FŐSPED Szállítók SE - Békéscsabai Előre SC 0 : 3 15:30

2022.12.16, 22:24 (szerk.: 2022.12.16, 22:52)
    Békéscsabai Előre - FŐSPED Szállítók 3:0 (1:0)

Czabán Samu tér, 3000 néző. V: Szávó
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Lengyel, Láza (Szűcs a szünetben), Moós, Ambrus, Tóth Cs. (Dupsi, a 75. percben), Imri, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    FŐSPED: Timler — Keul, Simicska, Rixer, Pagella, Bakk, Kanyó, Márkus, Turai, Szabó (Kaszás a szünetben), Kuszenda. Edző: Sárosi László

8. perc: Tóth Cs., Imri összjáték után Imri elhúzta a labdát az egyik védő mellett, s a kifutó Timler fölött lőtt 8 méterről a hálóba, 1:0.
    13. perc: Pagellát többszöri feleselésért a játékvezető kiállította.
    46. perc: Schneider nagy helyzetben a bal alsó sarok mellé lőtt.
    47. perc: Kaszás 17 méteres lövése a felső lécről vágódott vissza.
    56. perc: Kuszenda már csak a kapussal állt szembe, de nyolc méterről hibázott.
    65. perc: Ambrus tört be a 16-oson, lövésébe Timler önfeláldozóan beledobta magát.
    70. perc: Imri 20 méteres bombája a jobb kapufán csattant.
    71. perc: Németh beadását Imri 6 méterről lőtte, Timler bravúrosan védett.
    72. perc: Németh egyedül tört kapura, de Timler kivetődve hárított.
    79. perc: Ambrus 22 méterről lőtt, s a labda az „elalvó” Timler mellett a bal sarokban kötött ki, 2:0.
    85. perc: Németh kisodródva, 8 méterről nagy lövést küldött a hálóba, 3:0.

A békéscsabaiak nagy lendülettel kezdtek, a FŐSPED lagymatagon játszott. Pagella kiállítása után feljöttek a hazaiak, de csatáraik nem tudtak valamire való helyzetet kidolgozni.
    Szünet után a békéscsabaiak határozott fölényben játszottak, s akár nagyobb arányban is győzhettek volna.
    Jó: Ambrus, Imri, Moós, ill. Turai
    (Németh Péter)

2. FŐSPED 5 2 1 2 4-7 14
    ...
    10. Békéscsaba 5 2 - 3 9-7 10
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok együtt szerepelnek a szerzett pontokkal.

Népsport, 1970. szeptember 7. (Arcanum DT)
    Hatalmas meglepetés a Czabán Samu téren!
    A forduló legnagyobb meglepetésével a Békéscsabai Előre szolgált: idegenben fölényesen, 3:0 arányban győzte le a tavaszi bajnokot, a FŐSPED Szállítók együttesét, tegyük hozzá, teljesen megérdemelten.
    Képünk is egy békéscsabai támadást örökít meg (Rédey Ferenc felvétele)

Képes Sport, 1970. szeptember 8. (Arcanum DT)
    Végre idegenben is kijött a lépés!

Előre: Tóth M. (8) — Kvasz (8), Dobó (9), Láza (7), Lengyel (8), Ambrus (8), Tóth Cs. (7), Imri (8), Moós (9), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    FŐSPED: Timler (8) — Keul (6), Simicska (7), Rixer (6), Pagella (1), Bakk (5), Kanyó (6), Márkus (7), Turai (8), Szabó (5), Kuszenda (6). Edző: Sárosi László.
    Csere: Láza helyett Szűcs (8) a szünetben, Tóth Cs. helyett Dupsi (—) a 75. percben, ill. Szabó helyett Kaszás (6) a szünetben.

