Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 16:00

2023.06.19, 21:27 (szerk.: 2023.06.19, 21:37)
    Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Pasaréti út 1000 néző
    V: Hegyes
    Pénzügyőr: Meyer — Tan, Tolnai, Tenta, Mózes, Bihámi, Torma, Koroly, Tóth Cs., Süle, Balogh. Edző: Tóth György.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I. (Süle), Kiss, Batke, Németh, Schneider, Zahorán, Bertók. Edző: Piller Sándor.

Az első félidőben az erős széllel hátban játszó hazai együttes nagy becsvággyal kezdett, és hatalmas iramot diktálva, hét perc alatt 2:0-ra vezetett. Fölényét, a gólokon felül, egy kapuralövés és több nagy gólhelyzet is jelezte.
    Szünet után - széllel hátban - a vendégcsapat többet támadott, helyzetei is voltak, de az önfeláldozóan játszó Pénzügyőr védelem mindent mentett.
    G: Koroly, Süle (11-esből).
    Jó: Az egész csapat, illetve Tóth, Kvasz, Szűcs.

1. Békéscsaba 18 10 4 4 25:10 24
    ...
    6. Pénzügyőr 18 8 2 8 29:22 18

Népsport, 1968. szeptember 2. (Arcanum DT)
    Pénzügyőr - Bcs. előre 2:0 (2:0)

Budapest, Pasaréti út, 1000 néző
    V: Hegyes
    Pénzügyőr: Meyer — Tan, Tolnai, Tenta, Mózes, Bihámi, Torma, Koroly, Tóth, Süle, Balogh. Edző: Tóth György.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, (Süle), Kiss, Batke, Németh, Schneider, Zahorán, Bertók. Edző: Piller Sándor.

Széllel hátban nagy lendülettel kezdett a hazai csapat.
    A 3. percben Balogh szögletére Tóth rosszul mozdult ki, s Koroly úgy továbbította a hálóba a labdát, hogy az Szűcs lábát is érintette. 1:0.
    A 7. percben a beavatkozással késlekedő Láza a kitörő Korolyt letalpalta. A megítélt 11-est Süle értékesítette. 2:0.

Fölényben játszott a Pénzügyőr. Tóth kétszer is bravúrosan mentett.
    A hajrában Bertók és Batke veszélyeztetett.
    Szünet után a csabaiakat támogatta a szél és a feljavult lila-fehér gárda nagy fölénybe került.
    A 70. percben Németh már csak a kapussal állt szemben, de kihagyta a nagy lehetőséget.
    Nem sokkal később Németh az alapvonalról lőtt kapura, a labda a kapufa éléről a vetődő kapus kezére pattant(!).
    Az ellentámadás során Kvasz mentett a gólvonalon.
    A 85. percben Batkéval szemben szabálytalankodtak, majd Süle fejesét védte Meyer, s Németh közeli lövését hárította szögletre.

Jók: Tóth, Kvasz, Szűcs. A Pénzügyőr valamennyi játékosa dicséretet érdemel.

Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember 3.