— Hungária-ut. — Bíró: Schissler József.
    — A 10 emberrel játszó Vasasoknak csak egy bekk-rendszer segélyével sikerült kiegyenlíteniük a 3: 0-ra vezető BTC előnyét.

BTC : Palcsek— Horváth I, Gruber— Jalovetzky, Buchnitz II, Schweng—Kincs, Borsányi, Varga, Horváth IV, Molnár. —
    Vasas: Kutrucz— Rottler, Király- Pallos, Sípos, Kelchen — Katzer, Takács, Jellinek, Szentmiklóssy, Himmer.
    .
    A BTC kezdi a játékot

nappal hátban. Az első percben a BTC támad, de Borsányi lövését Király a mezőnybe vágja. A piros-fehérek továbbra is frontban maradnak, a Vasas-védelem azonban minden akciójukat szétrombolja. Az 5. percben Takács Schweng mellett szépen elhuz, centerét Buchnitz II a mezőnybe fejeli. Most a BTC támad, Varga Horváth IV.-hez passzol, de utóbbi kapu mellé lő.
    Rövid mezőnyjáték következik ezután, majd Takács lövését Palcsek parirozza. Ezt követőleg kornert ér el a Vasas, melyet Gruber tisztáz. A 11. percben Takács kitör, biztos gólhelyzetből azonban Palcsekbe lövi a labdát, majd Palcsek a kezeiből kiperdülő labdát a ráfutó Jellinek elöl halássza el.
    A piros-fehér együttest látjuk most frontban, de erélytelen csatárait a Vasas-védelem könnyen leszereli. A 16. percben a Vasas-balszárny pompás összjátékából Himmer lő kapura, de hosszu labdáját Palcsek könnyen fogja. Egy perc mulva Takács szökteti Katzert, ez visszaadja a labdát Takácsnak, akit azonban Gruber leszerel.
    Rövid mezőnyjáték után Takács kitör, azonban biztos gólnak látszó lövését Palcsek kiboxolja.
    A 21. percben Molnár lefut, a labdát Horváth IV-hez paszszolja, akinek 16 méteres váratlan lövése a háló alsó jobb sarkában akad meg. (1 : 0.)
    A gólra heves támadással válaszol a Vasas, Himmer lövése azonban fölé jut, majd Takács gyönyörű lövése jut ugyanerre a sorsra. A Vasas továbbra is a BTC kapuja előtt tanyázik, de a jó helyzeteket sorra kihagyják, majd Sípos lövését Palcsek fogja. A 28. percben Pallós pontos passzával Takács kiugrik, de labdája kapu mellé jut. Két perc mulva Takács passzával Jellinek kitör, de lövés előtt elbotlik, majd Takács a labdát hajszálnyira fölé lövi. Jalovetzky összefut Gruberrel és könnyebben megsérül, majd Jellinek egy támadás alkalmával egyszerre
    szerre rug Gruberral a labdába s kiáll. (34. p )
    Két perc mulva a BTC nyomul fel s Borsányi révén gólt ér el, a bíró azonban nem itéli meg Horváth IV és Borsányi lesállása miatt. Mezőnyjáték után Kincs elhuz a bizonytalan Rottler mellett, de beadás előtt Király kornerre szerelt. A sarokrugás eredménytelen.
    A 42. percben Sípos hendszet vét, Jalovetzky szabadrugását Király a mezőnybe akarja rugni, a labda azonban Varga fejének pattan. A Vargáról lepattanó labda a befutó Molnár elé perdül, aki öt lépésről a meglepett Kutrucz feje fölött kapufára lövi, ahonnan a gólba pattan (2 : 0).
    A hátralévő percekben a Vasas eredménytelenül támad.

Szünet után

a Vasasok Jellinek, a BTC Varga nélkül kezdenek, Varga a 6. percben foglalja el helyét. A BTC egymásután két kornert ér el az első percekben, a várt nagy Vasas-offenzíva késik. A BTC energikus, lelkes támadása nem szűnik s
    a 10. percben Rottler hibájából Horváth IV.-hez perdül a labda,
    aki szép magas, de védhető lövéssel ujabb gólt ér el (3 : 0).
    A gól után hatalmas Vasas-támadások özöne következik. Nagy rumli támad a BTC-kapu előtt. Takács, majd Katzer lövései mennek emberbe. A 15. percben Király a centercsatár posztjára megy előre. A csapat mind nagyobb lendülettel vezeti támadásait. Takács egymás után három lövést küld kapu fölé. A Vasas egy bekkrendszere viszont megbénítja a BTC csatársorának aktivitását. A Vasasak gólja a levegőben lóg, de az utolsó pillanatban mindig meghiusul. Végre
    a 23-ik percben Katzer lefut, beadása a tiszta helyzetben álló Himmlerhez jut, aki éles felsősarkos gólt lő (3:1).
    A Vasas támadások tovább tartanak, Takács egy éles szabadrugását Palcsek védi. A 35. percben Kincs fut le, beadását Kutrucz öklözi a BTC-csatárok lába elé, majdnem gól. Király és Takács vezetnek több támadást, lövéseiket azonban nem kiséri szerencse.
    A 41-ik percben Király szöktetésével Takács kiszökik s közelről a jobbsarokba helyezett gólt lő (3: 2).
    Alig kezdik ujra a játékot, a 43. percben Katzer lefut, magas centerét Király közelről védhetetlenül befejeli (3: 3).
    Az utolsó percben Takács egyedül áttör, Palcsekkel összeütközik, de a kitűnő helyzetben Gruber ment.