Békéscsaba 1912 Előre SE - Algyő SK 2 : 1 19:00

2019.01.07, 11:07 (szerk.: 2019.01.10, 09:41)
    A finisben harcolták ki a győzelmet a lilák a Kórház utcában

Meglepték az algyőiek a békéscsabaiakat bátor és a második félidőben nyújtott gólratörő játékukkal

Békéscsaba 1912 Előre SE - Algyő 2-1 (1-0)
    Békéscsaba, 500 néző

32. perc: A hazai csapat 30 méterről, a balösszekötő helyéről szabadrúgáshoz jutott, amelyet Pozsár a jobb felső sarokba csavart, 1-0.
    65. perc: Závoda rossz hazaadását Harman a 16-oson kívülre futva nem tudta hosszan elfejelni, Daróczi rácsapott a labdára és 25 méterről az üresen maradt kapu közepébe emelt, 1-0.
    81. perc: Szenti hosszú bedobását Dani megcsúsztatta és az érkező Pozsár 8 méterről a hálóba bombázott, 2-1.

Az első félidőben a vendégcsapat teljesen átadta a kezdeményezést a liláknak, akik a lehetőséggel nem tudtak élni, csupán csak egy ragyogó szabadrúgásgól után sikerült az első félidőt dűlőre vinniük.

A második játékrészben egy másik arculatát mutatta az algyői csapat. Bátor támadójátékkal lépett fel és ennek meg is lett az eredménye: egyenlítettek. A hazaiak lelkes támadójátékkal a finisben mégis a saját javukra fordították a mérkőzést.

Jó: Pozsár ill. Varga, Kothencz, Tóth.

3. Békéscsaba 5 4 1 - 9-4 13
    ...
    15 Algyő 5 1 - 4 6-16 3

Szarvas János: Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a három pont a lényeg.
    Tóth Ákos: Második félidőbeli játékunk után minimum egy pontot érdemeltünk volna, de a szerencse ismét elpártolt tőlünk.

Békés Megyei Hírlap, 2007. szeptember 17.