1. nela: 7.000
  2. Sporthírlap: 8.000

2022.04.26, 19:55 (szerk.: 2022.04.27, 09:35)
    MTK - III.ker.TVE 3:1 (2:0)

A III. ker.nek komoly esélye volt a kiegyenlítésre, végül is az MTK biztosan győzött.

MTK: Kropacsek — Mandl, Senkey I. — Nyul III, Nadler, Nyul II. — Braun, Molnár, Varga, Siklóssi, Opata.
    III. ker. TVE: Neuhaus — Mayherr, Kenyeres — Nagy, Kléber, Vadas — Mengl y Kovászna, Horváth, Szabó, Hegyi.

Hungaria-uti pálya, 8000 néző
    Biró: Fodor Endre

Ha az elmult héten az MTK-val kapcsolatosan azt mondhattuk, hogy fölényét a gólarányban nem tudta kifejezésre juttatni, ugy ezuttal csak az lehet a kritikánk, hogy az MTK több gólkülönbséggel nyerte meg a mérkőzést, mint amennyit a játék képe alapján megérdemelt. Az első félidőben ugyan állandó fölényben játszott a bajnokcsapat, — s ez a napon talán reális is volna a két gólkülönbség, — a második félidőben azonban a III. ker. egyenrangu ellenfele volt az MTK-nak s tisztán a balszerencséjén mult, hogy ezt az egyenlőségét gólokban is ki nem fejezte. Az MTK Kertész II., Orth, Winkler és Jenny nélkül állott fel s igy nem is csoda, hogy ekkora hendikepet meg is érzett. Hogy ennek ellenére is megnyerte azonban a meccset, az mutatja a bajnokcsapatban rejlő s ma még szemmel látható klasszist. A csapat ma uj centercsatárral, az ifjúsági Varghával állott fel, aki igen tehetséges játékosnak bizonyult. Teljesen az MTK stílust játsza, jól illeszkedett be a csapatba, szépen passzol, ügyesen helyezkedik. Sulya azonban még nincs és ez volt az oka, hogy könnyen elnyomták. Később a balszélre tették ki, ahol már kevés jót produkált. A kék-fehérek legjobb embere ma Braun volt, s az ő ötletes, lendületes játékának volt köszönhető a győzelem. Nem a régi, de még így is fölötte áll minden riválisának. Labdavitele, centerezése, lövése egyaránt mintaszerű. Játéka annál nagyobb dicséretet érdemel, mert ma Molnárban nem mindig talált támogatásba. Molnár kezd visszaesni régi hibájába, az indolenciába. Siklóssi szürke volt, Opata sem mutatott sokat, sem bent, sem kint. A halfsorban a két Nyul volt jó, Nadler faultolt és nem mindig volt a helyén. A védelemben Senkey volt a legjobb, Mándl sokat hibázott. Kropacseknek nem volt alkalma sokat mutatni. A Vívóknál Kléber ismét kitüntette magát ambiciózus játékával ugy a védelemben, mint a támadásban. Szélső halfjai is jók voltak. Ők dobták frontba a csatársort is. Ennek az a baja, hogy jól elgondol valamit, de rosszul hajtja végre a jó gondolatokat. Horváth a klasszis, de hosszu lövései céltalanok. Kovásznay, Szabó kitűnő stratégák a mezőnyben, „paccerek” a kapu előtt. Hegyi és Mengl hasznos szélsők. A védelem jó Neuhaus bravurosan védett, a két bekk sem hibázott sokat, csak tüdővel nem bírták végig. A mérkőzésen a III. kerület kompletten, az MTK pedig három tartalékkal jelent meg a startnál, nem csoda, ha a tribünön széltében-hosszában meglepetésről rebesgettek, annyival is inkább, mert az óbudaiaknak a szerencse is kedvezett, amennyiben nekik jutott a széllel kedvező oldal. A meglepő elannal játszó kék fehérek azonban azonnal frontba kerülnek, de Molnár, majd Siklóssi szabadrugása kapu mellé, illetve fölé kerül. Braun remek centerét Opata fogja el, tőle Molnárhoz kerül a labda, míg végül a kritikusnak látszó helyzetet Neuhaus tisztázza. Siklóssi bombaszerű lövését Neuhaus bravurosan helyezkedve, ököllel menti. A III. kerületiek halfsora annyira fejveszetten játszik, hogy kizárólag a védekezésre koncentrálja a figyelmét, ugy, hogy percek mulnak el, amíg a csatársor labdához jut s akkor sem tud az vele mit kezdeni. Siklóssi gyengéden csusztatott labdáját Neuhaus fogja. Mandl ügyetlenül hátraadott labdája váratlan kornerhez segíti az óbudaikat (13. p.), Mengl jól centerezett labdáját azonban Szabó jobbra a gól mellé plaszszírozza. Nagy kíméletlen játéka folytán Opata a nyakcsigolyájára esik, a kritikusnak látszó bukás szerencsére baj nélkül mulik el. A 17-ik percben Molnár kerül kedvező gólhelyzetbe, de labdája célt téveszt. Most Braun szökteti Molnárt, aki többszöri gáncsok ellenére nyolc menésről vehemens erővel gólra lő, a labdát azonban Mayher a kezével üti le. A tizenegyest Molnár pompás helyezkedéssel a gólba plaszszírozza. (22. p.) Mandl hibájából ujabb kornerrel veszélyeztet a III. kerület (24. p.), mire Siklóssi vezet támadást és a szépen szöktetett Molnár energikusan előretörve, az MTK második gólját lövi, miután a labda Neuhaus kezét is érintette. (25. p.) Az óbudaiak csak a 31. percben jutnak pillanatnyi lélekzethez, Menglnek a jól helyezkedő Horváthoz juttatott labdája azonban alaposan célt téveszt. Opata csavart lövését Neuhaus szép stílusban huzza le, míg Hegyi centerét Kropacsek teszi ártalmatlanná. A 40. percben Braun Molnár remek akciója ismét veszélyes helyzetet teremt a III. kerület kapuja közvetlen közelében. Varga azonban biztos gólt hibáz. Mengl ügyes centerével Horváth szökik ki az MTK két hátvédje között, de Kropacsek a kellő pillanatban rohanva ki a kapujából, még idejében fogja el a labdát. Az utolsó percben Braun indít vehemens támadást, a labda Siklóssihoz kerül, aki kapásból a kapu mellé plassziroz.

