Békéscsabai Előre Spartacus SC - Kecskeméti Dózsa SC 2 : 2 17:00

2020.10.24, 23:08 (szerk.: 2020.10.24, 23:19)
    Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre Spartacus 2:2 (2:1)

Békéscsaba, 6000 néző. V.: Szávó
    Kecskemét: Gór - Oláh, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz (Ispánovics, a 72. percben), Tatár (Kiss II., az 57. percben), Molnár, Makai, Pasek, Koós. Edző: Szigeti Ferenc
    Békéscsaba: Tóth (Tasnádi, az 55. percben) - Kvasz, Láza, Szűcs, Dobó, Ambrus, Kriskó, Imri, Lengyel, Németh, Tímár (Veszelka, a 62. percben). Edző: Piller Sándor

3. perc: Pasek távoli lövését Tóth a léc alól tenyerelte ki. Molnár rácsapott a labdára, Makai elé játszott, aki az üres kapuba helyezett, 1:0.
    39. perc: Diószegi keresztlabdájára a csabai kapu előtt Pasek ugrott a legmagasabbra és fejéről a bal sarokba vágódott a labda, 2:0.
    42. perc: Lengyel 20 méteres szabadrúgása után a sorfalról került Gór hálójába a labda, 2:1.
    50. perc: Tóth elvétette a labdát, a befutó Koós azonban közvetlen közelről az üres kapu mellé gurított.
    60. perc: „tűzijátékot” rendeztek a kecskeméti kapu előtt a hazai csatárok, majd szögletet rúghatott a Békéscsaba. Ambrus a hálóba fejelte, 2:2.
    67. perc: Kriskó ívelt labdája a felső lécről pattant vissza.
    84. perc: Molnár hat méterről lőtt, Tasnádi merész vetődéssel hárított.

Az első félidőben a Kecskemét többet birtokolta a labdát és gólratörőbben játszott.
    Szünet után változott a játék képe. A Békéscsaba határozott fölénybe került és megérdemelten egyenlített.
    Jó: Kreidli, Gór, Lutz, Molnár, ill. Láza, Imri, Lengyel, Németh.
    (Machalek István)

8-9. Békéscsaba 1 - 1 - 2-2 1
    Kecskemét 1 - 1 - 2-2 1

Népsport, 1971. augusztus 9.
    A labdarúgó NB I/B rajtján:
    Kecskeméti Dózsa - Bcs. Előre Spartacus 2:2 (2:1)

Békéscsaba, Kórház u. 6000 néző. V: Szávó (7)
    Dózsa: Gór (7) - Oláh (7), Lantos (6), Kreidl (7), Diószegi (6), Lucz (7), Tatár (5), Molnár (7), Makai (6), Pasek (6), Koós (6). Edző: Szigeti Ferenc
    Békéscsaba: Tóth (5) - Kvasz (6), Láza (7), Szűcs (5), Dobó (6), Ambrus (6), Kriskó (6), Imri (7), Lengyel (7), Németh (7), Tímár (5). Edző: Piller Sándor
    Csere: Tatár helyett az 57. percben Kiss II (5), Lucz helyett Ispánovits (-) a 72. percben, ill. Tóth helyett Tasnády (7) az 55. percben, Tímár helyett Veszelka (-) a 62. percben
    Szögletarány: 13:2 (6:2) az Előre Spartacus javára.

A Dózsa lendült először támadásba.
    Azután a kitörő Timárt Kreidl a mezénél fogva rántotta vissza. A „büntetés” - Imri 20 m-es szabadrúgása fölészállt.
    A 9. percben Pasek távoli lövését Tóth éppen Molnár elé tenyerelte. Miközben a csabai kapus a labda után futott, az összekötő a teljesen tisztán álló Makaihoz továbbított. A középcsatár az üres kapuba helyezett, 1:0 a Dózsa javára!
    A gól után támadtak a hazaiak, de a kecskeméti védelem könnyen hárított.
    A 22. percben Ambrus labdája elsuhant a kapu előtt.
    A másik oldalon Molnár éles szögből a baloldali alsó lécet találta el.
    A 37. percben Diószegi mintegy 35 m-ről ívelt a csabai kapu elé. A jó ütemben felugró Pasek kihasználta a csabai védelem „elmélázását” és a bal felső sarokba fejelt, 2:0 a K. Dózsa javára!
    A 40. percben Némethet buktatták a kecskeméti kaputól mintegy 20 m-re. Lengyel állt a szabadrúgásnak és labdája a sorfalat érintve vágódott a hálóba, 2:1.
    képAz 1971—72. év! NB I/B-s bajnokság első csabai gólja - a Kecskeméti Dózsa elleni találkozón. Balról Gór kapus, a kétségbeesetten hátratekintő Dózsa sorfal, Lengyel, a góllövő és Németh.

Szünet után nagy erővel rohamozott az Előre Spartacus. Mégis, hajszál híján újabb gólt kapott. Az 50. percben Lucz beívelésénél Tóth a labda alá futott, de Koós az üresen hagyott kapu mellé gurított(!).
    Ezután beszorította ellenfelét a hazai gárda.
    A 60. percben tűzijátékot rendeztek Gór kapuja előtt a csabaiak. Lövés lövést követett, majd kétszer is az alapvonalon túlra került a labda. A második szögletet Lengyel ívelte be, és Ambrus magasan felugorva a léc alá fejelt, 2:2.
    képÍgy egyenlített a hazai csapat, Lengyel szögletét Ambrus fejeli a hálóba. Balról jobbra Kreidl, a háttérben Ambrus, Kriskó, Oláh, a hiába vetődő Gór és Szávó játékvezető. (Fotó: Barnácz István)

A 76. percben Kriskó átemelt a kifutó kapuson, labdája azonban a felső lécről pattant vissza(!!).
    Egy perccel később Németh került helyzetbe, de lövésébe beleléptek a védők.
    A 83. percben Molnár faképnél hagyta Dobót, 6 m-ről lőtt - Tasnády bátor kivetődéssel megmentette a helyzetet.
    A 85. percben Németh a 16-os sarkáról a kifutó Gór és Kreidl között lőtt, de a labda elkerülte az üresen maradt kaput!

Az első félidő a nagy melegben közepes színvonalú és iramú játékot hozott. A kecskemétiek többet birtokolták a labdát, helyzeteiket kihasználták. A hazai csapat védelme ebben a játékrészben sokat kapkodott, a támadásokból hiányzott az ötlet és a lendület.
    Fordulás után nagyot változott a játék. Az Előre Spartacus kapujához szegezte ellenfelét, megérdemelten egyenlített, sót hajszál híján megszerezte harmadik gólját is. A hajrában mindkét oldalon akadtak helyzetek, ezek azonban kimaradtak.
    Végeredményben a döntetlen eredmény megfelel a látottaknak.