2022.09.01, 19:43
    Hungária—III. ker. TVAC 4:2 (1:1)

Hungária: Ujvári — Mándl, Senkey I.— Kléber, Kvasz, Nádler —Opata, Kittl, Molnár, Tritz, Jeny — III. ker. TVAC: Neuhaus- Mayherr, Singer— Werner, Hauser, Kovásznay— Mácsay, Horváth, Skvarek, Schiller, Dröszler.

Bíró: Orova Henrik.

A III. ker. kezd nappal szemben, ám a Hungária nyomban magához ragadja az irányító szerepet. A 8. percben Molnár 20 méteres bombalövése a kapufáról visszapattan, a labdát. Kittl a kifutó Neuhaus fölött a kapu elé fejeli és a hálóba segíti (1:0). A III. ker., támadással válaszolt a gólra és Ujváry kifutása miatt veszélyes helyzet adódott a Hungária kapuja előtt, de Mandl Horváth fejesét kornerre menti.
    A 34-ik és 36-ik percben Mandl oktalanul két kornert vét. A másodiknál Mácsay sarokrúgását Horváth Schiller elé fejeli, aki fordulatból szép lövéssel kiegyenlít (1:1).
    A 45-ik percben Senkey kornert vét, amelyből meleg helyzet keletkezik a Hungária kapuja előtt.
    A második félidő elején a III. ker. felülkerekedik és a 3-ik percben kornert ér el, majd az 5-ik percben Schiller passzát Horváth elhibázza, Mácsay megbotlik, de sikerül neki Horváth elé kanalazni a labdát, akinek lábáról a hálóba pattan a labda (1:2).
    A III. ker. két újabb kornere után a 14-ik percben Opata 20 méteres lapos szabadrúgása a kapufáról pattan vissza, majd a Hungária ér el két kornert. A 20-ik percben Jeny éles lövését Neuhaus nehezen védi, egy perccel később pedig Kvasz és Drössler összeütköznek és Drössler sérülten néhány percre kiáll.
    A 22-ik percben Molnár szökteti Jenyt, akinek passzából Opata kapásból magas lövéssel kiegyenlít (2:2). A 27-ik percben Schiller hatalmas lövését a kapufa védi, majd formás Hungária-támadás után Opata Kittl elé tálalja a labdát, aki a 30-ik percben megszerzi a vezetést (3:2) és a 33-ik percben Molnár Opata gyönyörű akciója után a kifutó Neuhaus mellett Opata beállítja az eredményt (4:2).

Sporthirlap, 1927. április 4.

2. avatar: erdosor
    2018.11.29, 11:55 (szerk.: 2018.11.29, 12:34)
    Hungária-út. 6500 néző. Bíró: Orova.

Hungária: Ujváry — Mandl, Senkey I. — Kiéber, Kvasz, Nadler — Opata, Kittl, Molnár, Tritz, Jeny. (A II. félidő közepétől: Tritz, Molnár, Opata, Kittl, Jeny.)
    III. ker.: Neuhaus — Singer, Mayherr — Werner, Hauser, Kovásznay — Mácsay, Horváth, Skvarek, Schiller, Dröszler.

1:0 Kittl (8 p.)
    1:1 Schiller (36 p.)
    1:2 Horváth (50 p.)
    2:2 Opata (67 p.)
    3:2 Kittl (74 p.)
    4:2 Opata (78 p.)