2022.03.07, 18:37 (szerk.: 2022.03.08, 12:15)

2022.03.02, 23:40 (szerk.: 2022.03.08, 12:15)
    UTE—MAC | Népsziget fél 6 Fiedler

Sporthirlap, 1920. augusztus 26.

3. avatar: heimo
    2016.12.17, 18:21 (szerk.: 2022.03.08, 12:15)
    UTE—MAC. (Népsziget, fél 6 óra.) Az UTE tréningformái biztatóbbak lévén, az ő győzelmét várjuk a még nem teljesen egységes MAC felett. Eldöntetlen sincs azonban kizárva. (Tavaly 4:1 UTE és 1:0 MAC javára.)

Sporthírlap, 1920. augusztus 26.
    UTE-MAC 0:0. Népszigeti pálya. 2500 néző. Bíró: Fiedler Konrad.

Rendkívül heves lefolyású izgalmas mérkőzés, amelyben mindkét csapat máris igen jó formát mutatott. Az első félidőben egy ideig középen folyik a játék, majd változatossá válik a küzdelem. A föl s alá hullámzó játék során előbb az UTE kornerrel, majd szabadrúgással veszélyezteti a MAC hálóját, azután a MAC ér el kornert, s Knoll két ízben is bravúrosan ment. Kósa és Szidon lövése a kapu mellé jut.

A második félidőben egy ideig a MAC a támadó, majd az UTE nagy fölénybe kerül. A MAC ezután csak ritkán jut szóhoz, de ekkor veszélyes s egy ízben lövése a kapufáról pattan vissza. Későbben Szidon egyedül kiszökik, s a biztosnak látszó gólt Fehér szépen védi. Az utolsó percekben a MAC az ellenfél kapujához jut, de Zsáry és Rácz lövése a kapu mellé kerül.

Az UTE csapatának a közvetlen védelme és fedezetsora elsőrangú volt. A csatársorban a két szélső gyenge, a belsők igen szépen dolgoznak, de lövésekkel egyedül Kósa kísérletezik.

A MAC-ban is a közvetlen védelem és a két szélső half volt jó. A két szélső csatár gyors, a balszélső kissé félénk. A belsők lassan mozognak, összjátékuk azonban nem esik kifogás alá.

UTE: Knoll—Vogel II, Vogel III—Szimon, Baubach, Király—Kelecsényi, Kósa, Schaller, Paulusz, Szidon.
    MAC: Fehér—Szaffka, Ocskai—Kovásznai, Fodor, Weiner—Rácz, Omelka, Zsáry, Szalai, Boldog.