Szegedi VSE - Békéscsabai Előre SC 1 : 0 10:00

2023.10.08, 21:56 (szerk.: 2023.10.08, 22:15)
    Szegedi VSE - Békéscsabai Előre 1:0 (1:0)

Szeged, 2200 néző
    V: Csernefalvy
    SZVSE: Gilicze — Török, Thékes, Hájas, Farkas, Salánki, Lajtos, Vörös, Bite, Tihanyi, Majzik. Edző: Kalocsai Géza dr.
    Békéscsaba: Kucsera — Kvasz, Kiss, Szűcs, Papp, Rakonczás, Süle, Varga, Litauszky, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Végig élénk iramú, kemény, de sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. Főleg a mezőnyben folyt a játék, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe.
    A döntetlen eredmény igazságosabb lett volna.
    G: Sajtos
    Jók: Thékes, Salánki, illetve Papp, Rakonczás.

Vezette : Csernefalvy
    SZVSE: Gilicze — Török, Thékes, Hájas — Farkas, Salánki — sajtos, Vörös, Bite, Tihanyi, Majzik.
    Békéscsaba: Kucsera — Kvasz, Kiss, Szűcs — Papp, Rakoncás — Süle, Varga, Litauszky, Zahorán, Száraz.

Nagy erővel kezdett a vendégcsapat. Litauszky elöl csak az utolsó pillanatban tisztázott Gilicze.
    Utána az SZVSE is támadásba lendült és a 11. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen, győzelmet jelentő gólját. salánki labdájával Bite elhúzott a védők mellett, az alapvonalnál élesen beadott és atisztán álló sajtos 6 méterről a hálóba lőtt. 1:0.
    A gól után kiegyenlített játék alakult ki, mindkét csapat sok átadási hibával játszott.
    A 20. percben Tihanyi-Vörös összjáték után Sajtos, majd néhány perc múlva Bite hibázott jó helyzetben.
    Szünet után az SZVSE kezdeményezett többet, de támadósora körülményesen szőtte akcióit, a vendégek védői legtöbbször idejében hárítani tudtak.
    A 21. percben nagy gólhelyzet maradt kihasználatlanul a békéscsabai kapu előtt. Sajtos lövése a felső kapufáról pattant vissza és azt Bite közelről a kapusba lőtte.
    A hátralevő időben a vendégcsapat is vezetett több tetszetős támadást, de csatárai legjobb helyzeteikkel is elhamarkodtak.
    A mérkőzés az SZVSF hajrájával ért véget.

Élénk iram, közepes színvonal sok átadási és technikai hiba jellemezte a találkozót.
    Az SZVSE támadósora ismételten gólszegénynek bizonyult.
    A vendégek a mezőnyben szépen adogattak, de a kapura ők sem voltak veszélyesek.
    Az SZVSE játéka ezúttal is nélkülözte a harcosságot.
    Több jó helyzetük alapján a vasutasok megérdemelték a győzelmet.
    Jók: Török, Thékes, Salánki, Bite, illetve Kiss , Papp, és Rakonczás.
    (Solti Mihály)

Délmagyarország, 1967. október 3. (Arcanum DT)
    Balszerencsés vereség Szegeden
    Szegedi VSE - Bcs. Előre 1:0 (1:0)

Szeged, 250 néző
    V: Csemefalvi
    Bcs. Előre: Kucsera — Kvasz, Kiss, Szűcs, Papp, Rakonczás, Süle, Varga, Litauszky, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

A csabaiak nyomban támadtak, Száraz, majd Zahorán felesleges cselezgetéssel időt adott a védők közbelépésére.
    A 15. percben a gyors Bite lefutotta a csabai védelmet, lapos beadását Sajtos a hálóba bombázta, 1:0.
    A félidő végéig mindkét kapusnak többször kellett bizonyítania tudását.
    Fordulás után némi szegedi fölény alakult ki, azután újból a csabaiak támadtak.
    Süle szalasztott el jó alkalmat, Zahorán szabadrúgása elcsúszott a bal kapufa mellett, majd nem sokkal később újra Zahorán lőtt mellé.
    A 70. perc táján az SZVSE erősített. Tihanyi beadását Sajtos a kapufára fejelte, a lepattant labdát Bite Kucsera kezébe lőtte.
    A hajrá ismét a csabaiaké volt, de a három szöglet közül egyet sem sikerült kihasználni.

Az Előre kis szerencsével hazahozhatta volna az egyik pontot, de csatárai sokat körülményeskedtek.
    Jók: Papp, Rakonczás, Zahorán.