2022.10.12, 19:04
    Hungária—III. ker. FC 7:2 (3:1)

Hungária: Fehér—Mandl, Kocsis — Rebro, Kléber, Schneider — Opata, Skvarek— Konrád, Hirzer, Jeny — III ker. FC: Neuhaus — Kenyeres, Senkey — Werner, Magyar, Király — Mácsai, Lutz III., Konyor, Lengyel, Drösszler

A mérkőzés
    A III kerületiek lendületes támadásaival indul, ám Lengyel akciója veszendőbe megy. A következő percben már Skvarek lövése hoz izgalmat.
    A 4. percben Rebró labdájával Skvarek tisztára dolgozza magát és lövése magas ívben védhe- tetlenül kerül a hálóba. (1:0).
    Az 5. percben Konrád, Opata és Jeny összjátéka ujabb gólhelyzetet készít elő, de a védelem pillanat alatt tisztáz. A 9. percben Király szabadrúgását Drössler a kornervonalon kifejeli. Opata, majd Jeny lefutásai teremtenek most ujabb és ujabb veszélyt, a védelem azonban résen van. A 15. percben Hirzer áttöri a védelmet, a kapus előtt Konrádnak passzol, aki közvetlen közelről hibáz.
    A 17. percben Konyort a bíró offszájdon éri. A 20-ik percben Jeny kornerét Konrád tiszta helyzetben fogja és a fenyegető veszélyt Senkey csak ujabb korner árán tudja elhárítani. Opata sarokrugása eredménytelen. A 23. percben Jeny beadását Konrád pompás fejessel továbbítja a kapura, de Neuhaus még idejében ment. A 21. percben Konrád közelről indított lövése Neuhaus kapujába jut és a bíró a gólt meg is ítéli, de a III. kerületiek védelme — élén Neuhaussal — Skvarek állítólagos hendsze miatt reklamál, mire a bíró a határbíráival folytatott rövid tárgyalás után kapurugást ítél. A 33. percben a Hirzer által kezdeményezett akciót Konrád átveszi,
    csodás lövése védhetetlenül jut a hálóba. (2:0).
    A gólra a III. kerületiek erőteljes támadásokkal felelnek. A 30. percben a Lengyel által kidolgozott támadást Kocsis igyekszik parírozni,
    ám a labda Kocsis lábáról Konyorhoz kerül, aki éles lövéssel gólhoz juttatja csapatát.(2:1).
    A 43. percben Kocsis felszabadító rugása Opatát hozza akcióba, a szélső gyorsan lefut, Konrádon keresztül Skvarekhez kerül a labda, utóbbi éles lövését Neuhaus képtelen védeni.(3:1).
    A második félidő mezőnyjátékkal kezdődik, majd a III. kerületiek kerülnek frontba és az 5-ik percben sikerül is kornert kierőszakolniuk. Drössler sarokrugását Konyor befejeli, ám a bíró a gólt azon a címen, hogy Konyor Fehért a védésben akadályozta, nem adja meg. A 7-ik percben Hirzer lövését Neuhaus elvetéssel védi. Gyors Hungária-támadások következnek ezután. A 11-ik percben Skvarek lövését Neuhaus ejti zsákmányul. Hirzer kerül most lövőhelyzetbe, de a kritikus, pillanatban megbotlik. A 21. percben Opata lövése Neuhausról pattan vissza, a bíró sípja megszólal, majd int, hogy nem gól és feldobja a labdát. Opata ujabb lövésére Neuhaus sikerrel veti magát. A 23. percben Kenyeres a büntetési területen belül hendszet vét, amiért a bíró kissé szigorúan
    tizenegyest ítél s ezt Hirzer góllá értékesíti. (4:1).
    Újrakezdés után Drössler villámgyorsan lefut, éles lövését Fehér bravúrral védi. A 25. percben
    Opata lefut, beadását Skvarek kapásból belövi. (5:1).
    A 26. percben Mácsay készít elő támadást. A veszélytelennek látszó akciót a két hátvéd együttesen akarja parírozni, a bíró azonban a szabályszerű remplit félreértve,
    tizenegyest ítél a Hungária ellen.
    A büntetőrugást Lutz III. védhetetlenül juttatja a hálóba. (5:2).
    A 28. percben Dröszler kornere a kapu mögé megy, majd Kléber élesen, hazaadott labdáját Fehér csak elvetéssel tudja védeni. A 31. percben
    Opata beadását Skvarek és Konrád átengedik, a labda a tisztán álló Hirzerhez kerül, aki pompás lövéssel megszerzi a hatodik gólt.
    A 32. percben Jeny egyedül lefut, de a labdát két lépésről tiszta helyzetben fölé vágja. Utóbbi ujabb támadó akcióját beadással fejezi be, ám Konrád a lövéssel elkésik. A 38. percben
    Hirzer pontos centeréből Skvarek rugja a hetedik gólt.
    A Hungária tovább is támad. A hátralevő időben Hirzernek akad még két kitűnő helyzete, ujabb eredmény azonban már nem adódik.
    Hertzka Pál feltűnő indiszpozícióval vezette a könnyű meccset.