Typographia - Törekvés SE 2 : 3 15:00

2021.08.31, 18:40
    Tör. SE. —Typ. SE 3 : 2

(Amerikai u. p.) Igazán balszerencséjének köszönheti a Typ. SC., hogy lelkes játékának nem lett meg meg­érdemelt jutalma! Az első félidőben a Typ. SE. 2 gólt lő. A Törekvésnek sikerült a második félidő 22. és 34-ik perc­ben lőtt góljaival kiegyenlíteni. Már-már úgy látszik, hogy a Typ.-nek sikerül legalább egálban kihúzni a mérkőzést, mikor a játék utolsó percében Törekvés Nyilas által a győztes gólt szerzi meg. A Typ. ez alkalommal ismét tanujelét adta életképességének. Az első félidőben erőteljes, lelkes játékkal többször tartotta sakkban ellenfelét. Két kidolgozott gólt lőtt. A második félidőben a Törekvés mind­inkább fölénybe kerül, a Typ.-án a fáradtság nyomai mu­tatkoznak. A visszaesésnek a Törekvés kiegyenitése lesz az eredménye. A nyomdászok a kiegyenlítés után összeszedik magukat, hogy az eredményt legalább az eldöntetlenség stá­diumában kitartsák. A Törekvésnek azonban végül mégis sikerül a 44-ik percben a győzelmet megszerezni. A Törek­vés nyugodt és észszerű játékának köszönheti győzelmét. Különösen a halfsort illeti dicséret, hogy lankadatlan játé­kával részben a csatársort támogatta igen eredményesen, részben pedig a védelmet segítette nem könnyű munkájá­ban. A győztes csapatban: Hausvald, Takács, Kis, Nyilas és Szednicsek, a Typ.-ban pedig elsősorban Geizer, Mandl,Kanyaurek és a kis Wurfer váltak ki.
    Gyenge iramú, hullámzó játék indul meg. Eleinte Typ. tá­mad, de a Törekvés védelem jól tölti be hivatását. Majd nem­sokára Törekvés nyomul fel, de Szenicsek hibáz. Pár perc eltelté­vel Dürrnek akad dolga. A Typ. következőkbeni támadása a jobb­összekötő kapu melletti lövésével nyer befejezést. A 10-ik perc­ben Szednicsek mesés lövését Orsolyák nagyszerűen menti. A Typ. látogatását a Törekvés ellentámadása követi, majd ismét Typ. nyomul fel s a jobbösszekötő szép győlt lő (22. p.). Változatos játék után Typ. kornert rúg (32. p.), melyre a Törekvés szintén kornerrel felel. A Törekvés percekre fölénybe kerül, de ismét a nyomdászok támadnak Mandl révén, akinek centerezését góllá ér­tékesítik (43. p.). Félidő 2:0. A Typ. mihamar visszaesik. A Törekvés Kaufmann lefutásából kornert ér el (14. p.). A Typ. rövid akciója után Kiss viszi le a labdát, a kapus védendő, kifut, de a labdát az ügyes csatár a gólba továbbítja (22. p.). A Typ. szabadrúgása után Kiss egyéni játékkal kiegyenlít (34. p.). 2: 2! A Typ. önbizalom nélkül, a Törekvés pedig fokozatosabb ambí­cióval játszik. Támadás támadást, követ. 39 p. kornert él el Tö­rekvés. A félidő utolsó percében pedig kapuelőtti kavarodásból Nyilas a győztes gólt szerzi meg (44. p.). Biró: Havas Lajos(BAK.).