I. osztály 1909/1910
  1. nela: 2.000

2021.08.21, 19:40
    Terézvárosi T. C.—Újpesti T. E. 4: 0.

(Népszigeti pálya.) A mérkőzés elejétől-végig igen heves volt; mindkét csapat igen szép összjátékkal dol­gozott, a kapu előtt azonban a T. T. C. sokkal határo­zottabban lépett fel. A T. T, C. teljes csapattal játszott, míg az U. T. E. három tartalékkal, a kik közül azonban Goldstein igen jó volt, Rozmann es Fandl ellenben nem tudták pótolni Molnár I. és Molnár II-őt. A T. T. C.-ben a védelem feltűnő biztonsággal dolgozott, a fedezetsor szépen szedett és osztott labdát, mig a csatársorban Fekete, Roóz II. és Schönfeld játéka elégített ki. U. T. E.-ben Kazár, a mig két goalt nem kapott, igen jó volt,azután felületesen játszott; a két hátvéd bizonytalan volt, a halfsor szépen dolgozott addig, a mig Fürst le nem sántult. A csatársor a mezőnyben szépen dolgozott, a kapu előtt azonban bizonytalan volt.
    T. T. C. kezd szél ellen, azonnal felnyomul, Roóz II.lövését azonban Kazár védi. Goldstein remek beadását T. T. C. üres kapuja előtt nem tudják kihasználni. Pach lövését kornerre védik, a melyet Rozmann újra korner árán ment. A Vanicsek által vezetett szép támadást Nemetz szereli le. Jergens, majd Roóz II. lövését Kazár fogja, mig lövését Rozmann menti. Molnár III.beadása szintén kornert eredményez. Fekete Újpest védelmét kicselezve, tiz méterről védhetetlen goalt rúg.(40. p.) Félidő 1: 0.
    A második félidőt U. T. E. tiz emberrel kezdi,szabadrúgáshoz jut, de Fandl és Schurmik összeszaladva öt lépésről hibáznak. Az ötödik perczben beáll Fürst. Maly lövését Kazár védi, majd Maly remek czenterét Roóz II. kapásból 25 lépésről védhetetlenül a sarokba lövi. (7. p.) T. T. C. fölényesen támad, Roóz II. lövésea kapufáról pattan vissza, a berohanó Schönfeld azonbana kapuba plaszirozza. (13. p.) Schönfeld—Pack összjátékából Fekete goalra lő, Kazár a labdát visszatolja, de a beszaladó Schönfeld a kapuba továbbítja. (19. p.)