Békéscsabai Előre Spartacus SC - FŐSPED Szállítók SE 2 : 0 15:00

2020.10.17, 22:59 (szerk.: 2020.10.21, 00:30)
    Békéscsabai Előre Spartacus - FŐSPED Szállítók 2:0 (2:0)

Békéscsaba, 5000 néző. V: Fehér II.
    B.-csaba: Tasnádi - Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Moós, Imri, Németh, Tímár (Schneider, a 75. percben). Edző: Piller Sándor
    FŐSPED: Soltész - Sima, Bocsák, Kemerle, Kanyó, Bognár, Kaszás (Szabó, a 35. percben), Turai, Vágási, Magyarossi (Bakk, a 75. percben), Pogács. Edző: Kolarics Ferenc

28. perc: Lengyel a jobb oldalon Némethez játszott, ő a védők gyűrűjében két cselt csinált és fordulásból, 5 m-ről, laposan lőtt az alsó sarokba. 1:0.
    36. perc: Lengyel vezette fel a labdát, 20 m-re Soltész kapujától jobbra perdített Tímárhoz. A szélső egyből visszajátszott és Lengyel 10 m-ről, kapásból, a kapu bal oldalába bombázott, 2:0.
    54. perc: Pogács beadása a hazai kapu torkában tisztán talált két fővárosi csatárt is, de — amíg egymásra vártak — Dobó kifejelte a labdát.
    60. perc: öt fővárosi csatár adogatott a 16-oson, a hazai védők nem avatkoztak közbe, végül Vágási fölé lőtt.
    84. perc: Imri keresztlabdáját Schneider Némethez fejelte, de a balösszekötő éles szögből leadott bombája elkerülte a kaput.

Szinte végig a Szállítók térfelén tanyázott a Békéscsaba.
    Fordulás után 15 percre feljavult a vendégcsapat, majd ismét csabai rohamok következtek. A hajrában nagyot esett az iram és a színvonal.
    A Békéscsaba félgőzzel játszva is biztosan nyert.
    Jó: Dobó, Szűcs, Kriskó, Imri, Németh, ill. Kemerle, Bognár, Turai.
    (Machalek István)

6. Békéscsaba 6 3 2 1 10-5 8
    ...
    16. FŐSPED 6 1 1 4 7-15 3

Népsport, 1971. szeptember 13. (Arcanum DT)
    A labdarúgó NB I B-ért
    Bcs. Előre Spartacus - FŐSPED Szállítók 2:0 (2:0)

Békéscsaba, Kórház u. 5000 néző. V: Fehér II.
    Előre Sp.: Tasnády (7) - Kvasz (5), Dobó (7), Szűcs (7), Lengyel (6), Ambrus (6), Kriskó (7), Imri (7), Moós (5), Németh (7), Tímár (6). Edző: Piller Sándor
    Szállítók: Soltész (5) - Sima (4), Bocsák (5), Kemerle (7), Kanyó (6), Bognár (7), Kaszás (-), Turai (7), Vágási (7), Magyarossy (6), Pogács (6). Edző: Kolarics Ferenc
    Csere: Kaszás helyett a 32. percben Szabó (6), Magyarossy helyett a 75. percben Bakk (—), ill. Tímár helyett a 75. percben Schneider (—).
    Szögletarány: 7:1 (4:0), a Bcs. Előre Sp. javára.

