1. nela: 3.000

2022.10.03, 21:19

Attila-Bocskay 1:1 (1:0)

Attila: Németh - Kutik, Maszlonka — Hajós, Kripko. Janovitz - Singer, Rieff, Pówolny, Siklóssy, Pimpi. — Bocskay: Farkas — Dettrich, Molnár — Varga, Fehér, Keviczky — Markos, Semler, Vampetich, Seiden, Mertin.

A miskolci mérkőzés alaposan elővette az idegeket. A játéktér a dél óta tartó sűrű havazás miatt teljesen fehér volt és a játékosok állandóan csúszkáltak a síkos talajon.
    A játék
    3. percében Janovitz hendsze miatt szabadrúgás az Attila ellen. Erre Németh kifut s az üres kapura tartó labdát Maszlonka kézzel védi. A tizenegyest Molnár élesen lövi, Németh remek elvetéssel kivédi. Molnár újra lő s Németh bravúros elvetéssel újra elfogja a labdát. Lassan magához tér az Attila, egymásután vezeti a támadásokat, amelyek azonban nem hoznak eredményt. A 11. percben Powolny labdáját Farkas éppen hogy eléri a befutó Rieff előtt. A 14. percben Powolny Singert szökteti, de ez nagyot hibáz.
    A 15. percben Powolny labdáját Farkas fogja, de kirúgása rövid, Pimpi elfogja a labdát és Rieff közelről befejeli. (1:0).
    A 24. percben Singer újra kiszökteti Rieffet, aki közelről hajszálra a kapu mellé lő. Powolny labdájára Siklóssy szökik, lövését. Farkas kiejti, de Dettrich ment. Változatos játék. A 32. percben Singer centerét Rieff , alig a kapu mellé fejeli. A másik kapunál Seiden tör ki, Maszlonka csak nagy bravúrral tudja leszerelni. A 37. percben Powolny bombája a kapufáról pattan le, Singer újra lő, de védőjátékosba. A 40. percben Mertin ellentámadást vezet,a lövését Németh kiöklözi.
    Szünet után a Bocskay meglepi az Attilát. A 3. percben Mertin támadása kornert hoz.
    A 9. percben hendszet vét, Dettrich húsz méteres szabadrúgása a kapufáról pattan
    vissza s a befutó Markos éles góllal kiegyenlít. (1:1).
    Az Attilát leveri a gól. A 16. percben Dettrich újabb bombaszabadrúgása a kapu fölött megy el. A 19. percben az Attila-balszárny vezet támadást, de Siklóssy a kapu fölé lő. A 22. percben Powolny kerül jó helyzetbe, ám ő is a kapu fölé lő. A 30. percben Janovitz szabadrúgásából Rieff egy lépésről emeli a labdát a kapu fölé (!) A 31. percben Vampetich hagy ki egy hatalmas gólhelyzetet, Markos centerét tisztán állva kapja, de kapu mellé lő. A 36. percben Hajós lövése a kapufáról élesen kipattan a mezőnyből. Az utolsó percekben a Bocskay a védelembe húzódik.
    Bíró: Juhász Attila dr