Békéscsabai Előre Spartacus SC - Volán SC 3 : 1 16:00

2020.03.15, 20:29 (szerk.: 2020.03.15, 20:38)
    Békéscsaba - Volán SC 3:1 (3:0)

Békéscsaba, 6000 néző. V: Nagy B.
    B.-csaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes A., Láza, Lengyel, Schneider, Kovács, Moós, Dávid (Veszelka, a 65. percben), Németh, Bánáti. Edző: Piller Sándor
    Volán: Szegedi — Erdős (Jónás, a 25. percben), Szepesi, Szegeczki, Márkus, Kári, Németh II., Török (Bernáth, a 65. percben), Takács, Kiss I., Kiss II. Edző: Virág Kálmán

16. perc: Bánáti szögletét Kovács, magasra ugorva, élesen fejelte a kapu közepébe, 1:0.
    18. perc: Dávid sárga lapos figyelmeztetést kapott.
    24. perc: Bánáti közeli fejesét a kapus röviden mentette, és a szemfüles Németh közelről a léc alá bombázott, 2:0.
    36. perc: a Volán 16-osán pattogott a labda, végül Dávid, kapásból, hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 3:0.
    47. perc: hazai szöglet után a hátulról felfutó Kerekes A. fejese a rosszul kimozduló Szegedi és a ,,megdermedt” védők között a hálóba vágódott. A játékvezető a teljesen szabályos gólt — lökés címén — nem adta meg.
    65. perc: Kiss I. betört a békéscsabai 16-oson belülre. Schneider egyensúlyi helyzetéből kibillentette az összekötőt, aki a földre huppant. 11-es! A büntetőt Szepesi értékesítette, 3:1.
    83. perc: Márkus kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Az első félidőben a Békéscsaba lendületes, rajtaütésszerű támadásokkal, ritkán látott jó játékkal, 20 perc alatt a maga javára fordította a mérkőzést.
    Szünet után is fölényben voltak a hazaiak, de láthatóan megelégedtek az elért eredménnyel. Jó: Dobó, Kerekes A., Kovács, Németh, ill. Szepesi.
    (Machalek István)

7. Békéscsaba 27 11 7 9 30-30 29
    ...
    17. Volán SC 27 8 4 15 33-48 20

Népsport, 1973. május 7.
    Kitűnő első félidő:
    Bcs. Előre Spartacus - Volán SC 3-1 (3-0)

NB I B-s bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6 000 néző. V: Nagy B. (4)
    Előre Sp.: Tasnády (—) — Dobó (7), Kerekes A. (7), Láza (6), Lengyel (5), Schneider (6), Kovács (7), Moós (6), Dávid (6), Németh (7), Bánáti (6). Edző: Piller Sándor
    Volán: Szegedi (5) — Erdős (—), Szepesi (6), Szegeczki (4), Márkus (3), Kári (4), Németh II. (4), Török (3), Takács (4), Kiss I. (5), Kiss II. (4). Edző: Virág Kálmán
    Csere: Dávid helyett Veszelka (—), a 65. percben, ill. Erdős helyett Jónás (4), a 25. percben, Török helyett Bernát (—), a 65. percben
    Szögletarány: 14:6 (6:1), a Bcs. Előre Spartacus javára.

A 16. percben Bánáti ívelt be szögletet, s a jó ütemben felugró Kovács élesen fejelt a kapu közepébe, 1-0.

Ez volt az első csabai gól. Kovács Fejese már a hálóban, Szegedi - aki árnyékra vetődött - a földön.

Újrakezdés után Dávid reklamálásért sárga cédulát kapott.
    Ezután Nagy B. több fordított ítélete „borzolta” az idegeket.
    A 24. percben Kovács beadását Bánáti fejelte kapura, Szegedi röviden öklözött, s a szemfüles Németh közelről a léc alá bombázott, 2-0.
    Továbbra is nagy erővel támadott a hazai csapat. Még Dobó is veszélyeztette Szegedi kapuját. A 35. percben a jobbhátvéd lövése a felső lécről pattant vissza.
    Egy perc múlva Dávid éles szögből nagy erővel lőtt kapura, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba, 3-0.
    A 45. percben Dobó több csel után leadott lövése a bal kapufa külső éléről került az alapvonalon túlra.

A 47. percben Dávid szögletét Kerekes Attila a rosszul kifutó kapus és az állva maradt védők mellett — a hálóba fejelte. A szabályos gólt a játékvezető lökés(?!) címén nem adta meg.
    Az 52. percben Bánáti fejese, azután Dobó lövése, majd Kerekes A. labdája veszélyeztette a Volán kapuját. Németh kapásból lőtt — egy védő a gólvonalról hárított — szögletre.
    A 65. percben mentek át a vendégek a második félidőben először a felezővonalon. Kiss I. cselezgetett, Schneider kibillentette egyensúlyi helyzetéből a Volán-csatárt, aki elesett. Nagy B. a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Szepesi értékesítette, 3-1.
    A 78. percben Kovács szögletét Veszelka egyből rálőtte, Márkus kézzel megállította a labdát, a 11-es azonban elmaradt.
    A 83. percben Kovács felvágásáért Márkus sárga cédulát kapott.
    Az utolsó pillanatban Bernát lövését az alapvonalon túlra hárították a csabai védők. A beívelést Tasnády a mezőnybe öklözte, s ezzel vége lett a mérkőzésnek.

Az első félidőben régen látott, kitűnő játékkal, húsz perc alatt a maga javára fordította a mérkőzést az Előre Spartacus.
    Fordulás után a meg nem adott gól, majd a 11-es után láthatóan megelégedtek az eredménnyel a lila-fehérek. A Volán játéka széteső volt.