Volán SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 1 12:30

2020.04.24, 23:56 (szerk.: 2020.04.25, 00:18)
    Volán SC - Békéscsaba 2:1 (2:0)

Rákoscsaba, 2000 néző. V: Somlai
    Volán: Benke — Jónás, Szepesi, Molnár, Márkus, Takács, Németh, Hajdú, Török, Kiss, Bernáth (Bodó, a szünetben). Edző: Kiss Jenő
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Kerekes, Lukoviczki (Moós, a 68. percben), Veszelka (Kovács, a 63. percben), Dávid, Németh, Schneider, Bánáti. Edző: Piller Sándor

12. perc: Török fejesét Tóth nagy bravúrral védte.
    17. perc: Bernáth jobb oldali szögletét Szepesi fejelte kapura, Kiss — ugyancsak fejessel — megtoldotta, és a labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 1:0.
    21. perc: formás hazai támadás után, Török labdáját Kiss Takács elé adta, Takács 10 méterről nagy erővel bombázott a jobb sarokba, 2:0.
    35. perc: Takács beadását Németh csúsztatta a jobb sarok felé, de Tóth ismét bravúrosan védett.
    52. perc: Németh nagy helyzetben kivárt és a védők kivágták a labdát.
    77. perc: békéscsabai „tűzijáték” után Kovács lábáról a bal kapufára pattant a labda. Schneider ismételt, de labdája a léc felett hagyta el a játékteret.
    80. perc: Láza „betört” a 16-oson, Jónás elkaszálta. A 11-est Dávid a bal sarokba helyezte, 2:1.
    83. perc: Somlai játékvezető 4 percre megállította — a közönség tüntetése miatt — a játékot.

Nem bánták meg azok a pestiek, akik a rákoscsabai kirándulást választották a vasárnapi ebéd helyett. Végig élvezetes, jó iramú találkozót vívott a két csapat.
    A Volán hamar magához ragadta a kezdeményezést, és jó játékkal vezetést szerzett.
    Szünet után a cserék felhozták a Békéscsabát, és nem sok hiányzott az egyenlítéshez.
    Jó: Szepesi, Molnár, Kiss, Hajdú, Németh, ill. Tóth M., Kerekes, Bánáti.
    (Bérczi Péter)
    11. Békéscsaba 10 3 3 4 8-11 9
    ...
    14. Bp. Volán 10 3 2 5 12-18 8

Népsport, 1972. október 16.
    Ellentétes félidők
    Volán SC - Bcs. Előre Spartacus 2-1 (2-0)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Rákoscsaba, 2000 néző. V: Somlai (9)
    Volán: Benke (5) — Jónás (5), Szepesi (7), Molnár (6), Márkus (5), Takács (6), Németh (8), Hajdú (7), Török (6), Kiss (8), Bernáth (5). Edző: Kiss Jenő
    Előre Spartacus: Tóth M. (7) — Kvasz (4), Dobó (4), Láza (5), Lukoviczki (4), Kerekes (7), Dávid (5), Schneider (6), Veszelka (5), Németh (5), Bánáti (6). Edző: Piller Sándor
    Csere: Bernáth helyett Bodó (5), a szünetben, ill. Veszelka helyett Kovács (5) a 63. percben, Lukoviczki helyett Moós (—), a 68. percben.

Pompás futballidő és nagyszerű pálya fogadta a kivonuló csapatokat.
    Mindjárt kezdés után a kék mezes rákoscsabai gárda ragadta magához a kezdeményezést. Egymás után vezették a gyors, veszélyes akciókat.
    Molnár nagy lövése fölé, utána Kiss szabadrúgása mellé szállt, Török fejesét pedig védte Tóth M.
    A 17. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Bernáth jobb oldali szöglete átszállt a túloldalra, Kvasz mellett Szepesi visszafejelte a kapu elé, Tóth ezúttal lekésett és Kiss a bal felső sarokba fejelt, 1-0.
    Szinte lélegzethez sem engedték jutni a közlekedésiek ellenfelüket. A remekül cselező, sokat mozgó és gyors Volán-csatárokkal szemben rendre lekéstek a beavatkozással a lila-fehérek védői.
    A 21. percben növelte előnyét a Volán. Dávid keresztátadását Török elcsípte, Kisshez játszott. A gyors adogatás végén a kiugró Takács 10 méterről nagy erővel bombázott a kapu jobb oldalába, 2-0.
    A gól után Török tört ki, már csak Tóth M.-el állt szemben, aki a nagy lövést tisztázta.
    A Volán kapujánál ebben az időszakban kevés veszélyes helyzetet lehetett feljegyezni: legfeljebb azt a két békéscsabai szögletet, melyeket Benke nem ért el. Befutó csatár azonban nem volt a közelben.
    A 30. percben Dávid szabadrúgása fölé ment.
    A 35. percben Németh csúsztatott fejesét Tóth M. óriási bravúrral tolta szögletre.

Fordulás után teljesen megváltozott a játék képe, feljöttek a vendégek.
    Németh elől az utolsó pillanatban szabadítottak fel, majd az 50. percben Bánáti sarokrúgását Kerekes nagy erővel fejelte kapura, a felső léc és Benke azonban mentett.
    Két perc múlva Bánáti nyargalt el a jobbszélen, de a jól időzített beadás a gólhelyzetben lévő Németh sípcsontjára pattant.
    Utána Schneider lőtt fölé jó szögből.
    A 77. percben óriási tűzijátékot rendeztek a lila-fehérek, Kovács a kapufát találta el.
    A 82. percben sikerült a szépítés is. Schneider kényszerítő átadásával Láza betört a kapu előterébe, amikor Jónás elkaszálta. Somlai azonnal 11-est ítélt, amit Dávid biztosan a bal sarokba lőtt, 2-1.
    A gól után Somlai kétszer is megszakította a játékot a közönség tüntetése miatt, pedig nem volt igazuk a nézőknek. A büntető jogosságához egy pillanatig sem férhetett kétség.
    Az utolsó percekben is bőven akadt izgalom: Tóth M. bravúrosan, lábbal védte Hajdú lövését.

Végig érdekes, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat - ellentétes félidőkkel.
    Az első játékrészben ellenállhatatlan volt a Volán. Fordulás után azonban nem bírta az önmaga által diktált iramot és a lila-fehéreknek kevés hiányzott a kiegyenlítéshez.
    A szoros eredményben Tóth M. kapusnak is része van, akinek sok bravúros védése volt. Jobb helyzetkihasználással mindkét csapat akár 5—6 gólt is rúghatott volna.