III. ker. TVAC - Kispest 2:4 (2:3)

Dátum: 1927.02.27., 15.00

Határbírák: Sallay II János, Baron Vilmos.

III.ker.: Neuhaus János — Mayherr Ferenc, Singer Miklós — Werner Ignác, Kovásznay János, Vadas Miklós — Lennert Bálint, Horváth László, Konyor (Kormos) Lajos, Skvarek (Sárvári) György, Drössler (Dömötör) Béla. Tréner: Hegyi Mátyás.

Kispest: Dénes József - Saguly János, Dudás Gyula — Raix Gusztáv, Burger István, Csendes János — Góliás József, Szabó Lajos, Skalitzer Gyula, Fürstner János, Czétényi II András. Tréner: Boldog Ádám.

Gólszerzők: Konyor 13., Lennert 26. ill. Czétényi 10., Skalitzer 16., Fürstner 37., Szabó 82.

Drössler a 85. percben büntetőt rontott.

2022.08.23, 22:28
    Kispest—III. ker. TVAC 4:2 (3:2)

Kispest: Dénes — Saguly, Dudás — Raix, Burger, Csendes — Góliás, Szabó, Skalitzer, Fürstner, Czétényi II. — III. ker. TVAC: Neuhaus — Mayherr, Singer — Werner, Kovásznay, Vadas — Horváth, Konyor, Skvarek, Drössler, Lennert.

Bíró: Boronkay Gábor.

Nagyszerű mérkőzés volt, amelyben mind a huszonkét játékos — átérezvén a meccs jelentőségét — pillanatnyi szünet nélkül harcolt. Az ádáz iram, amely az első perctől szakadatlanul tartott a meccs végéig, végső erőkifejtésre késztette a két csapatot. Különösen az első félidőben hullámzott a játék az egyik kaputól a másikig s a váltakozva hulló gólok az izgalmakat a végsőkig fokozták. A játék annak ellenére, hogy idegekre menő forró viaskodó volt, remek sportot is hozott.
    Már a 10-ik percben megszületik az első gól.
    Skalitzer szökteti Góljást, ennek centerezését, Vadas leüti, de a lepattanó labdát Skalitzer még röptében a kapu felé vágja, a labda újra visszapattan, mire a befutó Czétényi végérvényesen a hálóba rúgja. (10. perc.)
    Hatalmias ellentámadás következik s három perc múlva meg van az egyenlítés.
    Horváth fej passzával Konyor a fél pályán elfut Sagulytól, a keresztező Dudás elől állandóan balra húzva a 16-osig jut, ahol laposan lő s a labda az ellenkező sarokban akad meg. (1:1)
    . További heves kerületi támadások, de gólt mégis Kispest ér el.
    A 16. percben Raix szabadrúgását Fürstner rosszul fejeli, a védelem megáll, mire Skalitzer beugrik s a meglepett Mayherr mellett a hálóba stoppolja a labdát. (2:1).
    Óriási erejű kerületi támadások szorítják vissza Kispestet, amelynek védelme azonban szívóan ellenáll. Végre
    a 26. percben Dénes elejti Konyor labdáját s az egyszerre befutó Konyor és Lennert közös igyekezettel kotorják a hálóba. (2:2).
    Kispest a 37. percben szabadrúgáshoz jut.
    Ezt Burger a jobbszárnyra irányítja, Góliás centerez s Fürstner kapásból védhetetlen gólt lő. (3:2).
    Szünet után csaknem állandóan a III. kerületiek támadnak, de a Kispestiek Szabót is a halfsorba vonván, mindent visszavernek.
    Kispest ellentámadásai ritkábbak, de csaknem mindig góllal fenyegetnek, sőt Skalitzer egyszer már Neuhausot is átjátszva — a kapu mellá lő. A 37. percben Drössler faultolja Szabót.
    A 16-osról megítélt szabadrúgást Szabó gyilkos erővel vágja a jobb sarokba. (4:2).
    Kispest ezentúl mind a 11 emberével védekezik. A 40. percben Dudás faultjáért tizenegyes, amit Drössler nagy erővel lő, de Dénes bravúrosan kornerre véd.