Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 13:00

2017.10.05, 19:36 (szerk.: 2023.11.06, 16:15)
    Békéscsabai Előre - Pénzügyőr SE 1:0 (0:0)

V: Tófalvy
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Batke, Süle, Dobó, Kasznár. Edző: Szombati György.
    Pénzügyőr: Hohmann — Csorba, Zalán, Tenta, Szabó I., Makádi, Kopfer, Koroly, Balogh, Süle. Prockl. Edző: Hortobágyi Árpád.

Az első félidő nagy részében a hazaiak irányították a játékot.
    Szünet után hatalmas fölényben játszott a hazai csapat, de a vendégek kitünően védekeztek.
    G: Dobó.
    Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Kvasz, Litauszki, Szűcs, il Hohmann, Zalán, Szabó I., Makády.

6. Békéscsaba 34 14 9 11 49:45 37
    ...
    8. Pénzügyőr 34 13 8 13 59:51 34

Népsport, 1966. novenber 28. (Arcanum DT)

Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre SC 0-1 (0-0)

V: Tófalvy
    Előre: Tóth — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Batke, Süle, Dobó, Kasznár. Edző: Szombati György

Sártenger és csúszós, mély talaj fogadta a csapatokat.
    Nyomban a csabaiak léptek fel támadólag és sorozatban rohamozták az ellenfél kapuját. Ugyanakkor a Pénzügyőrök is alaposan próbára tették Tóth képességeit.
    A 35. percben egy villámgyors lerohanás után Kasznár kapura lőtt és a menteni akaró jobbhátvéd olyan szerencsétlenül tette a lövésbe a lábát, hogy az védhetetlenül vágódott a kapu jobb sarkába. A játékvezető határozottan mutatott középre, majd általános meglepetésre visszavonta ítéletét. (Úgy látta, les volt, az viszont nem lehetett, mert öngól volt.
    Ez kissé megzavarta a csabaiakat, de a második félidőben még nagyobb iramot diktáltak és a 68. percben Dobó 25 méteres szabadrúgása ellen már nem lehetett mentség, 0:1.
    Tovább is nyílt maradt a küzdelem, viszont úgy a partjelzők, mint a játékvezető szemmel láthatóan segítették a pesti fiúkat.

A Pénzügyőrök csapata a nagy tét ellenére is kitűnően vizsgázott sportszerűségből.
    A Bcs. Előre legutóbbi eredménye csak azok részére meglepetés, akik nem látták játszani a csapatot. Ezt a fiatal csapatot határtalan játékfegyelem és a régi Előre-szív segítette. Kollektív csapatmunkával még további jó eredményeket várhatunk tőlük.
    Tóth újra a mezőny fölé nőtt, Litauszky és Szűcs kitűnően működött, de a csapat minden egyes tagja dicséretet érdemel határtalan szívjátékáért.

Forrás: Békés Megyei Népújság, 1966-11-29