Békéscsabai Előre SC - Pénzügyőr SE 2 : 1 16:00

2023.12.16, 22:32 (szerk.: 2023.12.16, 22:35)

Békéscsaba, 2000 néző
    V: Almássi
    Békéscsabai Előre: Kucsera — Szűcs, Frankó, Miklya, Zahorán, Kiss, Szilbereisz, Batke, Dobó, Bócsik, Száraz. Edző: Szombati György.
    Pénzügyőr: Bilkei — Tolnai, Szalai II, Zalai, Csorba, Szalai I, Kisházi, Koroly, Fonyódi, Süle, Szabó I. Edző: Miksovszky Zoltán.

Az első félidőben a fővárosi csapat játszott szervezettebben, szünet után a békéscsabaiak támadtak többet.
    A győzelmet jelentő gólt a 87. percben szerezték a békéscsabaiak.
    G: Dobó, Bócsik, ill. Süle.
    Jó: Kucsera, Zahorán, Kiss, itt. Bilkei, Kisházi, Süle.

v: Almási
    ELŐRE: Kucsera — Szűcs, Frankó, Miklya, Zahorán, Kiss, Szilbereisz, Batke, Dobó, Bócsik, Száraz. Edző: Szombati György.
    PÉNZÜGYŐR: Bilkei — Tolnai, Szalai II, Zalai, Csorba, Szalai I, Kisházi, Koroly, Fonyódi, Süle, Szabó I. Edző: Miksovszki Zoltán.

Váltakozó mezőnyjátékkal telt el az első félidő, a védelmek mindkét oldalon jól zártak.
    A 20. percben Száraz lövését csípte el vetődve Bilkei, majd Dobó elől tisztázott szögletre az igen keményen játszó Pénzügyőr-védelem.
    A 32. percben a kapura törő Száraz elől szedte fel a labdát Bilkei.
    A félidő végén Kucsera a 16-oson túlról fejjel tisztázott Koroly elől.
    Előre-támadásokkal folytatódott a második félidő.
    Zahorán szögletei okoztak izgalmat. Az 50. percben a beívelt szöglet a felső lécről hullt a kapu mögé.
    Az 57. percben megszerezték a vezetést a budapestiek. Szabó I Miklya felett Süléhez továbbított, aki igen nehéz szögből a hálóba lőtt. 0:1.
    Újrakezdés után Batke az oldalhálót találta el, majd a 75. percben egyenlített az Előre. Batkét szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Dobó rúgta a bal sarokba. 1:1.
    Ezután mindkét oldalon adódott gólhelyzet. Kucsera megismételte első félidei kifutását és fejjel tisztázott.
    A befejezés előtt 3 perccel a fedezetlenül hagyott Bócsik mintegy 11 méterről nagy erővel vágta hálóba a győzelmet jelentő gólt. 2:1.
    JÓK: Kucsera, Zahorán, Kiss, illetve Bilkei, Kisházi, Süle.
    A csabai csapat első gólja. Dobó a jobbra dűlő kapus mellett a bal sarokba lőtte a 11-est. kép
    Bócsik hatalmas bombája Bilkei hálójában kötött ki: a 87. percben ezzel a góllal szerezte meg a győzelmet a Bcs. Előre. (Fotó: Demény)