MUE - Postás 0 : 5

I. osztály 1905, 9. forduló

2021.09.24, 22:05
    Postás—MUE. 5.: 0.

Mint előre látható volt, könnyű és fölényes győzelmet arattak a Pos­tások a MUE. folytonosan változó csapatán a soroksári-uti pályán s csak a csatársortól függött, hogy még több gólt nem rúgott, mert ellenfele később már kedv nélkül és rosszul védett. Feltűnt különösen Holics rossz játéka, mig vele szemben Lieblich, a Postások uj középcsatára jó erőnek bizonyult. A két csapat a következő volt: Postás: Bádonyi—Bienenstock, Fekete—Virág, Koltai, Túri —Balló, Buda, Lieblich, Kertay, Holub. MIJE: Holics— Keresztes, Rákóczy—Peitsik, Péczely, Lengyel—Bittner, Kazár, Marosi, Munk, Horváth. Félidő 2 :0. A mérkőzés érdektelen volt; folyton a Postások támadtak. Biró: Szüsz Hugó (33FC.)

Nemzeti Sport 1905 szeptember 24.

2021.09.24, 22:01
    Postás Tisztviselők S. E. győz 5:0 a Magyar Uszó-E. ellen.

(Soroksári-utczai pálya.) A postások mindvégig óriási fölényben voltak s a Magyar Uszó-E., miután ellenfele két goalt rúgott, már nem is vette komo­lyan a játékot. Feltűnően gyengén védett Holics, a M. U. E. kapusa, mig a Postások uj középcsatára: Ligeti jól bevált. Half time 2:0 volt, a Postások a 23. és 80-ik perczben rúgtak goalt, mig a második félidő 1., 13. és 15. perczében ötre szaporították azok­nak számát. A goalokat Kertay (hármat), Buda és Ligeti rúgta. M. U. E. a játék folyamán egy- és a P. T. S. E. hét kornert rúgott. Biró Szász Hugó (--33c E. C.) volt.