Mezőkovácsházi Petőfi SK - Békéscsabai Előre SC 2 : 1 16:30

2023.10.21, 23:09 (szerk.: 2023.10.21, 23:13)
    Mezőkovácsházi Petőfi - Békéscsabai Előre 2:1 (1:1)

V.: Csák II.
    M. Petőfi: Budácsik — Csepreghy, Gajdos, Gigacz, Bányik, Kenyeres, Szelezsán, Gábor, Pasek, Sári, Bolla. Edző: Arnóczki József.
    Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.

A nagy melegben is jó iramú mérkőzés.
    A II. félidőben a M. Petőfi többet támadott, több helyzete is volt, de csak öngóllal tudta megnyerni a mérkőzést.
    G.: Sári, Litauszky (öngól), ill. Száraz.
    Jó: Gajdos, Kenyeres, Szelezsán, ill. Kvasz, Rakonczás, Száraz.

8. Békéscsaba 14 5 3 6 16:17 13
    ...
    14. Mezőkovácsháza 14 5 1 8 9:25 11

Népsport, 1967. június 19. (Arcanum DT)
    Az M. Petőfi nyert a megyei rangadón

V: Csák II.
    Petőfi: Budácsik — Csepregi, Gajdos, Gigacz, Bányik, Kenyeres, Szelezsán, Gábor, Pasek, Sári, Balla. Edző: Arnóczky József.
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakonczás, Kiss, Süle, Zahorán, Varga, Papp, Száraz. Edző: Szombati György.

Tíz perc tapogatódzó játékkal telt el.
    A 18. percben Balla-Pasek-Gábor-Sári volt a labda útja, amikor Sári már csak a kapussal állt szemben, ügyes csellel balra fektette Kisfalvit s így a jobbra gurított labdája akadálytalanul jutott a hálóba, 1:0.
    A gól után nagyon élénk, változatos lett a játék, mindkét oldalon sok dolga akadt a védelemnek. Az Előre különösen a széleken veszélyeztetett.
    A 36. percben egy gyors csabai támadás végén Száraz közelről kiegyenlített, 1:1.
    A 40. percben Gigacz lövése alig kerülte el a kaput.
    Három perc múlva Süle nehéz szögből küldött lövése az oldalhálót találta el.
    Szünet után az első csabai támadásnál Száraz lefutotta Csepregit, kapura lőtt, de a gyengén sikerült lövést a befutó Gajdos a gólvonalon hárítani tudta.
    Az 50. percben Balla lövése a kapufát találta el.
    Az 59. percben Süle egy összecsapásnál megsérült és csak pár perces ápolás után tért vissza a pályára.
    Állandóan támadtak a hazaiak.
    A 89. percben Gábor nagy lövése Litauszkyt érintve, egy kis irányváltoztatással esett a hálóba.
    Jók: Kenyeres, Gajdos, Sári, ill. Száraz, Kvasz, Rakonczás.

Békés Megyei Népújság, 1967. június 20.
    Ami a tudósításból kimaradt

A megyei NB II-es labdarúgó-rangadó, a Mezőkovácsházi Petőfi - Bcs. Előre mérkőzés tudósításában közöltük, hogy az Előre csatára, Süle megsérült. A játékosnál az orvosi vizsgálat szárkapocs törést állapított meg, lábát gipszbe rakták.
    Itt jegyezzük meg, hogy a mérkőzés sorsát eldöntő öngólt nem Litauszki, hanem balszerencsés hátvédtársa, Kvasz rúgta.