Kitűnő talajú pályám ideális labdarúgó-időben kezdtek a csapatok.
    A második percben Márkus a jobb szélen elfutott, beadását Dobó mentette.
    A következő Szállítók-támadás újból a jobboldalon bontakozott ki. Márkus labdájával Turai ugrott meg, de Tóth M. önfeláldozó belevetődéssel mentett.
    A kezdeti hazai rohamok után feljött a vendégcsapat, s több formás támadást vezetett.
    A 9. percben Tóth Cs. ügyesen ugratta ki Imrit, aki a kifutó Timler fölött 10 m-ről a hálóba lőtt, 1:0.
    Mindkét csapat támadó felfogásban játszott, de a védők ügyesen hárítottak.
    A 13. percben Pagella súlyosan megsértette a játékvezetőt, ezért a kiállítás sorsára jutott.
    A hazai csapat tíz emberrel sem állt be védekezni, de gólhelyzetet nem tudták kialakítani a csabai kapu előtt.
    A 27. percben Imri több emberen átverekedte magát, a lövés pillanatában azonban Simicska szögletre hárított.
    Az utolsó negyedórában élénkült az iram, s több gólhelyzet alakult ki á hazai kapu előtt.
    A 37. percben Németh, Schneider volt a labda útja, a balszélső tíz méterről nagy helyzetben mellé lőtt.
    A másik oldalon Turai lövését hárította jó érzékkel szögletre Tóth M.
    Ellentámadás során Németh robogott el a jobbösszekötő helyén, lövését Timler védte.
    Fordulás után a 46. percben gólveszélybe került a hazai kapu. Moós, Schneider összjáték után a szélső a kimozduló Timler mellett nagy helyzetben centiméterekkel lőtt a jobb alsó kapufa mellé. Az elszalasztott lehetőség majdnem megbosszulta magát!
    A 48. percben a 16-oson cselezgető Kaszás felső kapufát lőtt. A lepattanó labdát Dobóék szögletre mentették. A beívelést Lengyel csukafejessel újból az alapvonalon túlra mentette. Az esetnél a jobbfedezetet a berohanó Szállító-csatárok fejberúgták, s csak háromperces ápolás után tért vissza.
    Ezekben a percekben a játék élénk iramú volt, a színvonal is emelkedett, elsősorban a korszerű csatárjátékot produkáló Előre jóvoltából.
    Az utolsó felórában a vendégcsapat óriási iramot diktált, s egyre-másra alakította ki a gólhelyzeteket a Szállítók kapuja előtt.
    A 65. percben Ambrus szinte az egész védelmet kicselezte, 12 m-ről leadott bombáját Timler óriási bravúrral szögletre mentette.
    A 70. percben Lengyel, Moós, Németh, Imri volt a labda útja, s a jobbösszekötő 20 m-ről a iobb kapufát találta el.
    A következő percekben az Előre kapujához szegezte ellenfelét, sűrűn záporozták a lövések a hazai kapura.
    A 71. percben Németh elviharzott a baloldalon, kereszt bevágta a labdát. A berobbanó Imri kapásból lőtt, Timler ismét nagyot védett.
    Egy perc múlva Németh átkígyózott a védelmen, de a kitűnő napot kifogó Timler kivetődve hárított.
    A 79. percben a kapura törő Imri visszagurította a labdát, Ambrus 20 m-ről lőtt s a labda a bal alsó sarokba vágódott, 2:0.
    A hazai csapat feladta. Az Előre csatársora Lengyel és Ambrus támogatásával továbbra is szellemesen szőtte akcióit - záporoztak a lövések Timler kapujára.
    A 82. percben Ambrus már harmadszor tört be a 16-oson belülre, kicselezte Simicskát, Keult, majd Timlert is elfektette, de a lövéssel kivárt és Kanyó az utolsó pillanatban az alapvonalon túlra vágta a labdát.
    A 85. percben Lengyel-Moós-Németh támadás után a balösszekötő kisodródva 10 m-ről óriási gólt ragasztott a léc alá, 3:0.
    Előre-rohamokkal ért véget a mérkőzés.
    A levonuló vendégcsapatot a háromezer főnyi közönség elismerő tapssal jutalmazta.

Bírálat
    Élénk iramú, az Előre jóvoltából helyenként magas színvonalú játékot láthatott a szép számú közönség.
    A találkozó nagyobb részében a vendégcsapat irányította a játékot, és 11 gólhelyzetet alakított ki a szellemesen kombináló csatársor. Az utolsó félórában ellenállhatatlanul játszottak a csabaiak, s ha Timler nem véd oly kitűnően, nagyobb arányban is győzhettek volna.
    A kitűnő csapatmunka mellett ragyogó egyéni teljesítményeket láttunk.

Jók: Dobó, Lengyel, Ambrus, Imri, Németh, Moós (a mezőny legjobbja), ill. Timler, Márkus, Turai.