Az első támadást a fővárosiak vezették. Magyarossy elől Dobó tisztázott, majd Pogács jó helyzetben elvétette a labdát.
    Egy csabai támadás végén Némethet szerelték a kapu előterében.
    Az 5. percben Imri-Lengyel adogatás után az összekötő fejesét szögletre hárította Bocsák.
    Imri félfordulatból leadott lövése kerülte el a jobb alsó sarkot.
    A 17. percben — Kvasz hibájából — Turai elrobogott a bal szélen, s éles szögből alig lőtt a léc fölé.
    Állandósult a hazaiak fölénye. A 20. percben Németh az alapvonalig cselezte magát, beadását Kriskó kapásból a jobb felső sarok fölé durrantotta.
    Egy perccel később Kriskó került gólhelyzetbe, de Kemerle elrúgta a labdát a csatár elől.
    A 27. percben vezetéshez jutottak a lila-fehérek. Kvasz labdájával Lengyel elnyargalt a jobbszélső helyén, majd Némethhez továbbított. A jobbösszekötő lefordult őrzőjétől és félfordulattal a kimozduló kapus mellett, élesen a hosszú sarokba bombázott, 1:0.
    Imri beívelését Soltész kiütötte, majd egy perccel később a balösszekötő a jobb alsó sarok mellé küldte a labdát.
    A 36. percben Ambrus hatalmas partdobása után Tímár egyből a középcsatár helyén kiugró Lengyelhez játszott. A középpályás senkitől sem zavartatva, mintegy 10 m-ről a vetődő kapus mellett a háló bal oldalába küldte a labdát, 2:0
    képA Bcs. Előre Spartacus második gólját Tímár (a kapufa takarja) átadásából Lengyel — a kép jobb oldalán — szerezte a tehetetlen Soltész mellett.

A gól után a kitörő Némethet Kanyó visszarántotta. Imri 35 m-es szabadrúgását a kapus elvetődve szögletre ütötte.
    A 40. percben Ambrus az oldalhálóba vágta a labdát.
    A félidő utolsó percében Németh kapura tartó fejesét Soltész egy védő segítségével hárította.

A második játékrészt is csabai támadások vezették be.
    Imri elől Bocsák az utolsó pillanatban rúgta el a labdát. Nem sokkal később a balösszekötő keresztlabdájával Tímár elfutott, azonban kivárt és így szögletre tudtak hárítani a védők.
    Az 54. percben Magyarossy elől Dobó az utolsó pillanatban fejjel tisztázott.
    Az 59. percben Ambrus, több csel után, a jobb sarok fölé bombázott.
    A 60. percben ismét a vendégek vezettek támadást. Turai, Vágási, Magyarossy adogatás után, az utóbbi erős lövését Tasnády kiütötte.
    Alig egy perccel később Vágási és Pogács labdái tévesztettek célt.
    Az ellentámadás során Lengyel bal felső sarokba tartó labdája egy védőről irányt változtatva szögletre pattant.
    Ezután mintha a csabaiak megelégedtek volna az elért eredménnyel, lassan, körülményesen játszottak.
    A 70. perc táján Bocsák előbb Kriskót, majd Imrit szerelte sokat ígérő helyzetben.
    A 77. percben Bakk, Szabó, Turai volt a labda útja. Az összekötő azonban elhirtelenkedve a léc fölé lőtt.
    Egy csabai támadás során Németh kisodródva az alapvonalon túlra cselezte magát.
    Az utolsó percekben Vágási az „égbe” lőtt, majd Tasnády kezébe emelt.

képA keményen játszó Kemerle becsúszása ezúttal nem sikerül, Kriskó Lajos előtt szabad az út a FŐSPED kapuja felé! (Fotó: Barnácz)

Az első negyedóra váltakozó mezőnyjátékkal telt el, később a hazaiak vették át a játék irányítását, lendületesen szőtték támadásaikat, megérdemelt kétgólos vezetéshez jutottak.
    Fordulás után a közönség várta a csabai gólokat, ehelyett azonban a Szállítók veszélyeztettek - 10 percig.
    Később nagyot esett az iram és a színvonal. Álmos, unalmas volt a játék. A vendégek tartani igyekeztek a labdát, s úgy tűnt, a hazai csapat is megelégedett a kétgólos vezetéssel.
    Végeredményben az igen gyenge teljesítményt nyújtó FÖSPED ellen „félgőzzel” játszva is biztosan nyert a hazai csapat.
    Kérdés azonban, hogy a soronkövetkező mérkőzéseken elég lesz-e a sikerhez a vasárnapi teljesítmény?!