Jászberényi Lehel SC - Békéscsabai Előre SC 1 : 1 15:00

2023.11.05, 20:01 (szerk.: 2023.11.05, 20:07)
    Békéscsabai Előre - Jászberényi Lehel 1:1 (1:0)

Jászberény, 1000 néző
    V: Egervári
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Edző: Szombati György.
    J. Lehel: Szekeres — Gubicz, Józsa, Tóth, Fekete, Nagy, Gulyás, Szántai, Keresztesi, Bánhidi, Fülöp. Edző: Buchár László.

Az I. félidőben a vendégek gyors csatárai sokszor hozták zavarba a hazaiak rossz napot kifogó védelmét.
    Szünet után némileg feljavult a jászberényiek támadósora, szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, több szöglet és kapufa esett ekkor. Az egyenlítés a 85. percben mégis csak 11-esből történt.
    G: Batke, ill. Szántai (11-esből).
    Jó: Kisfalvi, Batke, Litauszki, Szűcs, ill. Tóth, Fülöp, Bánhidi.

4-5. Békéscsaba 2 1 1 - 3:1 3
    ...
    7-10. Jászberény 2 - 2 - 1:1 2

Népsport, 1967. március 27. (Arcanum DT)

v.: Egervári
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Zarán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Edző: Szombati György.
    Jb. Lehel: Szekeres — Gubicz, Józsa, Tóth, Fekete, Nagy, Gulyás, Szántai, Keresztesi, Bánhidi, Fülöp. Edző: Buchár László.

Lehel támadásokkal kezdődött a mérkőzés.
    Az első veszélyes gólhelyzet Fülöp előtt adódott, de nagyerejű lövését kiütötte a kapus. Negyedórái játék után a vendégek is veszélyesen támadtak, és a 33. percben védelmi hibából megszerezték a vezető góljukat, Batke révén. 1:0.
    Nem sokkal később a vendégcsapat hatalmas kapufát rúgott.
    Szünet után nagy erővel támadott a Lehel.
    Fülöp hét-nyolc méterről nagy helyzetben a kapufára rúgta a labdát.
    A 60. percben Fülöpöt, majd később Szántait buktatták a 16-oson belül de a játékvezető to- vábbot intett.
    Nagy volt a hazaiak nyomása, de az Előre ritka ellentámadásai is mindig veszélyt jelentettek a Lehel kapujára.
    A 85. percben Szántait a védők elnyomták a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szántai értékesítette. 1:1.
    A hátralevő időben már csak mezőnyjáték folyt.
    Jó: Kisfalvi, Szűcs, Batke, ill. Józsa, Tóth.
    (— lászló —)

Szolnok Megyei Néplap, 1967. március 29.
    Bcs. Előre - Jászberényi Lehel 1:1 (1:0)

Jászberény, 1200 néző
    V: Egervári

Az első félidőben az Előre korszerű, gyors támadásokat vezetett, s a csabai támadók sokszor hozták zavarba a hazai védőket.
    A gól a 30. percben esett. Zahorán nagyszerűen ugratta ki Batkét, aki faképnél hagyta a védőket és a kifutó kapus mellett rúgta a hálóba a labdát, 1:0.
    A 44. percben megismétlődött a gól előtti jelenet, azonban Varga 20 méteres lövése a kapufára vágódott.
    Fordulás után már a hazaiak kezdeményeztek többet, a csabai védőkre óriási nyomás nehezedett. A 70. percben Kisfalvi kapufáján csattant a labda, majd tíz perc múlva Keresztesi egy ártatlan akció végén a földre dobta magát. A közönség egy része - nagy derültség közepette - 11-est követelt. Ezt Egervári, aki különben az egész mérkőzést kitűnően vezette - meg is adta... A büntetőt Szántai helyezte be, 1:1.
    Az Előrét egyáltalán nem törte le a jogtalan 11-es, óriási erővel támadott. Két esetben azonban Hoffmannt és Batkét gólhelyzebben, les címén állította meg a játékvezetői síp.

Két ellentétes félidőt láthatott a közönség.
    Az első félidőben a csabaiak, szünet után a salakos pályán a jászberényiek mozogtak jobban. Ritkaság számba ment a hazai közönség óriási erejű buzdítása. A csabai csapat értékes pontot hozott haza Jászberényből, annál inkább, mert eddig a Lehel otthonában nem sikerült a pontszerzés.
    Litauszki, Kvasz, Szűcs és Kisfalvi nagyon jól játszott, a két fedezet most viszont halványabb volt. Zahorán végig igyekezett, Batke és Rakonczás az első félidőben volt jobb. Vargának és Hoffmannak nem ment.

Békés Megyei Népújság, 1967. március 29.