Békéscsabai Előre Spartacus SC - FŐSPED Szállítók SE 2 : 0 13:00

2020.12.20, 23:13
    Békéscsabai Előre Spartacus - FŐSPED Szállítók 2:0 (2:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Balla Gyula
    Békéscsaba: Tasnády - Kvasz, Tolnai (Szűcs, a 62. percben), Láza, Lengyel, Ambrus, Dupsi, Moós (Tóth Cs., a 62. percben), Imri, Németh, Dobó. Edző: Piller Sándor
    Szállítók: Soltész - Sima, Simicska, Bocsák, Pagella, Polgár, Alapi, Turai (Kanyó, az 59. percben), Bakk, Magyarosi, Szabó. Edző: Szabó Géza

16. perc: Dobó óriási helyzetben elvétette a labdát.
    26. perc: Ambrus bombája a léc fölött zúgott el.
    30. perc: Magyarosi sokat ígérő helyzetben hibázott.
    33. perc: Dupsi átadását Németh közelről, csukafejessel küldte a jobb alsó sarokba. 1:0.
    34. perc: Imri két csel után 20 m-ről a jobb alsó sarokba bombázott, 2:0.
    63. percben: Szabó kitört, gólhelyzetbe került, de a csabai védők az utolsó pillanatban szerelték.
    81. perc: Imri hat (!) védőt kicselezett, maid a kapu mellé küldte a labdát.

Az I. félidőben a csabai együttes irányította a játékot és lendületes, gyors támadásokkal zavarba hozta a fővárosiak védelmét. A FŐSPED szoros emberfogással küzdött és gyors ellentámadásokkal próbálta megközelíteni a csabai kaput.
    Fordulás után - nem kis meglepetésre - a vendégek voltak a kezdeményezők. Bátran kitámadtak, adódó helyzeteiket azonban elügyetlenkedték.
    A hajrában a csabai csapat jobbnak bizonyult.
    Jó: Lengyel, Imri, Németh, ill. Simicska, Alapi, Bakk.
    (Machalek István)

5. Békéscsaba 22 9 5 8 26-23 29
    ...
    11. FŐSPED 22 5 7 10 18-27 26
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. április 5. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért:
    Bcs. Előre Spartacus - FŐSPED Szállítók 2:0 (2:0)

Kórház utca, 6800 néző. V: Balla Gy.
    Előre Spartacus: Tasnády (7) - Kvasz (7), Tolnai (7), Láza (7), Lengyel (8), Ambrus (7), Dupsi (6), Moós (5), Imri (8), Németh (8), Dobó (5). Edző: Piller Sándor
    Szállítók: Soltész (6) - Sima (6), Simicska (7), Pagella (6), Bocsák (6), Alapi (8), Turai (7), Bakk (7), Polgár (6), Magyarosi (7), Szabó (7). Edző: Szabó Géza
    Csere: Tolnai helyett Szűcs (6) a 62. percben, Moós helyett Tóth Cs. (6) a 62. percben, ill. Turai helyett Kanyó (6) az 59. percben.

A 2. percben Imri jobblábas távoli bombája elkerülte a bal alsó sarkot.
    Erőteljesen rohamozott a csabai együttes.
    A 11. percben Németh kitört, de hosszan szöktetett és oda lett a helyzet.
    A 16. percben Imri jobb oldalról élesen belőtt labdáját Dobó az ötösön elvétette - óriási gólhelyzetben.
    A 22. percben Pagella a kifutó kapus felett majdnem öngólt vétett. A labda szerencséjére szögletre pattant!
    A 26. percben Ambrus bombája zúgott el a léc fölött.
    Fél óra elteltével rövid időre felszabadult a vendégek kapuja. A 30. percben Alapi remek labdával szöktette Polgárt. A középcsatár erős lövését Tasnády csak másodszorra, rávetődéssel szerezte meg.
    Nem sokkal utána Magyarosi sokat ígérő helyzetben hibázott.
    Ezután ismét a lila-fehérek rohamoztak.
    A 33. percben Dupsi elhúzott őrzője mellett, majd középre ívelt. A beadásnál Imri lehajolt, ezzel megzavarta a védőket. A labda akadálytalanul jutott az üresen álló Némethez, aki csukafejessel a jobb alsó sarokba küldte, 1:0.
    Még egy perc sem telt el, s a második csabai gól is Soltész hálójában táncolt. Ambrus pontos labdát adott Imrinek. Az összekötő 10 méteren vezette, majd két csel után leadott éles lapos lövése védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba, 2:0.
    A csabai csapat második gólja. Ambrus labdáját Imri küldi a jobb alsó sarokba.(Fotó: Barnácz István)
    A 42. percben Dupsi gyenge fejese Soltész kapus kezében halt el.

Fordulás után megváltozott a játék képe. A vendégek most már bátrabban kitámadtak és több veszélyes támadást vezettek.
    Alapi bal sarokba tartó lövését Tasnády szépen védte.
    Az ellentámadás során Imri ravaszul csavart szabadrúgását a kapus elcsípte.
    Feltűnt, hogy a hazai középpályások rendre eladták a labdákat, pontatlanul indítottak és átadták a támadás lehetőségét az ellenfélnek!
    Az 54. percben Alapi szabadrúgást végzett el és a labda a fedezetlenül hagyott Turaihoz került. Már gólhelyzetben volt, amikor a hazai védők „erélyesen” szerelték a csatárt! A játékos a földre huppant, Balla játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. (A jobbszélsőt a kapu háta mögött ápolták, majd végleg kiállt.)
    Meglepetésre továbbra is a vendégek irányították a játékot. A lilák nem tudtak kibontakozni, idegesen, kapkodva játszottak. Emiatt a közönség sokat bosszankodott.
    A 63. percben Szabó tisztára játszotta magát. Már lövésre lendült a lába, de az utolsó pillanatban elrúgták előle a labdát a hazai védők.
    Bakk elől Tasnády kifutással tisztázott.
    Az ellentámadás során Lázához került a labda. Mintegy 30 méteren keresztül vezette, majd Némethez játszott, azonban az összekötő a léc fölé lőtt. Közben Simicska leterítette Lázát, aki rövid ápolás után tovább játszott.
    A 78. percben Lengyel szabadrúgását Dupsi és Németh közösen elvétette.
    A hajrában javult a csabaiak játéka, de további gólokat már nem tudtak elérni.
    Említésre méltó esemény az volt hogy Imri vagy hat fővárosi játékost „megtáncoltatott”, de aztán a kapu mellé küldte a labdát.

Bírálat:
    Nagyszerűen kezdett a hazai csapat. Támadósora többször zavarba hozta az ellenfél védelmét. A lila-fehérek ügyesen kihasználták a fővárosi védők megingásait. A Szállítók igyekeztek embert fogni és lelassítani a játékot, elöl tartózkodó két gyors csatárukkal pedig ellentámadásokat vezetni.
    Szünet után meglepetésre a vendégek voltak a kezdeményezők. A hazai együttes teljesen érthetetlenül visszaesett. Hogy a fővárosiaknak mégsem sikerült gólt elérniük - az csak csatáraikon múlott!
    Összefoglalva: az első félidőben látottak alapján megérdemelt a hazai győzelem.