Békéscsabai Előre Spartacus SC - MÁV DAC 1 : 1 15:00

2020.03.24, 16:57 (szerk.: 2020.03.24, 17:07)
    Békéscsaba - MÁV DAC 1:1 (1:1)

Békéscsaba, 6000 néző. V.: Marton
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Lukoviczki (Moós, a szünetben), Lengyel, Schneider, Veszelka, Kovács, Dávid, Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nagy, Németh, Molnár, Buti, Horváth, Pálos, Tóth S., Gyömörei. Edző: Kovács Imre

15. perc: Lengyel ívelt be jobbról egy szabadot, Dávid ugrott a legmagasabbra és fejéről a jobb sarokba vágódott a labda, 1:0.
    22. perc: Horváth rövid vágta után élesen adott a nagy lendülettel érkező Pálos elé, aki 5 méterről a léc alá bombázott, 1:1.
    44. perc: Gyömörei — a kifutó Tasnádi mellett — lőtt az üresen maradt kapu fölé.
    57. perc: Veszelka a kapu torkában nem találta el a labdát.
    64. perc: Kiss sárga lapos figyelmeztetést kapott.
    76. perc: a hátráló győri védők mellett Schneider tisztára játszotta magát, de az üres kapu fölé emelt.
    88. nerc: Veszelka már csak a győri kapussal állt szemben, de ezúttal is a felső sarok fölé bombázott.

Jó: Kerekes A. (a mezőny legjobbja), Dávid, Bánáti, Schneider. ill. Tóth L., Németh, Pálos, Kovács.
    (Machalek István)

2. MÁV DAC 24 11 7 6 27-18 29
    ...
    9. Békéscsaba 24 9 6 9 24-27 24

Népsport, 1973. április 15.
    Bcs. Előre Spartacus - MÁV DAC (Győr) 1-1 (1-1)

Békéscsaba, 6 000 néző. V.: Marton (6)
    Előre Sp.: Tasnády (6) — Dobó (6), Kerekes A. (8), Lukoviczki (4), Lengyel (5), Schneider (6), Veszelka (4), Kovács (4), Dávid (7), Németh (5), Bánáti (7). Edző: Piller Sándor
    MÁV DAC: Tóth L. (7) — Kiss (4), Kovács (5), Nagy (5), Németh (7), Molnár (5), Buti (5), Horváth (6), Pálos (7), Tóth S. (4), Gyömörei (4). Edző: Kovács Imre
    Csere: Lukoviczki helyett Moós (6), a szünetben.
    Szögletarány: 7:2 (2:2), a Bcs. Előre Spartacus javára.

Az első negyedóra változatos, jó iramú, küzdelmet hozott, mivel mindkét együttes nyílt sisakkal játszott.
    A 15. percben megszerezték a csabaiak a vezetést. Lengyel ívelt be jobbról egy szabadrúgást, Dávid ugrott a legmagasabbra és fejéről a jobb alsó sarokba vágódott a labda, 1-0.
    Újrakezdés után Lengyel újabb szabadrúgása a kapu fölött süvített el.
    A 22. percben egyenlített a vendégcsapat, Gyömörei ívelt labdája Lukoviczki lábáról leperdült, s a gyors Horváth egyből rácsapott. A csatár rövid vágta után élesen adott be és a jókor érkező Pálos öt méterről a léc alá lőtt, 1-1.
    Az egyenlítő gól után láthatóan idegesek lettek a csabaiak, és emiatt több veszélyes helyzetet teremtettek a vasutasok. Mintegy negyedórás, változatos mezőnyjáték után mindkét oldalon adódtak gólhelyzetek.
    A 40. percben Kovács-Németh-Dávid-Veszelka adogatás után az utóbbi került gólhelyzetbe, de elhirtelenkedve egy védőbe rúgta a labdát.
    Röviddel ezután Kovács perdített lövése kerülte el a jobb felső sarkot.
    A 44. percben Gyömörei előtt adódott helyzet, de a kifutó Tasnády mellett az üres kapu fölé lőtt.

Fergeteges hazai rohamok vezették be a második félidőt. Németh közeli lövését védte a kapus, majd Moós labdáját Bánáti elvétette, kecsegtető helyzetben.
    Az 53. percben Bánáti nagy erejű lövése süvített el a jobb oldali léc mellett.
    Az 57. percben Kovács beívelt labdáját Veszelka a kapu torkában nem találta el!
    A 64. percben Bánáti felvágásáért Kiss megkapta a „sárgát”.
    Erőteljesen rohamozott a lila-fehér együttes. Teljesen egy kapura játszottak, s nem engedték lélegzethez jutni a vasutasokat. Állandóan Tóth
    L. kapuja előtt pattogott a labda, de a csabai csatárok egyre-másra hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket.
    A 75. percben Németh átadását Veszelka óriási gólhelyzetben ismét elvetette.
    Egy perccel utána Schneider két csel után tisztára játszotta magát és a kifutó kapus mellett mintegy 7 méterről az üres kapu fölé emelt.
    Lengyel ívelt szögletét a kapus csak másodszorra védte a gólvonalon.
    A 84. percben egy újabb csabai akció után Németh lábáról — kitűnő helyzetben — elpattant a labda és az a kapus zsákmánya lett.
    Röviddel ezután az Előre „tízese” elől a vendégek kapusa, a 16-oson kívülre futva, lábbal tisztázott.
    A 88. percben Moós remek labdát adott Veszelkának, aki már csak a kapussal állt szemben, de a szélső elkapkodva az üres kapu fölé durrantott!

Az első félidőben változatos, jó iramú mérkőzésnek voltunk tanúi. Mindkét együttes bátran támadott, s így izgalmakban
    nem volt hiány. A két gólon kívül még több helyzet maradt kihasználatlanul mindkét kapu előtt.
    Fordulás után megváltozott a játék képe. A hazaiak nagy iramot diktáltak, de a vendégek lestaktikája teljesen széttördelte a lila-fehérek játékát!
    Így nem csoda, hogy idegességükben még a 100 százalékos helyzeteket is kihagyták.
    Az Előre Spartacus átgondoltabb, ügyesebb taktikával itthon tarthatta volna a két bajnoki pontot.