5. 1921.05.29 MAC - UTE 2-2
...részletek, összes mérkőzes »

2022.10.22, 14:38
    Ujpesti Torna Egyesület—-Magyar Atlétikai Klub 3:2 (0:0).
    A népszigeti pályán mintegy hétszáz főnyi közönség előtt mérkőzött a fenti két egyesület az első osztályu bajnokságért. A mérkőzést a pályatulajdonos UTE nyerte meg, de csak a második félidő utolsó perceiben elért goallal. A mérkőzés egyebekben igen változatos és szép volt. Gyakori támadások tarkították a játékot és csak az ügyes kapusokon mulott, hogy nagyobb goaldifferencia nem lett. A vezető goalt az UTE. szerzi meg Molnár II. lefutásából, melyre a MAK egy kornerből lőtt goallal felel. Már-már eldöntetlennek látszik a mérkőzés, midőn az utolsó percben az UTE Goldsteinja a győzelmet jelentő goalt rúgja, Biró Vámos Soma (TTK) volt
    .
    Pesti Napló, 1910. május 3.

2021.03.16, 20:06 (szerk.: 2021.03.16, 20:25)
    Újpesti T. E.— M. A. C. 3:2.
    (Népszigeti pálya.)

Közeledik a bajnokság befejezése és valamennyi csapat minél jobb helyet iparkodik biztosítani magának a bajnoki listán, s így nemcsak az első helyekért, hanem még az utolsó előttiért is a legelkeseredettebb küzdelmek folynak. A fenti két csapat, a bajnokság utolsó helyezettjei vívtak vasárnap érdekes küzdelmet az újpesti pályán s végül a szerencsésebb Ujpestieknek sikerült a győzelmet megszerezni. Az U. T. E.-ben a csatársor játéka magaslott ki, s hogy a győzelmük nem nagyobb goalarányu volt, az leginkább a M. A. C. kipróbált védelmének az érdeme. A M. A. C. csatársora teljesen tehetetlen volt a gyenge újpesti védelemmel szemben, a hol pedig Kazár helyén is tartalék játszott és csak a második félidő vége felé nyújtott elfogadható játékot.
    Az első félidőben U. T. E. támad gyakran és veszélyesen, Siposnak sokszor van alkalma az újpesti csatárok lövéseit védeni. Az atléták csak ritkán támadnak, Feketeházy néhány szép lefutást és beadást produkál, a belső csatárok azonban mindent rontanak. Félidő 0:0.

A második félidőben azonnal U. T. E. kerül fölénybe és már az első perczben Molnár III. beadásából. Molnár II. védhetetlen goalt rúg, a következő perczben ismét ő juttatja a labdát a hálóba, a bíró azonban nem ítéli meg. A 17-ik perczben Kelement durva játék miatt kiállítják. Innen kezdve a tíz emberrel játszó M. A. C. fényes játékot produkál és Onódy a 20-ik perczben kiegyenlít, a következő perczben azonban ismét az M. A. C. hálójában a labda, Sipos ugynanis kifut, a labda pedig mellette a hálóba gurul. A M. A. C. második goalját Feketeházy magas lövése eredményezi, a melyet az újpesti kapus védhetett volna. A M. A. C. továbbra is fölényben marad, goalt azonban nem tud elérni, sőt a 42-ik perczben a kiszöktetett Goldstein az újpestieknek szerzi meg a győztes goalt. Biró: Vámos.