1. nela: 2.000

2022.11.02, 23:02
    Sabaria—III. ker FC 3:2 (1:2)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Kása, Mészáros, Stófián, Holzbauer, Buresch. -- III. ker. FC: Neuhaus — Kenyeres, Senkey I. — Hauser, Magyar, Király, - Werner, Lutz III., Konyor, Lengyel, Drössler.

A játék Sabaria-támadással kezdődik, azután a kerület támad sorozatosan. A 7. percben Stofián Kásának adja ki a labdát, aki a kornerpontról centerez, Holzbauer pedig a rosszul vetődő kapus mellett gólt fejel.
    A kerületiek támadásait Weinhardt szereli, de a 20. percben az offszájdgyanús helyzetben álló
    Lutz III. Werner beadásából mégis kiegyenlít.
    Most az óbudai csapat a jobb. Veszélyes akcióik a 38. percben újabb eredményt hoznak, Drössler kornerét Konyor befejeli.
    A második félidő is kerületi offenzívával indul, de az első tíz perc után kitűnik a Sabaria technikai fölénye és nagyobb állóképessége. A 12. percben Bass Stofiánhoz juttatja a labdát, aki fejjel Mészároshoz továbbít, az összekötő stoppal és nagy nyugalommal a jobbsarokba lő. 2:2. Neuhaus most is rosszul vetődött. A 29. percben Stofián Burescht szökteti, aki eléri a hosszú labdát, a vonalról küldi a kapuhoz és Stofián térddel benyomja.
    A kerületiek az utolsó pillanatig igyekeznek egyenlíteni, de eredménytelenül.
    Bíró: Salgó Imre.