5. 1921.05.22 MAC - MTK 2-5
...részletek, összes mérkőzes »

2021.09.05, 18:56
    Magyar Testgyakorlók Köre győz 6:0 a Magyar Athletikai Club ellen.

Az elmúlt vasárnap csak egy első osztályú bajnoki mérkőzés volt, és pedig a fenti csapatok között a Lehel-utczai pályán. E mérkőzés ki­menetele elé érdeklődéssel néztek azért, mert a M. A. C. idei bajnoki szereplései folyamán meg­lepő eredményeket ért el, midőn eldöntetlenül mérkőzött hazánk bajnoki csapatával, a B. T. C.-bal, a Postásoktól pedig csak egy goallal kapott ki és a Törekvést 5:0 arányban verte. Érdekes volt még a match azért is, mert a M. A. C. az osztályozó mérkőzésén a M. T. K.-vel került össze és tudvalevőleg attól 5 : 1 arányban vere­séget szenvedett. A M. A. C. azóta erősen javulván, e mérkőzés győztesének sokan a M. A. C.-ot tippelték.
    Ezen érdeklődés daczára azonban a mérkőzést kis számú, jóformán csak a szereplő egyletek tagjaiból alakult közönség nézte végig, a minek oka az, hogy e napon tartotta a B. T. C. első nemzetközi mérkőzését és ekkor játszott a szi­geten a F. T. C. a Műegyetemi F. C.-bal.
    A helyválasztás a M. T. K.-é és így a M. A. C. kezdi teljes szélcsendben a játékot. Az első perczekben a játék változatos, mindkét fél támad, csakhamar azonban a M. T. K. lesz a helyzet ura és állandóan ostromolni kezdi a M. A. C. kapuját, minek eredménye több cor­ner. A M. T. K. kitűnő csatárainak szép lövéseit Felhőssy bámulatos ügyességgel védi ki és menti meg így csapatát — legalább egyelőre — a goaloktól
    Harmincz percz után azonban a M. T. K. szép összjátékkal egész közel férkőzik a M. A. C. kapujához és Zulunak sikerül is a labdát a hálóba röpíteni. Ezt a goalt gyors egymásután­ban követi még kettő Hoffer és Herquet révén, míg a M. A. C. eredményt nem tudott elérni és így az első félidő 3:0 a M. T. K. javára.
    Második félidőben is állandóan a M. T. K. támad, a M. A. C.-nak csak néhányszor sikerül lerohanni, de támadásuk megtörik a M. T. K. védelmén. Fél órán keresztül goal nem esik, míg végre Károly több játékost ügyesen kidriblizve, megszerzi csapatának a negyedik goalt. A M. A. C. kedvetlenül játszik tovább, támadni már nem képes és ezt kihasználja a M. T. K. fáradhatatlan csapata és ugyancsak Károly révén még két goalt ér el.
    A M. T. K. eme fényes eredményt a szép őssz- és passzjátékának köszöni, míg a M. A. C. védelmére csak az szolgálhat, hogy csapata a szigeti gyepes pályához van szokva. A M. T. K. csapatának minden egyes tagját dicséret illeti, a M. A. C. csapatában jól játszottak Felhőssy és Vincze.
    Biró Steiner (Postások) volt, ki kitünően és pártatlanul vezette a mérkőzést.