Békéscsaba: Tóth — Batke, Frankó, Miklya, Kiss, Zahorán, Szilbereisz, Bócsik, Dobó, Gál, Száraz. Edző: Szombati György.

Kiegyensúlyozott küzdelem, a szegediek ügyesebben kihasználták a helyzeteket.
    Jó: Halász, Farkas, Bite, Thékes, ill. Tóth, Frankó, Miklya, Gál és Száraz.

Vasutas-stadion, 1600 néző
    Vezette: Bujna
    SZVSE: Simai — Kelemen, Halász, Réti — Farkas, Tóth IV. — Szémann, Bite, Thékes, Katona, Tóth II.
    B. Előre: Tóth — Batke, Frankó, Miklya — Kiss, Zahorán — Szilbereisz, Bócsik, Dobó, Gál, Száraz.

Hazai támadásokkal kezdődött a játék. Eleinte csak a hazaadások okoztak izgalmat.
    Frankó kétszer is az alapvonalon túlra rúgta a labdát, majd a Vasutas kapuja előtt Farkas hárított - kapu fölé ívelt hazaadással.
    A B. Előre gyakran szabálytalanság árán tudta szerelni a meg-megújuló szegedi rohamokat.
    A 17. percben esett az első gól: szabadrúgás után kapu elé került a labda, Bitéről elpattant, majd Thékes levette és a középcsatár fordulásból ballal, tíz méterről szép gólt lőtt.
    A gól után kiegyensúlyozottabb lett a játék. Főleg a szegediek jobbszárnya és a vendégek balszárnya veszélyeztetett.
    Simai egy alkalommal ügyes kifutás közben húzta le a labdát, majd a másik oldalon Farkas 20 méteres szabadrúgása ment a kapu fölé.
    Az első félidő végén a csabaiak erősen támadtak.
    Szünet után a 2. percben majdnem egyenlítettek a vendégek, kavarodás közben Halász az üresen maradt kapu szájából vágta vissza a mezőnybe a labdát.
    Utána mezőnyfölénybe került az SZVSE. A csabai védelem nagy munkában volt, csatársoruk néha veszélyes támadásokkal kísérletezett, s a félidő közepén egy nagy helyzetet kihagyott.
    A 35. percben Farkas 25 méterről célozta meg a kaput, és a jobb alsó sarokba tartó lövést Tóth nehezen védte.
    A szegedi csapat — újabb kihagyott csabai helyzet után — a 41. percben biztosította be győzelmét Bite nehéz szögből, 10 méterről leadott lövésével.

Végig élénk iramú és küzdelmes mérkőzésen a szegedi csapat nehezen, némi szerencsével győzött. Az SZVSE csatársora határozottabb volt, a csabaiak több jó helyzetben hibáztak.

Délmagyarország, 1966. május 1.
    Szegedi VSE - Bcs. Előre 2:0 (1:0)

V: Bujna
    Előre: Tóth — Batke, Frankó, Mlklya, Kiss, Zahorán, Szilbereisz, Bócsik, Dobó, Gál, Száraz. Edző: Szombati György.

Három szegedi szöglet vezette be a mérkőzést.
    Bócsik mellélövése után Thékes senkitől sem zavartatva a sarokba lőtt, 1:0.
    A 25. és a 32. percbein Bócsik hagyott ki óriási helyzetet.
    A 62. percben kavarodás támadt a szegedi kapu előtt, Bócsik elé pattant a labda, de három méterről a kapust találta el.
    A 72. percben Száraz gólhelyzetben kivárt és odalett az egyenlítési lehetőség.
    Hét perccel a befejezés előtt gyors szegedi támadásból Bite megszerezte a vasutasok második gólját, 2:0.

Az Előre teljesen egyenrangú ellenfél volt. Az SZVSE két helyzetét kihasználta, míg a csabai csatároik három méterről sem voltak képesek a hálóba találni.
    Jók: Miklya, Száraz, Frankó.