1. nela: 1.200

2022.11.19, 23:31
    III. kerület—Sabaria 2:1 (1:0)

A Sabaria kezd
    és az első percben máris Rudolf hálójában a labda. Konyor magasan lő, és a könnyű labdát Rudolf beejti. A gól természetesen lehangolja a Sabariát. Mindamellett támadásba fordul és a 16. percben egész jó helyzetet dolgozik ki a csatársor, de a kapu előtti zavarból Senkey felszabadít A 20. percben Bass és Drössler párharcából Bass kerül ki győztesen, Tárnokhoz küldi a labdát, ám a szélső elesik. Drössler rajta van, erre Boronkay mind a kettőjüket leküldi a pályáról. Senki sem tudja, miért történt a két kiállítás. Stófián lövését Neuhaus fogja, Rudolfot viszont Rábl szórakoztatja gyenge lövésével. A 36. percben Nagy hibáz, de Lengyel szérencsére a kapu mellé lő. Három perc múlva Tárnok Kásának, ad pompás labdát, de ez két méterről hibáz.
    A-II.félidőben is a Sabaria támad többet. A 3. percben Stófián elrontja Tárnok jó labdáját, majd Vámos lő jó helyzetben a kapu mellé. A 6. percben Konyor egy ártatlannak látszó labdával keresztül megy a Sabaria védelmén és nyugodtan a gólba vágja a labdát. (2:0.) Mezőnyjáték alakul, a 19. percben Kovács kornert erőszakol ki, de Tárnok kornere eredménytelen. Sabaria most egymásután ér el kornereket, ám a III. kerület minden emberével a védelembe húzódik. Már úgy látszik, marad az eredmény, amikor a 43. percben Vámos éles labdája a vetődő Neuhaus alatt a hálóba jut.