Békéscsabai Előre SC - Mezőkovácsházi Petőfi SK 2 : 0 16:00

2023.10.15, 21:31 (szerk.: 2023.10.15, 21:35)
    Békéscsabai Előre - Mezőkovácsházi Petőfi 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 1600 néző
    V: Klemm
    B. Előre: Kisfalvi — Félix, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Kvasz, Zahorán, Varga, Batke, Hoffmann. Edző: Szombati György.
    M. Petőfi: Budácsik — Csepreghy, Gajdos, Bányik, Kenyeres, Bucsek, Csicsely, Gábor, Sári, Gigacz, Szilbereisz. Edző: Herjeczki József.

A 12. percben Kvasz utánrúgásért kiállítva. A 10 főre csökkent Békéscsaba így is, mindkét félidőben, többet támadott és végig kezében tartotta a játék irányítását. A 85. percben Sári került sportszerűtlen magatartásért a kiállítás sorsára.
    G: Hoffmann, Batke.
    Jó: Szűcs, Papp, Hoffmann, ill. Csepregi, Gajdos, Bányik.

8. Békéscsaba 18 7 3 8 21:25 17
    ...
    15. Mezőkovácsháza 18 6 1 11 12:30 13

Népsport, 1967. augusztus 28. (Arcanum DT)
    Könnyen nyert a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Mezőkovácsházi Petőfi 2:0 (1:0)

V: Klemm

Mindjárt az Előre lendült támadásba, Zahorán lövéseit védte Budácsik.
    A 12. percben Kvaszt a játékvezető elhamarkodottan kiállította. A hazai csapat ennek ellenére tovább támadott.
    Az első gólt Hoffmann egy remek csel után 30 méterről (!) bombázta a hálóba, 1:0.
    Kezdés után Sári nagy helyzetben hibázott.
    Az idegesen játszó kovácsházi védelem nem bírta tartani a csabai csatárokat, csak a szerencse mentette meg Budácsik kapuját az újabb góloktól.
    Fordulás után Batke lövése a háló tetejére esett, majd Zahorán lőtt fölé.
    A reklamáló Gajdos ellen megítélt szabadrúgást Zahorán mellé lőtte.
    Ellentámadás során Kenyeres távoli bombáját védte Kisfalvi bravúrosan.
    A 72. percben Batke elviharzott a szélen, ügyes csellel becsapta Csepreghyt és éles szögből a kapus lába között lőtt a hálóba, 2:0.
    Teljesen beszorult a vendégcsapat. Feltűnő volt Gajdos állandó reklamálása. Az utolsó percekben Sári jutott a kiállítás sorsára.

A 80 percen keresztül tíz emberrel játszó csabaiakat a nagyon idegesen játszó vendégek nem állították nehéz feladat elé.
    Jók: Szűcs, Papp, Varga, Hoffmann, illetve Csepreghy, Gajdos, Bányik, Kenyeres.
    Hoffmann átesik a kovácsházi védő lábán.
    Gábor áttöréssel próbálkozik, de Kiss és Litauszky útját állja. (Fotók: Baranyai)

Békés Megyei Népújság, 1967. augusztus 29.