Jászberény: Szekeres — Juhász, Helle, Tóth, Józsa, Pecha, Sánta, Keresztesi, Gulyás, Bánhidi, Fülöp. Edző: Bukhár László.

Jó: Kiss, Papp, Zahorán, ill. Helle, Sánta, Fülöp.

Bcs. Előre - Jászberényi Lehel 1:1 (1:0)

Békéscsaba, 1500 néző
    V: Vörös

Veszélyes jászberényi támadásokkal indult a játék.
    A 20. perctől jutott szóhoz az Előre, Zahorán és Batke lövései alig mentek mellé.
    A 30. perc végén Batke beadását Szekeres kapus kivetődéssel tisztázta, de közben megrúgta Zahoránt, aki megsérült.
    Az Előre-fölény a 43. percben érett góllá. Papp labdájával Batke tisztára játszotta magát, és a kifutó kapus mellett bombagólt lőtt, 1:0.
    Szünet után is a csabaiak rohamoztak, Szekeres rövid kidobását Kovács elhamarkodottan a kapu fölé bombázta. (Nagy helyzet volt.)
    A 60. percben Kuesera egy beívelt labdát - miközben lökték - röviden ütött ki, és a szemfüles Keresztesi a hálóba talált, 1:1.
    Nyílt volt a küzdelem, sok szabálytalansággal tarkítva.
    A 82. percben Bánhidi csúnyán mellélőtt.
    Az utolsó nagy helyzetet Száraz hagyta ki.

Az ideges légkörű, durvaságokkal tarkított mérkőzésen - ebben a vendégek jártak elől - a csabai csapat nagyon értékes pontot szerzett, ami bentmaradását jelentette.
    Valamennyi Előre-játékos nagy lelkesedéssel küzdött, a legjobbat Kiss (a mezőny legjobbja), Papp és Batke nyújtotta.
    Vörös játékvezető nem adott meg egy 11-est a csabaiak javára.

Békés Megyei népújság, 1967. november 21.
    Békéscsabai Előre - Jb. Lehel 1:1 (1:0)

v.: Vörös
    B-csaba: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Kovács, Batke, Hoffmann, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Óriási iramban indult a békéscsabaiak számára döntő fontosságú mérkőzés.
    Az első gólveszélyes helyzet a hazai csapat kapuja előtt adódott, de Gulyás hibázott.
    Békéscsaba a 43.. percben szerezte meg a vezetést. Szabadrúgás után Batke a balszélen elfutott és védhetetlenül a bal felső sarokba lőtt. 1:0
    Szünet után a békéscsabaiak túl kemény játéka miatt Pechát és Fülöpöt is ápolni kellett.
    A 65. percben egy jobboldalról beadott labdát Kucsera Keresztesi elé öklözött és a jobbösszekötő kiegyenlített. 1:1.
    A stílusosabban és nyugodtabban játszó Lehel fölénybe került, de a győzelmet nem tudta megszerezni.

Végig nagy iramú, de csapkodó, ideges játék alakult ki, a döntetlen eredmény igazságos.
    Jó: Batke, Kovács. Papp, ill. Helle, Józsa, Tóth.