Békéscsabai Előre Spartacus SC - MÁV DAC 3 : 0 16:30

2020.10.23, 22:54 (szerk.: 2020.10.23, 23:04)
    Békéscsabai Előre Spartacus - MÁV DAC (Győr) 3:0 (0:0)

Békéscsaba, 6000 néző. V.: Magyar Z.
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Németh, Moós, Imri, Tímár. Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. - Nyers, Kovács, Nagy, Németh, Máté, Pálos, Gyömörei, Horváth, Tóth K. (Tóth S., a 26. percben), Szekeres. Edző: Kovács Imre.

5. perc: Horváth tiszta helyzetben közelről mellé fejelt.
    11. perc: Kriskó az alapvonaltól élesen középre adott. A labda Nagy kezén csattant, Magyar továbbot intett, a közönség tüntetett.
    57. perc: Gyömörei éles beadása az üres kapa előtt suhant el.
    60. perc: Kiss hazaadására a győri kapus és Tímár rajtolt. A két játékos egyszerre érte el a labdát, amely oldalra perdült. Tímár volt a gyorsabb, és az üres kapuba gurított, 1:0.
    68. perc: Máté buktatta mintegy 25 méterre a kaputól Imrit. Timár Némethez játszott, aki az állva maradt védők mellett a kapuba lőtt, 2:0.
    75. perc: Németh sorra kígyózott át a védőkön, azután elegánsan a kapuba perdített, 3:0.

A nagy melegben is jó iramú, színvonalas mérkőzés.
    Az első félidő jobbára kiegyenlített küzdelmet hozott. A vezető gól után a csabaiak fokozták az iramot, és megtalálták a győri lestaktika ellenszerét.
    Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Tasnádi, Szűcs, Tímár, Imri, ill. Tóth L., Németh, Máté, Gyömörei.
    (Machalek István)

9. Békéscsaba 3 1 1 1 5-5 3
    ...
    11. MÁV DAC 3 1 1 1 5-6 3

Népsport, 1971. augusztus 22. (Arcanum DT)
    Remekül sikerült a hajrá
    Bcs. Előre Spartacus - Győri MÁV-DAC 3:0 (0:0)

Békéscsaba, Kórház u. 6000 néző. V: Magyar (5)
    Előre Spartacus: Tasnádi (7) - Kvasz (7), Dobó (7), Szűcs (8), Lengyel (7), Ambrus (7), Kriskó (7), Moós (7), Imri (8), Németh (9), Tímár (8.). Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. (8) - Nyers (6), Kovács (6), Nagy (5), Németh (7), Máté (7), Pálos (6), Gyömörei (8), Horváth (6), Tóth K. (5), Szekeres (6). Edző: Kovács Imre
    Csere: Tóth K. helyett a 28. percben Tóth S. (5)
    Szögletarány: 6:5 (2:4) a Bcs. Előre Spartacus javára.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés.
    Az 5. percben Horváth csukafejese kerülte el a jobb alsó sarkot, majd Kriskó elől Tóth L. kifutva, lábbal hárított.
    Imri távoli bombáját a vasutasok kapuvédője kiütötte.
    A 11. percben Kriskó az alapvonalig cselezte magát, éles belőtt labdáját Nagy kézzel akasztotta meg. Vitathatatlan 11-es. A játékvezető azonban továbbot intett. A közönség heves tüntetésbe kezdett, ekkor Magyar megszakította a játékot és Piller edzőhöz sietett (!?). Az edző a lelátó felé fordult, kérve a közönséget, hagyjon fel a fütyüléssel.
    Ezután folytatódott a játék.
    A 18. percben Lengyel szögletét Németh a kapus kezébe fejelte, majd a balösszekötő az oldalhálóba bombázott.
    Egy győri támadás végén Gyömörei lövése kerülte el az alsó sarkot.
    A 30. percben Horváth levágódó labdáját Tasnádi ujjheggyel tolta szögletre.
    A 32. percben Tóth L. két remek közbelépését láthattuk.
    A 37. percben Gyömörei nehéz szögből mellé lőtt.
    A 40. percben Horváth - lesről - a hálóba fejelt. A partjelző nem intett, de Magyar érvénytelenítette a gólt.

Tízperces unalmas, csapkodó játék vezette be a második félidőt, azután rákapcsolt a hazai együttes. A lila-fehérek egyik támadásukat a másik után vezették.
    A 60. percben Németh hanyattvetődve a jobb oldali léc mellé lőtte Lengyel szögletét.
    A másik oldalon Dobó szerelése okozott izgalmat.
    Az 57. percben Gyömörei faképnél hagyta a csabai védőket, lövése azonban elcsúszott az üres kapu előtt.
    A 60. percben Tóth S. gyenge hazaadására a győri kapus és Tímár rajtolt. A két játékos egyszerre érte el a labdát, amely oldalra perdült. Tímár volt a gyorsabb és közvetlen közelről az üres kapuba gurított, 1:0.
    képA Bcs. Előre Spartacus - Győri MÁV DAC mérkőzés első gólja. A szerző: Tímár.
    A 68. percben Máté mintegy 25 méterre a kaputól buktatta Imrit. A csabai játékos kézfogásra nyújtotta jobbját, de Máté dühösen legyintett, hátat fordított, s elindult kapuja felé. A többi győri játékos kíváncsian várta a fejleményeket. Timár villámgyorsan elvégezte a szabadrúgást. Némethez továbbított, aki két védő mellett laposan a jobb alsó sarokba bombázott, 2:0.
    Újrakezdés után Szűcs hazaadását Tasnádi kiejtette, Gyömörei ott termett, lövését azonban elvetődve hárította a csabai kapus.
    A 72. percben Ambrus labdájával Szűcs húzott el a bal oldalon, majd mintegy 35 méterre az alapvonaltól Némethez adott. Az összekötő sorra kígyózott át a védőkön, azután négy méterről a bent ragadt Tóth L. mellett a jobb sarokba pofozta a labdát, 3:0.
    A nagyszerű csatárteljesítmény vastapsot kapott.

képEz volt a harmadik! Németh ragyogó egyéni teljesítmény után küldi a labdát az egykori válogatott, Tóth L. hálójába. (Fotó: Barnácz István)

Az utolsó percekben teljesen beszorultak a vendégek, Ambrus, Németh, Tímár lövése veszélyeztette a MÁV DAC kapuját.

Az első félidőben - a nagy meleg ellenére - változatos küzdelmet vívott a két csapat. A csabaiak többet birtokolták a labdát, a győriek viszont veszélyes, gyors ellentámadásokat vezettek.
    Az első gól után, ami Timár érdeme volt — a hazaiak fokozták az iramot, megtalálták a győri lestaktika ellenszerét és javuló formában játszva, harcos felfogásban küzdve biztosan győztek.
    A jó képességű vasutascsapat - meglepetésre - csak egy órán át bírta a nagy iramot!