Békéscsabai Előre Spartacus SC - Kecskeméti Dózsa 3 : 2 17:30

2023.01.01, 21:29
    Békéscsabai Előre - Kecskeméti Dózsa 3:2 (2:0)

Békéscsaba, 6000 néző
    V: Vörös
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel, Schneider, Tóth Cs. (Ambrus, 65. perc), Láza, Moós, Imri, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Kecskemét: Gór — Oláh, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Lódi, Tatár, Dobó (Simon, 71. perc), Gyiffkó (Pasek, 26. perc), Józsi. Edző: Molnár Péter.

3. perc: Láza az alapvonalig jutott, mintaszerűen középre adott és a tisztán álló Imri öt méterről, a vetődő Gór mellett, a jobb sarokba talált, 1:0.
    18. perc: Tóth M. a kecskeméti Dobó szabadrúgását kiejtette, majd Gyiffkó elől rávetődéssel tisztázott.
    24. perc: Imri jobboldalról középre ívelt, a labda túljutott a védőkön, és a jól helyezkedő Száraz a jobb felső sarokba emelt, 2:0.
    41. perc: Száraz tíz méterről kapura lőtt, a jobb sarokba tartó labdát, nagy üggyel-bajjal ütötte szögletre a kecskeméti kapus. 59. perc: Lódi a jobb oldalról lőtt a kapu előterébe, Tatár a kimozduló kapus mellett fejelt a hálóba, 2:1.
    66. perc: Száraz ívelt középre, Ambrus magasan felugorva, mintegy tíz méterről, védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba, 3:1.
    80. perc: Józsi ívelt be szögletet, Tóth M. kifutott kapujából, Pasek magasan felugorva fejelt az üres kapu mellé.
    87. perc: Ambrus a 16-oson belül szerelte Simont, a játékos elesett, a játékvezető 11-est. (?!) ítélt. A büntetőt Lutz értékesítette, 3:2.
    88. perc: Diószegit a játékvezető sportszerűtlenségért kiállította.

Erős iramú, időnként színvonalas mérkőzés.
    A Békéscsaba húsz perc elteltével nyomasztó fölénybe került és a félidő végéig irányította a játékot.
    Szünet után tovább folytatódott a hazaiak fölénye, a meg-megújuló Előre-rohamokat több esetben is csak szabálytalanság árán hárította a kecskeméti védelem.
    A hajrában kiegyenlítetté vált a küzdelem.

Jó: Schneider, Lengyel, Száraz, Imri, ill. Lutz, Tatár.

3. Kecskemét 16 7 4 5 28:22 18
    4. Békéscsaba 16 9 - 7 26:23 18

Népsport, 1970. június 11. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    Bcs. Előre - Kecskeméti Dózsa 3:2 (2:0)

Vezette: Vörös (Kasza, Szabó)
    Előre: Tóth M. (7) — Kvasz (6), Dobó (7), Szűcs (6), Lengyel (8), Schneider (8), Tóth Cs. (7), Láza (7), Moós (8), Imri (8), Száraz (8). Edző: Piller Sándor.
    Dózsa: Gór (6) — Oláh (6), Lantos (7), Kéri (6) Diószegi (1), Lutz (7), Lódi (6), Dobó (6), Tatár (6), Gyifkó (—), Józsi (5). Edző: Molnár Péter.
    Cserék: Tóth Cs. helyett a 66. percben Ambrus (7), illetve Gyifkó helyett a 25. percben Pasek (6), Dobó helyett a 60. percben Simon.

A csabai csapat már a 4. percben gólt lőtt.
    Schneider szerezte meg a labdát, Lázának adott, aki az alapvonalig cselezte magát, s középre gurított. A befutó Imri éles szögből a kapu jobb oldalába lőtt, 1:0.

Moós veszélyeztetett, majd Dobó névrokonát az utolsó pillanatban szerelte.
    A 16. percben Diószegi beadását Tóth M. csak másodszorra szerezte meg.
    A 26. percben Imrit vágták fel a kecskeméti térfél közepén. A szabadrúgást a balösszekötő végezte el. Gór elvétette a labdát és a szemfüles Száraz a kapunak háttal állva a hálóba emelt, 2:0.
    Ezután többször durváskodtak a kecskemétiek. Gyifkót, Diószegit figyelmeztette Vörös.
    A csabai csapat nagy fölényt harcolt ki. Az Előre szinte egykapura játszott.
    Lengyel az oldalhálóba lőtt, majd Láza már a 16-oson belül járt, amikor felvágták. Vitathatatlan 11-es! Vörös azonban „tovább”-ot intett(?!).
    Száraz négy csel után lőtt - Gór szögletre mentett.
    A 39. percben Tóth Cs. a kifutó kapus mellett középre adott, de a belsők lemaradtak a labdáról.
    Fordulás után sem csökkent a hazaiak támadókedve.
    Schneider bombája egy védőről vágódott szögletre.
    Az 52. percben Láza remekül fordult le Kériről, kapura húzott, az utána iramodó hátvéd a 16-os oldalvonalán belül felvágta! A játékvezető - a 16-osról ítélt szabadrúgást.
    Lódi leterítette Imrit, majd Kasza újabb téves beintése borzolta a kedélyeket.
    A másik oldalon Paseket ötméteres (!) lesről engedte el Szabó partjelző. A kifutó Tóth M. azonban elcsípte a labdát.
    Az 57. percben Lódi elhúzott Szűcs mellett, középre adott s a bentragadt Tóth M. mellett Tatár úgy fejelt a kapu közepébe, hogy a labda a kapus kezét is érintette, 2:1.
    A Dózsa ezután néhány veszélyes akciót vezetett, Pasek távoli lövése adott munkát a csabai kapusnak.
    A 67. percben az újonnan beállt Ambrus Száraz beadását - a 11-es pont tájékáról - fejelte a kapuba, 3:1.
    Lutz ismét szabálytalankodott, most Ambrussal szemben, azután Imri elől mentettek szögletre a védők.
    A 87. percben Ambrus szerelés után Simont testtel elsodorta. Vörös 11-est ítélt! Nagy tumultus támadt a csabai kapu előtt. Diószegi gyomron vágta Ambrust, közben Lutz értékesítette a büntetőt, 3:2.
    Az „ámokfutó” Diószegi ezt követően Lázát vágta gyomron. Vörös erre leküldte a pályáról. Paprikás hangulatban ért véget a mérkőzés.

Bírálat
    Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott a csabai csapat.
    Szünet után 15 percre feljavult a vendégcsapat, de azután ismét az Előre játszott fölényben. A játék képe alapján nagyobb gólaránnyal is nyerhetett volna a lelkesen küzdő, helyenként igen jól, szemre is szépen játszó hazai csapat.
    Feltűnő volt a kecskemétiek ötlettelen játéka, sók szabálytalansága.
    Vörös játékvezető igen gyengén bíráskodott, sok fordított ítélete volt. Két büntetőt nem adott meg a hazai csapat javára. Partjelzői hozzá hasonló „teljesítményt” nyújtottak.