MAC - Fővárosi TC 2 : 2 14:15

2021.11.11, 18:22
    MAC.—Főv. TC. 2:2.

(Mar­gitsziget.) A MAC. immár harmadik eldöntetlen eredmé­nyét éri el egymásutánjában. A fenti eredmény a két egylet erőviszonyát nem fejezi ki híven, mert az első 15—20 perctől eltekintve, a MAC. döntő fölényben volt s csak a játék utolsó 10 percében volt a Főv. TC. ismét veszélyes. A szigeti pálya meglehetős pocsolyás volt, ami az összjátékot majdnem lehetetlenné tette. Az első gólt a Főv. TC. az 5-ik percben érte el. Major rosszul fog egy labdát, az lá­báról lecsuszik, mire a Főv. TC. balszélsője erőteljes sprint után azt a korner-vonalon elfogja sí gyönyörű centerét a jobb összekötő 3 m.-ről a gólba helyezi. A 20-ik percben a Főv. TC. kornert ér el. A jól leadott labdát Oláh kézzel üti le, mire a bíró ll-est ítél, mely gólt eredményez. A főváro­siak támadásai most már ritkábbak lesznek s a MAC. mind erősebben támad s nem egy kritikus helyzetet teremt, de gólt, dacára a kedvező helyzeteknek, elérni nem tud. Félidő 2:0. —-A második félidőben teljesen a MAC. a helyzet ura. Kelemen pompásan osztogatta a labdát s Feketeházy lefu­tása utáni centerből éles lövéssel szerzi meg a MAC. első gólját. Néhány perc mulva Kelemen ismét Borbást szökteti meg, ki lefutván, a labdát rövid tumultus után a gólba placirozza. A MAC. tovább is állandóan támad és Kelemen-t két kitűnő helyzetben Krempels tolja el a labdáról. Az utolsó 10 percben a játék ismét hullámzik. Biró: Minder (BTC.).