Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre SC 2 : 2 17:30

2023.12.11, 21:56 (szerk.: 2023.12.11, 22:08)
    Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre 2:2 (2:1)

Kecskemét, 3000 néző
    V: Schopp
    K. Dózsa: Gór — Vincze, Peller, Kéri, Lantos, Szőczei, Jósa, Morvai, Kasza, Serényi, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál
    Békéscsaba: Kucsera — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Süle. Edző: Szombati György.

A mérkőzés elején a Dózsa 1 perc alatt 2 gólt rúgott, utána kényelmesen vette a játékot. Szünet után a vendégeknek sikerült egyenlíteniük, míg a Dózsa a legbiztosabb helyzeteket is kihagyta.
    G: Jósa, Kasza, ill. Dobó (2, egyet 11-esből)
    Jó: Lantos, Kasza, Peller, ill. Bócsik, Dobó, Kucsera.

5. Kecskemét 16 6 6 4 25:14 18
    ...
    8. Békéscsaba 16 6 5 5 20:22 17

Népsport, 1966. június 20. (Arcanum DT)
    Pontvesztés 2:0 után...

vezette: Schopp
    K. Dózsa: Gór — Vincze, Pellér, Kéri, Lantos, Szőczey, Morvai, Jósa, Kasza, Serényi, Rozgonyi. Edző: Titkos Pál.
    Bcs. Előre: Kucsera — Kvasz, Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Süle. Edző: Szombati György.

Amikor a két csapat a pályára kifutott, szépen sütött a nap, de erős szél fújt. A Dózsát támogatta a szél az első félidőben.
    Mindjárt a hazaiak lendültek támadásba és beszorították ellenfelüket, akik láthatólag védekezésre rendezkedtek be.
    Az első kecskeméti gólt ígérő támadást a 6. percben láthattuk, amikor is Jósa elviharzott a jobb szélen, a beadását azonban a védők szögletre mentették.
    Két perccel később Kasza—Morvai akció végén a kapus bravúrosan hárított.
    A sorozatos Dózsa-támadások a 14. percben értek góllá.
    Serényi pontos labdával indította Morvait, aki Jósához passzolt. A szélső nagy lövéssel juttatta a labdát a hálóba. 1:0.
    Még el sem ült a nézőtéren s szép gólt jutalmazó taps, máris újabb gólt értek el a lila-fehérek. Kasza cselezte be magát a kapu előterébe és onnan bombázott Kucsera hálójába. 2:0.

Ekkor úgy látszott, további gólokat lőnek a Dózsa-csatárok. Megzavarodottan kapkodtak a csabai védők. Ezeket a perceket azonban nem tudták kihasználná a kecskemétiek. Egymás után alakultak ki a gólhelyzetek, de az utolsó pillanatban mindig közbe tudott lépni valamelyik védő, vagy a lövések voltak pontatlanok.
    A félidő utolsó negyedórájában feljöttek a vendégek is. Gór két ízben védett egy-egy távoli lövést.
    A 36. percben váratlanul született meg a vendégek gólja. Kéri hibájából a kapu elé szállt egy beadás. Ott Gór és Vincze egymást zavarták, majd Vincze kézzel ért a labdához. A játékvezető 11-est ítélt. Dobó értékesítette. 2:1.
    Ezután újra erősített a Dózsa, de Jósa, majd a 43. percben Rozgonyi hagyott ki tiszta gólhelyzetet.
    Szünet után a vendégeket támogatta az erős szél, mégis a Dózsa kezdett jobban.
    A 2. percben Serényi átadását Rozgonyi lőtte kapura, de Kucsera a helyén volt.
    Egy perccel később ismét Rozgonyi bombázott a csabai kapura, de Kucsera kiütötte a lövést.
    A szél segítségével időnként a vendégek is feljöttek és ekkor látszott, hogy a Dózsa-védelem nincs valami jó formában. Könnyen átjátszották a védőket.
    Így született meg a 14. percben a kiegyenlítő gól. A lábát fájlaló Gór késve jött ki a kapuból és Dobó közelről a hálóba lőtt. 2:2.
    Ezután nagy ostromba kezdett a kecskeméti csapat. A csabaiak foggal-körömmel védekeztek.
    Az egyik Dózsa-támadás során Litauszki kézzel ütötte el a 16-oson belül Serényi elől a labdát. A játékvezető nem látott okot a 11-esre.
    A 30. percben Kasza három méterről a kapusba lőtt, majd öt perccel később az egyik védő belerúgott és olyan súlyosan megsérült, hogy nem is térhetett vissza.
    Elkeseredetten rohamozott a Dózsa, a csabaiak egyik védője a 37. percben ismét kézzel ért a labdához a 16-oson belül, de Schopp ezúttal sem adta meg a 11-est. Rendkívül izgalmasak voltak az utolsó percek, de az eredmény nem változott.
    Két gól egy perc alatt. Jósa meglepetésszerű lövése a kapuba tart.
    képKasza szép egyéni akcióból megszerzi a második gólt.

Az eredmény feltétlenül a vendégekre hízelgő, mert a Dózsa-csatárok több holtbiztos gólhelyzetet hagytak ki kapujuk előtt. A mérkőzést elsősorban a rendkívül nagy hibaszázalékkal játszó Dózsa-csatárok, nemkülönben a védők gyengébb játéka miatt nem nyerték meg, s csak ezután lehet szó arról, hogy a játékvezető sem állt a feladata magaslatán.
    A Dózsából Peller, Morvai, Jósa és Lantos, a békéscsabai együttesből pedig Kucsera, Litauszki és Dobó játszott jól.
    Schopp játékvezető több hibát vétett. ítéleteivel a Dózsát sújtotta.
    (M. I.)

Petőfi Népe, 1966. június 21.
    Kecskeméti Dózsa - Bcs. Előre 2:2 (2:1)

vez.: Schopp
    ELŐRE: Kacséra — Kvasz. Litauszki, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Rieger, Süle. Edző: Szombati György.

A harmadik percben gólhelyzetet hagyott ki Süle: a 11-es pont táján tisztán kapta a labdát, de kivárt és a védők szerelték.
    A 13. percben gyors támadás végén Józsa megszerezte a hazaiak első gólját, majd újrakezdés után Serényi szöktette Kaszát, aki 16 méterről újabb gólt lőtt, 2:0.
    A 25. percben Dobó szabadrúgását nehezen tisztázta a Dózsa védelme.
    A 36. percben Miklya beadását Vincze kézzel ütötte le. A 11-est Dobó értékesítette, 2:1.
    Továbbra is a hazaiak támadtak, de Kucsera helyén volt.
    A 60. percben Bócsik—Rieger akció után Dobó ugrott ki s 16 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 2:2.
    Dózsa-percek következtek, majd a befejezés előtt 5 perccel Rieger labdáját Miklya biztos gólhelyzetből fölélőtte.

Erős iramú mérkőzésen mind a két csapat idegesen játszott, az eredmény igazságos.
    Jók: Kucsera, Bócsik Dobó.