2022.10.12, 21:20
    Sabaria—Atilla 3:1 (1:1)

Sabaria: Weinhardt - Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok
    Atilla: Németh — Kulik, Dankó — Hajós, Pruha, Janovitz — Friesz, Rieff, Muhoray, Siklóssy, Powolny.

Az ötezer főnyi közönség előtt lezajlott szombathelyi bajnoki nyitány váratlanul izgalmas színjátékot okozott.
    A mérkőzés heves Attila-támadásokkal indul. Weinhardt egymásután védi Powolny, Siklóssy, majd Rieff lövéseit. A 7. percben Tárnok veszélyeztet, de Németh bravurosan ment. Powolny tör ki, bombáját Weinhardt védi. A Sabaria csak a 16. percben jön lendületbe. Mészáros lövését Németh robinzonáddal védi kornerre. Erre megint Attila-rohamok következnek és Weinhardt egyszer csak merész kifutással menthet. A 23. percben kornert szerez a Sabaria, ezt Holzbauer fejeli, Németh ismét kitünteti magát. Friesz kerül nagy gólhelyzetbe, de közelről a kapu fölé lő. A 25. percben
    Prém és Bass hibáznak, Powolny a kornervonalig jut, lapos centerezésébe Friesznek csak bele kell futnia. (0:1).
    Ezután Vámos és Pruha erősen összefutnak, utóbbi négy percre kiáll. A 33. percben Stofián éles fejesét Németh védi. A játék erősödik, mind a két oldalon gyakoriak a faultok. A 35. percben
    Buresch elhúz a védelem mellett, centerét Stófián továbbengedi, mire Holzbauer élesen belövi. (1:1).
    A 40. percben erősen próbára teszik Németh tudását. Buresch centerét háromszor rúgják kapura, de Németh ugyanannyiszor bravurosan véd. Erős Attila-támadásokkal telik az idő, de a kapuig nem jutnak el.
    Szünet után megfordul a játék képe. A Sabaria kezdettől fogva diktálja az iramot.
    A 8. percben Mészáros labdájával Buresch lefut, centerét Holzbauer Tárnoknak továbbítja, aki védhetetlenül belövi. (2:1).
    A 13. percben Nagy hibázik, Rieff gólhelyzetbe kerül, Weinhardt is kifut, de Prémnek sikerül kornerre szerelni a tétovázó csatárt. A 18. percben Buresch Stofián az ötösig jutnak el, de a center lövése elkerüli a kaput. A 20. percben Németh bravúros közbelépéssel állítja meg a Sabaria jobbszárnyának veszélyes támadását. A 25. percben gyors Attila-roham és Friesz centerét Siklóssy csak hajszálra fejeli a kapu fölé. A 32. percben Powolny tör ki, a kapus kifutással szerel. A 36. percben Powolny centerét Rieff lövi, Weinhardt a lapos labdát elvetéssel fogja. A 42. percben ujabb veszélyes Attila-támadás, Friesz kerül nagyszerű helyzetbe, de súlyosan hibáz. A 43. percben végre eldől a mérkőzés sorsa.
    Mészáros szabadrúgását Tárnok ívelten adja vissza s ezt Buresch a hálóba emeli. (3:1).
    Bíró: Antalics János,