A budaiak nemcsak lelkesebbek voltak, de jobbak is
    Góllövő: Ember (11-esből), Lukáts
    Hungária út, 5000 néző. Bíró: Viczenik.

Budai 33-asok: Lantos — Oláh, Lőwy — Czumpft, Kaltenecker, Kovácsi — Schmidt, Ember, Lukáts, Steiner, Titkos. Nemzeti: Gallina — Török, Szendrő — Hossó, Volentik, Bartos — Singer, Odry, Kautzky, Flóra, Czétényi.

Az 5. percben Ticska Lukátsnak ad be, ez Steinert ugratja ki, az összekötő a kapura tör, de a 16-oson a bekkek ollóba fogva felvágják.
    A bíró megadja a 11-est s Ember szépen sarokba vágja. (1:0).
    A 33-as a mezőnyben is jobb, mert most már nyugodt is. Hossó elesik a 16-oson belül, de a bíró nem reagál. A 33-as is küzd s a 12. percben Titkos elfutva, jó labdát ad Embernek, a magas lövés kapufáról pattan vissza.
    Lukáts ott van s helyezve védhetetlenül befejeli. (2:0).

Nemzeti Sport, 1929. március 26.

2022.12.02, 22:15
    Budai „33"—Nemzeti 2:0 (0:0)

A kiesés veszedelme lelkes munkára késztette a budai csapatot, amely nagyobb lendületű és egységesebb játékával az első félidőben fölényt biztosított magának a Nemzetiek hanyatló formát mutató és széteső játékot produkáló együttesével szemben. Fölényüket azonban a Budai „33’-asok csak a második félidő 5. percében tudták gólra váltani, amikor a Steiner elgáncsolása miatt megítélt tizenegyesből Ember megszerezte a vezető gólt. Most a Nemzeti is lábrakapott, csatárai jól felépített akciókkal rohamozták a budaiak kapuját, ám a kapu előtt nem volt elég határozott a fellépésük a 33-asok jól működő védelmének megtörésére. A mérkőzés végső periódusában azután ismét fellobbant a budaiak harci tüze és a 42. percben Lukács a gólba fejelte az Ember lövéséből a kapufáról visszapattanó labdát. A mérkőzés tehát 2:0 (0:0) arányban a Budai „33”-asok javára dőlt el és ezzel a budaiak előnye az utolsó helyen álló Sabaria előtt négy pontra növekedett. Bíró: Viczenik Ede.