Helycsere után amugy igazában megeredtek az ég csatornái s szakadó esőben folyt tovább a játék. Emiatt egy ideig a taccsbírók is eltűntek, beszaladtak vízállóbb dresszt ölteni. Az első pár percben tovább tart az MTK fölénye, de a 2 :0-ás meccsállás mintha elbizakodottá tette volna a csatárokat, puhák és agyonpasszolnak mindent. De a III. ker. is jól védekezik. Molnárnak a kornervonalig való lefutása és beadása veszélyes egyedül, amely 4—5 lábon keresztül Siklóssi felé tart, de Neuhaus elfogja. Nádler faultja után frontba jön a III. ker. A 4. percben Mengl lefut, átemeli a labdát az üresen álló Horváthoz, akinek hatalmas lövését Kropacsek nem tudja fogni. A gól rendkívül fellelkesíti a Vívókat, akik most már sorozatos támadásokat indítanak. Hegyi lefutása után centerét Mandl szereli. Most egy kis intermezzo következik : az eső patakokban ömlik, ugy hogy a bíró le akarja fujni a játékot. A két csapat kívánságára azonban — amelyhez a közönség is csatlakozott — mégis tovább vezeti. A III. ker. van frontban. A jobbszárny támadó akciójánál Nyul II. a 16-os körül véletlen handset vét, amit a bíró nem akceptál, majd a bslra huzódott Horváth centerét Kovásznay lövi hajszálra kapu mellé. Most a Braun lefutását semmisíti meg Molnár hibázása. Utánna Horváth fut le, de 35 méteres lövése kapu mellé megy. Varga szöktetését Braun offszeiden várja. A belső trió támadását Molnár indolenciája teszi semmivé. Most Opata helyet cserél Vargával (12.p.) ,de ez sem javít az MTK csatársorán. A III. ker. támad s előbb Horváth lő 25 méterről mellé, majd ugyanő és Szabó hibáznak el egy tiszta helyzetet. Az MTK-t a jobbszárny viszi előre , Molnár jó helyzetben jó, de Neuhaus kornerre védi Egy percre rá Kenyeres a 16-oson belül véletlen hendset vét amit a bíró nem ítél meg. Most Varga jut tiszta gólhelyzetbe Braun- Molnár akciója után, de késik s a bekkek közbelépnek. Braun lefutását Mayherr kornerre védi, amit Neuhaus kifutással ment. Nádler faultjai hozzák frontba a III. ker.-t. Mengl centerét Horváthnál Mandl szereli, Horváth szabadrugása pedig hajszálra megy el a kapu mellett. (25. p.) Kovasznay kiszökését Senkey szereli. Most Braun lép akcióba, lefut, de Molnár nem támogatja s nehezen szerelik. A labda Hegyihez jut, lefutja Mandlt, Szabóhoz passzol, aki kicsivel elhibázza a célt. (33. p) Molnár—Braun támadásából Braun beadását Neuhaus elfutja. A III. ker. csatársora tetszetős összjátékkal nyomul fel most, de agyonkombinálják a helyzetet a kapu előtt. Braun—Molnár akciójából a labda Siklóssihoz jut, lövését Neuhaus tacsra védi. (36. p.) Ezután az MTK lesz ura a játéknak. Braun kis offszeidről lefut, a kapu előtt azonban Majherr hátulról ellöki s csak igy tudja szerelni. Utána a III. ker. utolsó jó helyzete: Mengl —Kovásznay támadása után Szabóhoz kerül a labda, Kropacsek elcsuszik s elesik, de Szabó kapu mellé lő. 40. p.) Most Braun fut le, de centere hoszszu. Majd Varga centerét Braun hibázza el.
    A 44. percben Opata—Molnár összjátékából a kissé bent üresen álló Braunhoz jut a labda, aki azt finoman a balsarokba plaszírozza. Az utolsó percben is a Vivó-kapu előtt folyik a játék, de komoly helyzet már nem adódik az MTK-nak.