Bp. Spartacus SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 2 17:00

Békéscsabai Előre - Bp. Spartacus 2:0 (0:0)

Kőér u., 800 néző
    V: Palotai
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Laza, Szűcs, Lengyel, Schneider, Dobó, Imri, Moós, Száraz, Tóth Cs. Edző: Piller Sándor.
    Bp. Spartacus: Takács — Idei, Szűcs, Mihalecz, Nagy I, Kácsor, Postás, Strenitzer, Gábor, Ádám (Németh, a 73. percben), Simon. Edző: Hidegkúti Nándor.

12. perc: Simon 25 méteres, bal sarokra tartó lövését a kapus vetőbe hárította.
    14. perc: Imri beadott, Száraz közelről mellé fejelt.
    16. perc: Idei felfutott, faképnél hagyta a védelmet, de lövése hajszálnyira a kapu mellé jutott.
    20. perc: Postás remekül lőtt labdáját Tóth M. a levegőben úszva hárította.
    35. perc: tűzijáték támadt a vendégcsapat kapuja előtt: Strenitzer két lövését, majd Nagy labdáját védte a kapus.
    54. perc: Nagy élesen lőtt labdája a külső kapufát találta el.
    58. perc: Ádám nagyerejű lövését Tóth M. vetődve hárította.
    75. perc: Imri jól eltalált, 18 méteres szabadrúgása Takács mellet a sarokban hálót ért, 1:0. 82. perc: Lengyel vezette fel a labdát, és 25 méteres, nagyerejű lövése után a labda Takács hasa alatt jutott a hálóba, 2:0.

A játék első részében a szövetkezetiek több formás támadást vezettek, de csatáraik a kínálkozó helyzeteket sorra elügyetlenkedték.
    A békéscsabaiak kezdettől fogva 6-7 emberrel védekeztek, és őrizték a kapu előterét.
    Szünet után kezdetben még a Spartacus támadott, később a vendégcsapat felhagyott a védekezéssel és bátran támadva megszerezte az idei első, idegenbeli győzelmét.

Jó: Kvasz, Láza, Dobó, Imri, Száraz, ill. Nagy I, Strenitzer.

V: Palotai
    Előre: Tóth M. (8) — Kvasz (7), Láza (8), Szűcs (8), Lengyel (8), Schneider (7), Dobó (8), Imri (8), Moós (7), Száraz (8), Tóth Cs. (7). Edző: Piller Sándor.
    Spartacus: Takács (5) — Idei (7), Szűcs (6), Mihalecz (6), Nagy (7), Kácsor (7), Postás (6), Strenitzer (8), Gábor (6), Ádám (5), Simon (6). Edző: Hidegkúti Nándor.
    Csere: Ádám helyett Németh a 73. percben.

Spartacus-támadásokkal indult a játék. Rövid, sok oldaladogatás után építgette támadásait a szövetkezeti csapat, de a jól záró csabai védelem - a sepregető Dobóval megerősítve
    - magabiztosan hárított.
    Már az első percekben kialakult a két csapat hadrendje. A csabaiak szorosan fogták a Spartacus kapura veszélyes játékosait: Lengyel Nagy Istvánt, Láza Gábort. A másik oldalon Imrit Kácsor és az ékként harcoló Szárazt Mihalecz.
    Változatos játékkal telt el az első húsz perc. Ez idő alatt egyik oldalon sem alakult ki említésre méltó helyzet.
    Az első nagy lövést Postás küldte kapura, de Tóth M. bravúrosan hárított.
    Két perc múlva Moós, Száraz, Imri volt a labda útja, s a jobbösszekötő a kétségbeesetten ráfutó Szűcsön átemelte a labdát. A középhátvéd ijedtében leütötte a labdát, majd felszabadított. Az eset három m-rel a büntetőterületen belül volt, de Palotai játékvezető nem minősítette szándékosnak a középhátvéd vétségét.
    A mezőnyben sokat mozgó Moós több ízben ügyesen hozta fel a labdát, de előretolt társait a szoros emberfogás miatt nem tudta helyzetbe hozni.
    A 37. percben az Előre 16-osán pattogott a labda, de Strenitzer és Nagy I lövését a jól tömörülő védelem, illetve Tóth M. szögletre hárította.
    Ellentámadás során Tóth Cs. a bal oldalon elfutott, majd 25 m-ről fölé lőtt.
    A félidő hátralevő részében a mind idegesebben játszó Bp. Spartacus nem tudott lényeges fölényt kiharcolni a fegyelmezetten, lelkesen játszó Bcs. Előrével szemben.
    Fordulás után az első negyedórában a Spartacus támadott.
    Az 53. percben Nagy I jól tört kapura, de a védők által szorongatva, centiméterekkel kapu mellé küldte a labdát.
    Az 58. percben Ádám nehéz szögből leadott, 8 m-es lövését Tóth M. nagy robinzonáddal hárította.
    A hazai csapat ezzel él is lőtte a puskaport, s most már a lila-fehérek következetek. Tóth M kitűnő védései, a közvetlen védelem nagyszerű játéka, Lengyel jó indításai, Moós szorgalmas középpályás játéka, Tóth Cs. bátorsága, Imri cselezőkészsége és Száraz harcossága határozott fölényt biztosított az idegesen, kapkodva játszó hazaiakkal szemben.
    A 67. percben Moós, Száraz, Imri volt a labda útja, s utóbbi lövését védte Takács.
    Két perc újra Dobó futott fel, s a hátráló védelem mellett Tóth Cs.-hez gurította a labdát, aki Moóshoz játszott. A középcsatár alig lőtt mellé.
    A 75. percben Lengyel hosszú labdával indította Szárazt. A kitörő balösszekötőt Szűcs a 16-oson felvágta. A szabadrúgást a sorfal mellett Imri a bal sarokba csavarta, 1:0.
    Az utolsó percekben a Spartacus teljesen visszaesett s az Előre 5-6 emberrel támadott.
    A 82. percben az akciókat segítő Lengyel 25 m-ről hatalmas lövést eresztett meg, s a lecsapódó labda Takács kezét érintve a jobb alsó sarokba vágódott, 2:0.
    A gól után a lila-fehérek ügyesen tartották a labdát.

Bírálat
    Piller edző taktikáját a csabai gárda ezen a mérkőzésen fegyelmezetten, maradéktalanul betartotta, s lelkes, jó játékkal megszerezte első idegenbeli győzelmét az élen álló Bp. Spartacusszal szemben!
    A négy hátvéd mögött a jobbszélsőnek kezdő Dobó biztosított, Lengyel követő emberfogással tartotta Nagy I-et, Moós kapocsként játszott a két előretolt csatár és a megerősített védelem között. A védelem indításait és Tóth M. kirúgásait a bal oldalon visszahúzódó Tóth Cs. kapta.
    A nagy tét miatt idegesen játszó Spartacus nem találta meg ellenszerét a jó taktikával párosuló, kitűnő lila-fehér játéknak.