Békéscsabai Előre Spartacus SC - Ganz-MÁVAG SE 3 : 1 16:30

2020.11.14, 21:14 (szerk.: 2020.11.15, 17:54)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Ganz-MÁVAG 3:1 (1:1)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Magyar Z.
    B.-csaba: Tasnádi - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Németh, Moós, Tóth Cs., Schneider. Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Meyer - Király, Monostori, Marczell, Bakos (Dinopulosz I, az 55. percben), Kvassay, Bősze (Jámbor, a 77. percben), Dinopulosz II, Végh, Palanik, Fenyvesi. Edző: Rózner Győző.

9. perc: Ambrus bombafejese után a felső léc éléről vágódott a labda az alapvonalon túlra, a kirúgással Fenyvesi iramodott el a balszélen, beadása elsuhant a védők lába mellett és az üresen hagyott Végh közelről a jobb sarokba helyezett, 0:1.
    20. perc: Lengyel élesen belőtt labdáját Németh ügyesen pörgette a bal sarokba, 1:1.
    40. perc: Végh faképnél hagyta a csabai védőket, azután 10 m-ről Tasnádi kezébe emelt.
    41. perc: Németh két csel után a kivetődő Meyer mellett elhúzta a labdát. A kapus a 16-oson belül a földre rántotta a csatárt, a játékvezető azonban a 16-osról ítélt szabadrúgást. Ezt ' Schneider a jobb oldali lécre csavarta.
    47. perc: Lengyel ívelt középre, a labda Monostori fején irányt változtatva hullott a hálóba, 2:1. Öngól.
    85. perc: Tóth Cs. cselezgetett a 16-os sarkánál, már a büntetőterületen belül járt, amikor „átesett” Marczell lábán. A 11-est Lengyel értékesítette, 3:1.

Hamar vezetéshez jutottak a vendégek és egygólos előnyük birtokában csak a védekezéssel törődtek.
    A csabai csapat egyenlítő gólja után valósággal kapujához szögezte ellenfelét, nagy erővel támadott és akár több gólt is lőhetett volna...
    Jó: Lengyel (a mezőny legjobbja), Láza, Ambrus, Moós, Dobó, ill. Király, Kvassay, Végh.
    (Machalek István)

5. Békéscsaba 31 13 9 9 38-31 41
    ...
    12. Ganz-MÁVAG 31 7 15 9 34-41 33
    Az utolsó oszlopban a szerzett pontok és a jutalompontok összesítve, együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. június 7. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I. B-ért
    Bcs. Előre Spartacus - Ganz-MÁVAG 3:1 (1:1)

Békéscsaba, Kórház u. 5000 néző. V: Magyar Z. (5)
    Előre Spartacus: Tasnády (8) - Kvasz (7), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (9), Ambrus (8), Dobó (8), Németh (6), Moós (8), Tóth Cs. (7), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Meyer (7) - Király (7), Monostori (5), Marcell (6), Bakos (6), Kvassai (7), Bősze (7), Dinopoulosz II (6), Végh (8), Palenik (7), Fenyvesi (7). Edző: Rózner Győző
    Csere: Bakos helyett az 55. percben Dimopoulosz I (6), Bősze helyett az 77. percben Jámbor
    Szögletarány: 9:4 (7:0) az Előre Spartacus javára.

A 2. percben gyors baloldali adogatás után Schneider fejese a kapufa mellett suhant el.
    A 9. perc végén Ambrus hatalmas fejese a felső léc tetejéről hullott a háló mögé.
    Kirúgás után Fenyvesi iramodott meg a balszélen, majd Véghhez játszott, aki közelről a kapu jobb oldalába emelt. 0:1.
    Ezután a csabaiak nagy lendülettel támadtak.
    A 20. percben Lengyel nagy erővel megcélozta a kaput. Közben Németh berobbant és közelről a háló jobb oldalába perdített, 1:1.
    A 35. percben Szűcs robogott el a baloldalon (!) Éles szögből leadott lövését a védők szögletre mentették.
    A 36. percben Végh lefutotta Lázát, már csak Tasnádyval állt szemben, de a kapus kifutva elcsípte lövését!
    A 38. percben Moós ügyesen ugratta ki Némethet, aki már a tizenhatoson belül járt, amikor a kétségbeesetten kifutó Meyer visszahúzta a lábát és a csatár a földre zuhant. Vitathatatlan tizenegyes!! A játékvezető azonban a 16-osról rúgatott szabadot. Ezt Schneider a bal oldali lécre vágta.
    A közönség tüntetett az ítélet ellen és ezért 2 percig állt a játék!
    A félidő végéig több kemény belemenést láthattunk. Először Bősze terítette le Lázát, röviddel utána Marczell a labdát elrúgó Kvaszba talpalt. A hátvédet a partvonal mentén ápolták.

Fordulás után nagy erővel rohamoztak a lila-fehérek és a 48. percben megszerezték a vezetést is. Ambrus-Németh-Lengyel volt a labda útja. A középpályás élesen kapura ívelt és a labda Monostori fején irányt változtatva hullott a kapu jobb oldalába, 2:1.
    Az 56. percben Ambrus hatalmas partdobását Moós fejjel elcsúsztatta Schneider elé. A balszélső hálóba tartó fejesét a kapus bravúrosan kiütötte.
    Állandósult a hazaiak fölénye.
    Moós közeli lövése Kvassairól vágódott le. Ambrus távoli bombáját a kapus szögletre ütötte.
    A 68. percben Németh vezette fel a labdát a balösszekötő helyén, átadása azonban Magyar játékvezető lába közé szorult, így a labdát a szemfüles Kvassai szerezte meg. Szerencsére indítását Láza elegánsan „lekapcsolta”.
    A 70. percben Tóth Cs. lövése a léc mellett suhant ki.
    A 73. percben Németh közelről a kapus kezébe vágta a labdát, majd egy perccel később újabb lehetőséget szalasztott el.
    A 78. percben gyors MÁVAG-támadás végén Jámbor lövését hárította Tasnády.
    A 80. percben a cselezgető Tóth Cs. átesett Marczell lábán, a 16-os sarkánál. A játékvezető 11-est ítélt. Ezt Lengyel értékesítette, 3:1.
    A 83. percben Németh elől a kapus 16-oson kívül kézzel hárított ás ugyanezt tette Schneiderrel szemben is.
    A 86. percben Ambrus óriási lövését Meyer bravúrosan ütötte ki.

Hamar vezetéshez jutottak a vendégek. Egygólos előnyük birtokában beálltak védekezni és csak lefutásokkal kísérleteztek.
    A hazaiak a kiegyenlítő gól után erőteljesen rohamoztak és a kitűnően játszó Lengyel és Ambrus irányításával szinte egy kapura játszottak.
    A csabaiak győzelme még nagyobb arányú is lehetett volna.
    Magyar játékvezető a 11-es meg nem adásával óriási hibát követett el.