Zuglói VII. Ker. AC - Újpesti Törekvés SE 0 : 3

2022.04.20, 22:29 (szerk.: 2022.04.21, 10:02)
    UTSE - Zugló 3:0 (2:0)

Üllői-ut
    Biró: Orova Henrik

Az UTSE csapata jól tudta, hogy az első osztályu bajnokságban való mikénti szereplése a jó starttól függ és lelkét, energiáját vitte bele a Zuglói VII. ker. AC elleni küzdelembe. A mérkőzést elejétől végig kezében is tartotta és jó csatárjátékkal könnyen győzte le az igen gyengén játszó zuglói együttest.

A bíró sípjelére az UTSE egy, a Zuglói VII. ker. AC hét tartalékkal áll fel. Eleinte mindkét csapat tapogatódzva játszik, a félidő közepéig komolyabb momentum alig akad. Ekkor az UTSE Leitner és Reisner révén mind gyakrabban kerül frontba. Egy jól előkészített támadás után a labda a kaputól tíz méternyire álló Reisnerhez kerül, aki védhetetlenül gólba küldi (1 :0). A gól után Juhász megsérül s ettől kezdve a felforgatott zuglói csapat védekezésre szorul.

A II. félidőben még sűrűbbek az UTSE támadások és most már egyre jobban érzik Zwolenszky gyenge játéka.
    A 24. percben Reisner lefut, centerét Seiden kapja, aki Gallyhoz továbbítja, ez szép gólt lő (2: 0). Ugyancsak Gally lövi kiszökve pár perc mulva a harmadik gólt is.

UTSE: Rudl— Minarovits, Dankó— Wilheim, Buza, Kópia— Leitner, Török, Gally, Leiden, Reisner.
    Zuglói VII. ker. AC: Bindl— Juhász, Zwolenszky— Brenner, Pálffy, Hajdu— Pollák, Waczek, Sefcsik, Klebersberg, Neumayer.