh, Kvassay, Ananiádisz, Palanik, Végh, Fister, Fenyvesi. Edző: Rózner Győző
    B. Előre: Tasnádi (Tóth, a 76. percben) — Szűcs, Dobó, Rácz, Lukoviczki, Ambrus, Kriskó, Kovács, Lengyel, Németh, Schneider (Timár, a 27. percben). Edző: Piller Sándor

24. perc: Ananiádisz 16 méteres bombája suhant el a jobb oldali léc mellett.
    30. perc: Végh fejese került arasznyival a kapu mellé.
    31. perc: Ambrus a saját kapuja felé rúgta magasan a labdát — Tasnádi rosszul futott ki — s a felugró Ananiádisz a hálóba fejelt, 1:0.
    61. perc: Palanik 12 méterről az „égbe” lőtt.
    63. perc: Németh futtából küldött hatalmas lövése a bal oldali kapufán csattant.
    69. perc: Kriskó megsérült, 3 percre kiállt.
    72. perc: Marcell jó labdával indította Fenyvesit, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 2:0.
    85. perc: Németh óriási lövését Meyer remekül öklözte ki.
    A felvétel a Ganz-MÁVAG — Békéscsaba (2:0) találkozón készült. Egy — a sok „meleg” helyzet közül, a csabai kapu előtt. Tasnádi, a csabaiak kapusa, ezúttal biztosan mentett. (Fotó: Bíró János)

A Ganz-MÁVAG sok helyzetet dolgozott ki az első 45 percben, de a helyzetek kihasználása nem sikerült.
    Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye — időnként a csabaiak is ügyesen adogattak —, de végül is a vendégek két súlyos védelmi hibája eldöntötte a mérkőzés sorsát.
    Jó: Fister, Monostori, Kvassay, Ananiádisz, ill. Dobó, Rácz, Lukoviczki, Németh.
    (Kun István)

9. Békéscsaba 15 5 5 5 22-20 15
    ...
    16. Ganz-MÁVAG 15 3 4 8 14-25 10

Népsport, 1971. november 15. (Arcanum DT)

Budapest, Kőbányai u. 1200 néző. V: Szávó
    Ganz-MÁVAG: Meyer (7) — Horváth (6), Monostori (7), Marcell (6), Balogh (6), Kvassay (7), Ananiádisz (6), Palanik (5), Végh (6), Fister (8), Fenyvesi (7). Edző: Rózner Győző
    Előre Sp.: Tasnády (4) — Szűcs (6), Dobó (7), Rácz (7), Lukoviczki (8), Ambrus (7), Kriskó (6), Kovács (6), Lengyel (5), Németh (7), Schneider (—). Edző: Piller Sándor
    Cserék: Tasnády helyett Tóth (—) a 76. percben, Schneider helyett Tímár (5), a 27. percben.

A 8. percben Szűcs vezette fel a labdát, remekül emelt Németh-hez, aki kapásból az oldalhálóba lőtt.
    Váltakozó játék után Balogh beadását Tasnády Fenyvesi elé ütötte. A szélső lövésébe belevetődött a csabai kapus, s szögletre pattant a labda.
    A 23. percben Németh gyors támadás végén ismét az oldalhálóba bombázott.
    A másik oldalon Ananiádisz 16 m-ről leadott lövése elsuhant a jobb kapufa mellett.
    A 25. percben Schneider húzódást szenvedett, Tímár állt helyére.
    Szorongatott a Ganz-MÁVAG, először Palanik beadását Végh fejjel csúsztatta a kapu mellé,
    majd a 31. percben egy kavarodásnál — a 16-os vonalánál — a felszabadítani akaró Ambrus rosszul találta el a labdát, amely magasan saját kapuja felé csavarodott. Tasnády és Ananiádisz ugrott fel, a kapus a labda mellé ütött, így az a csatár fejéről az üres kapuba szállt, 1:0.
    A 34. percben Fenyvesi közeli lövését Tasnády gyors vetődéssel tisztázta.
    A félidő befejezése előtt Németh 15 m-ről bombázott mellé.

Fordulás után rendezte sorait a csabai csapat, és hosszú ideig szinte egykapura játszott. A lila-fehérek nagy erőbedobással harcoltak a kiegyenlítésért.
    A legnagyobb helyzet az 58. percben Tímár előtt adódott, de a csatár Kriskó remek labdáját a kimozduló kapus mellett a bal kapufa mellé gurította.
    A 63. percben Kriskó beadását Németh kapásból 14 m-ről, a bal kapufára lőtte.
    A 65. percben a felfutó Lukoviczki a visszagurított labdát a léc mellé „vágta”, majd az ellentámadásnál a kitörő Végh elől tisztázott bravúrosan.
    Kriskó összefejelt Véghgel, fejbőre felrepedt, s csak öt perc múlva tért vissza. Ezalatt újabb „közös” gól született.
    Egy előrevágott labdára Dobó és Fenyvesi futott, Dobó fedezte a labdát. A középhátvéd a kapus kifutására, Tasnády pedig a hazaadásra várt. Fenyvesi viszont résen volt és egy becsúszó mozdulattal a hálóba kotorta a labdát, 2:0.
    A gól után Tasnádyt Tóth váltotta fel. Ezután sem adta fel a küzdelmet a becsületesen harcoló csabai gárda.
    Egy „összekoccanás” után Ambrusnak sárga cédulát mutatott Szávó.
    A 85. percben Tímár átadását Németh lőtte — Meyer bravúrosan szögletre mentett.
    A 88. percben Lengyel Kriskót szöktette. A szélső lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret!

Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a vereség ellenére sem játszott rosszul a fiatalokkal felfrissített lelkes csabai gárda. Ha Némethnek egy lövése sikerül a kritikus időpontban, vagy Tímár kihasználja gólszerzési lehetőségét, akkor igen nehéz helyzetbe került volna a jelenleg is kieső helyen tanyázó pesti együttes.
    A Ganz-MÁVAG a második félidőben szinte alig került a lila-fehérek kapujának előterébe, úgy tűnt, hogy ha reggelig tart a mérkőzés, akkor sem rúgnak gólt. Viszont a 72. percben jött a mindent eldöntő újabb „ajándék-gól”...
    Itt jegyeznénk meg, hogy nem értjük Kun Istvánnak, a Népsportban közölt megállapítását, mely szerint a MÁVAG végig támadta a mérkőzést és így bizonyos mértékig elmarasztalja a csabai csapatot. Természetesen elismerjük azt, hogy potyagólokat kaptunk — de miként a fentiekből is kitűnik — az Előre Spartacusnak óriási helyzetei voltak, Németh, Kriskó a kapufát találták el, míg a MÁVAG hihetetlenül szerencsés körülmények között szerezte góljait, összefoglalva: fiatal játékosaink megálltak helyüket, sőt Lukoviczki — míg erővel bírta — első NB I B-s mérkőzésén szinte a mezőny legjobb emberének bizonyult!
    A látottak alapján minden remény megvan arra, hogy a csapat az Ózd ellen — ha a MÁVAG elleni lelkesedéssel küzd — megszerzi a két pontot.