Jászberényi Lehel SC - Békéscsabai Előre SC 1 : 4 14:00

2023.06.11, 23:07 (szerk.: 2023.06.11, 23:10)
    Békéscsabai Előre - Jászberényi Lehel 4:1 (2:1)

V: Somlai
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    J. Lehel: Tassi — Fekete II, Helle, Gubicz, Bánhidi, Sárközi, Bugyi, Ambrus, Moós, Gulyás, Tóth. Edző, Buchár László.

A hazai csapat jó kezdés után nagyon visszaesett.
    A békéscsabaiak az egész mérkőzésen nagy akarással és lelkesedéssel játszottak, minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket.

G: Mészár (3), Helle (öngól), ill. Gulyás.
    Jó: Láza, Süle, Mészár, Németh, ill. Sárközi, Moós, Bánhidi.

1. Békéscsaba 25 15 5 5 46:15 35
    ...
    11. Jászberényi Lehel 25 7 8 10 39:45 22

Népsport, 1968. október 21. (Arcanum DT)

Jászberény, 1000 n., v.: Somlai.
    Az első tíz percben a Lehel volt fölényben és Gulyás révén a vezetést is megszerezte.
    A gól után a vendégcsapat vette át az irányítást és lelkesebb, jobb játékával megérdemelten győzött.
    A Lehel végig passzívan, rosszul, lélektelenül játszott.

(— lászló —)

Szolnok Megyei Néplap, 1968. október 22.
    Három pontra nőtt a Bcs. Előre előnye
    Bcs. Előre - Jászberényi Lehel 4:1 (2:1)

V: Somlai
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Lehel: Tassi — Fekete II, Helle, Gubicz, Bánhídi, Sárközi, Bugyi, Ambrus, Moós, Gulyás, Tóth. Edző: Buchár László.

Ezúttal is hatalmas szurkológárda kísérte el a csabai csapatot, s biztatta 90 percen át.
    A hazaiak jobban kezditek, s a 10. percben kihasználták a csabai védelem kapkodását.
    Kiss rossz partdobása után a keresztbevágott labda Tóthoz került, aki becsapta Kvaszt, beadott és az elmélázó védők mellett Gulyás a hálóba lőtt. 0:1.

Fokozatosan feljött az Előre, átvette a játék irányításéit.
    A 18. percben formás akciók után Bertók beadását Mészár a léc alá fejelte. 1:1.
    Négy perc múlva ismét Bertók futott el, beadását Száraz rálőtte, a labda Hellén irányt változtatva vágódott a hálóba. 2:1.

Ezután Száraz, majd Mészár veszélyeztetett.
    A félidő vége felé Bertók három nagy helyzetet ügyetlenkedett el.
    Fordulás után a jászberényi védők nem tudták tartaná a gyors csabai csatársort, továbbra is a vendégcsapat irányította a játékot.
    A 62. percben Németh 25 m-es szabadrúgása a felső lécről pattant le, Mészár ott termett és a hálóba lőtt. 3:1.
    A másik oldalon Moós kapáslövése zúgott el a kapu fölött.
    A 40. percben Bertók beadását a szemfüles Mészár továbbította a hálóba. 4:1.(Mesterhármas!)

A minden tekintetben jobb csabai csapat ebben az arányban is megérdemelten nyerte a nagyon fontos mérkőzést.
    Jók: Szűcs, Mészár, Száraz, Bertók, ill. Sárközi, Moós, Bánhídi.

Békés Megyei Népújság, 1968. október 22.