Békéscsabai Előre Spartacus SC - Ganz-MÁVAG SE 2 : 0 15:00

2020.02.21, 17:04 (szerk.: 2020.02.26, 09:40)
    Békéscsaba - Ganz-MÁVAG 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző V: Müncz
    B.-csaba: Tasnádi — Kvasz, Kerekes, Láza, Lengyel, Kiss, Dobó, Moós, Dávid, Németh, Zielbauer Edző: Babolcsay György
    Ganz-MÁVAG: Meyer — Stamler, Monostori, Kovács, Zsoldos (Marczel, az 57. percben), Vaskor, Gugyerás (Királyhegyi, a 64. percben), Végh, Kecskés, Nagy I, Tóth Edző: Mészöly Kálmán.

7. perc: Németh elhúzta a labdát a kifutó Meyer mellett, Zielbauerhez játszott, de a szélső a tömörülő védők mellett nem jutott lövéshez.
    13. perc: Gugyerás gólba tartó labdáját Lengyel a kapu torkában csípte el.
    18. perc: Zielbauer szögletét a kapus úgy ütötte ki, hogy Némethez szállt a labda, s a csatár 18 méterről a léc alá bombázott, 1:0.
    32. perc: a felfutó Stamler keresztlabdáját Tóth a bátran kivetődő Tasnádiba lőtte.
    40. perc: előbb Dobó, majd Lengyel került száz százalékos helyzetbe, de mindketten kivártak és a hátvédek felszabadítottak.
    53. perc: Dobó remek átadással ugratta ki a középcsatár helyén Zielbauert, aki védhetetlenül zúdította a labdát a bal felső sarokba, 2:0.
    72. perc: Dávid távoli lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret.
    85. perc: Meyer kapujától 6 m-re közvetett szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba, de a sorfalról visszapattant Lengyel labdája.

Közepes iramú, időnként színvonalas mérkőzés.
    A Békéscsaba végig veszélyesebb volt a kapura, több helyzetet dolgozott ki, így akár nagyobb arányban is nyerhetett volna.
    Jó: Moós (a mezőny legjobbja), Tasnádi, Láza, Lengyel, ill. Monostori, Vaskor, Nagy I.
    (Machalek István)

8. Békéscsaba 7 4 - 3 11-11-8
    ...
    16. Ganz-MÁVAG 7 1 3 3 6-11 5

Népsport, 1973. szeptember 24.

Bcs. Előre Spartacus - Ganz MÁVAG 2-0 (1-0)

Békéscsaba, 7000 néző. V : Müncz (6)
    Előre Sp.: Tasnádi (8) — Kvasz (6), Kerekes (5), Láza (7), Lengyel (7), Kiss (6), Dobó (7), Moós (8), Dávid (6), Németh (7), Zielbauer (7) Edző: Babolcsay György Ganz-MÁVAG: Meyer (5) — Stamler (5), Monostori (7), Kovács (5), Zsoldos (4), Vaskor (7), Gugyerás (4), Végh (6), Kecskés (6), Nagy I. (7), Tóth (7) Edző: Mészöly Kálmán
    Csere: Zsoldos helyett az 57. percben Marczell (5), Gugyerás helyett a 64. percben Királyhegyi (-)
    Szögletarány: 4:3 (2:3) a Bcs. Előre Sp. javára

A 7. percben Németh lerázta Vaskort, majd elhúzta a labdát Meyer mellett, azután Zielbauerhez játszott, de a szélsőt a visszafutó hátvédek szerelték.
    A 13. percben Gugyerás gólba tartó labdáját Lengyel a kapu torkából vágta ki.
    A 18. percben Zielbauer szögletét Meyer a 16-os tájékán tartózkodó Németh elé öklözte. A csatár óriási lövést zúdított a léc alá, 1—0.
    A 32. percben Tóth gólhelyzetbe került az 5-ösön, de Tasnádi belevetődött a lövésbe.
    Két perc múlva Dobó, majd nem sokkal később Lengyel ügyetlenkedett el százszázalékos gólhelyzetet.

Az 53. percben parádés gólt lőtt a hazai csapat. Tasnádi kidobásával Kiss iramodott meg a bal szélen, átadásával Németh Dobót szöktette, aki egy csel után „forinthúszas” labdával tette ki a középcsatár helyén Zielbauert. A szélső futtából, mintegy 14 méterről óriási bombát küldött a bal felső sarokba, 2—0.
    A 60. percben Stamler belőtt labdáját Tasnádi a mezőnybe öklözte, nem sokkal később Tóth szabadrúgása süvített el a léc fölött.
    A másik oldalon Dávid távoli lövése a felső lécet érintve jutott az alapvonalon túlra.
    A 74. percben Németh már csak Meyerrel állt szemben, de kivárt és a védők szerelték.
    A 75. percben nagy kavarodás támadt a Ganz-MÁVAG kapuja előtt, Meyer a földre huppant, s azt mutatta, hogy megrúgták. Közben Nagy I. ellökte Dobót. Pillanatok alatt, szinte valamennyi pesti játékos és legalább 8 csabai tömörült az ötösön. Müncz közvetett szabadrúgást ítélt 6 méterre a kaputól. Közben Mészöly Kálmán a partvonal mellé hívta Nagyot, s figyelmeztette a csatárt Nagynehezen sor kerülhetett a „közvetett” elvégzésére. Lengyel lövése kipattant a védőkről, szögletre került a labda, majd Meyer „törlesztett” Dobón.
    A 87. percben Némethet buktatták. A szabadrúgást Lengyel 18 métertől fölé lőtte.

Közepes iramú, helyenként színvonalas mérkőzés. A hazaiak végig kezükben tartották az irányítást és akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna.