Szegedi VSE - Békéscsabai Előre SC 0 : 2 17:00

2023.07.07, 23:23 (szerk.: 2023.07.08, 21:54)
    Békéscsabai Előre - Szegedi VSE 2:0 (1:0)

Szeged, SZVSE pálya, 3000 néző
    V: Schopp
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Mészár), Batke, Németh, Bertók, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    SZVSE: Simai — Csigér, Karsai, Hajas, Farkas, Szamosvölgyi, Kiss, Bitó, Sándor, Sonkó, Majzik. Edző: Laczi Ferenc.

Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a szegedi csatárok nem tudtak megbirkózni a szervezetten védekező Előre-védőkkel.
    Az SZVSE csatárai helyzeteiket nem használták ki.
    G: Papp, Száraz.
    Jó: Láza, Németh, Bertók, ill. Farkas, Szamosvölgyi.

Vezette: Schopp

Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs — Papp, Kiss — Kuba (Mészár), Batke, Németh, Bertók, Száraz.
    SZVSE: Simai — Csigér, Karsai, Hájas — Farkas, Szamosvölgyi — Kiss, Bite, Sándor, Sonkó, Majzik.

Esős időben, kellemetlen, csípős szélben a didergő szurkolók hangpárbajával kezdődött a mérkőzés. Igen sokan jöttek át Békéscsabáról, hogy biztassák a táblázat élén álló kedvenc csapatukat.
    S mintha csak meghálálni akarták volna a vendég csapai játékosai szurkolóik kitartását, már az 5. percben megszerezték a vezetést. Egy jobboldali szögletrúgás után Papp a 11-es pontról élesen, erősen fejelte kapuba a labdát. 1:0.
    Néhány percig még a békéscsabaiak maradtak támadásban, aztán feljött az SZVSE, de támadásai rendre átadási hibák miatt a 16-os előtt elakadtak.
    Majzik elől kétszer is alig csúszott el a labda.
    Ettől kezdve a vendégcsapat gyors, technikás csatárai csupán rajtaütésszerűén támadták Simai kapuját, de ezek az akciók mindig veszélyesek voltak. A 15. percben például Száraz ugrott meg, de kisodródott, s Csigér szerelni tudta.
    Feltűnt, hogy a csabai játékosok milyen jól alkalmazkodnak a nedves, csúszós talajhoz.
    Persze különösebb panasz nem érheti az SZVSE csatárait sem, hiszen mezőnyben tetszetősen, jól kombináltak.
    A 18. percben Sándor került jó helyzetbe, de elvétette a labdát. Közvetlen utána Farkas, majd Sonkó kísérletezett távoli lövéssel, az irányzék azonban rossz volt.
    A 28. percben Majzik csúsztatott fejesére Sándor nem rajtolt, és oda lett a kecsegtető helyzet.
    Egy másik támadás Majzik lesállása miatt akadt el, aztán Simai három békéscsabai játékos elől szedte fel a labdát.
    A 35. percben a mérkőzés legszebb jelenete játszódott le Tóth kapuja előtt. A szegedi csatárok parádés tűzijátékot rendeztek a csabai kapu előtt, a védők háromszor is a gólvonalról rúgták ki labdát, végül Bite 15 méterről kapásból fölé bombázott.
    Ebben a félidőben még Sonkó ugrott ki a védők között sokat ígérően, de az ötösön elcsúszott, a játékvezető továbbot intett, s a védők felszabadítottak.
    Hazai támadásokkal ért véget az első félidő.
    Szünet után tovább rohamozott a szegedi csapat. Kiss a 16-oson belülre cselezte magát, átadását Majzik lőtte mellé.
    Szinte kísértetiesen azonos időben, ahogyan az első csabai gól született, dőlt el a mérkőzés sorsa a második félidőben. Egy előre adott labdát előbb Csigér, majd Karsai vétett el, és Száraz 3 méterről a kifutó Simai mellett megszerezte csapata második gólját.
    A nagy védelmi hibából összehozott gól sem szegte kedvét a hazai csatároknak, de a csabai védők sokszor önfeláldozóan mentettek.
    Majzik, Farkas, majd Szamosvölgyi lövését védte a kapus, aztán Bite lőtt elhamarkodottan mellé.
    Még egy gólszerzési lehetőség adódott Sándor előtt, de a szegedi csatár 8 méterről mellé pörgette a labdát.
    A végén a csabai szurkolók nagy ovációval fogadták csapatuk váratlan, de megérdemelt győzelmét.

Jók:Tóth, Láza, Papp, Németh, illetve Szamosvölgyi, Kiss.

Délmagyarország,1968. május 21.
    Rangadót nyert a Bcs. Előre
    Bcs. Előre - Szegedi VSE 2:0 (1:0)

Szeged, 3000 néző
    V: Schopp. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Kuba (Mészár), Batke, Németh, Bertók, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    VSE: Simai — Csigér, Karsai, Hájas, Farkas, Szamosvölgyi. Kiss, Bite, Sándor, Sonkó, Majzik. Edző: Laczi Ferenc.

Zuhogó esőben két hazai szöglettel kezdődött a rangadó.
    Az 5. percben Papp szabadrúgását Simai szögletre öklözte. Száraz beívelését Papp remek fejessel küldte a hálóba. 1:0.
    A 13. percben Bite, később Kiss és Majzik: rontott jó helyzetben.
    Csabai ellentámadás során Németh a hálótartó vasat találta el.
    A 35. percben Bite távoli lövését Tóth nagy bravúrral mentette.
    A félidő utolsó perceiben Majzik, Kiss és Bite lövéseit mentették a csabaiak.
    Fordulás után óriási lendülettel kezdett a vasutas csapat, de az 50. percben egy gyors ellentámadás végén Száraz a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 2:0.
    Még Kuba hagyott ki gólhelyzetet, azután beszorult az Előre, de félórás mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani ez önfeláldozóim játszó lila-fehér védők mellett.

A Bcs. Előre taktikából és küzdőképességből jelesre vizsgázott. A csabaiak minden egyes játékosát - különösen Pappot, Kvaszt, Tóthot, Lázát, Szűcsöt és Szárazt dicséret illeti.
    Az Előre rászolgált a 800 főnyi csabai szurkoló vastapsára.
    A hazaiak közül Bite, Farkas és Karsai játszott jól.